اخبار خارجی

قیمت بیت کوین مجددا به بالای ۱۹۰۰۰ دلار رسید؛ آیا شاهد رالی صعودی دیگری هستیم؟

قیمت بیت کوین موفق به عبور از سطح ۱۹,۰۰۰ دلار شد. پس از اینکه قیمت اولین رمز ارز جهان حمایت ۱۷,۶۰۰ دلار را لمس کرد، روند صعودی خود را آغاز کرد و در این رالی از مقاومت ۱۹,۰۰۰ دلار خود عبور کرد. قیمت این ارز دیجیتال در حال حاضر در محدوده ۱۹,۲۰۰ دلار معامله می‌شود.

روند صعودی قیمت بیت کوین آغاز شده است؟

امروز قیمت بیت کوین بار دیگر رالی صعودی خود را آغاز کرده است. روز جمعه قیمت بیت کوین تا محدوده ۱۷,۶۰۰ دلار کاهش یافت؛ اما در زمان نگارش این خبر، قیمت در محدوده ۱۹,۲۰۰ دلار داد و ستد می‌شود. تقاضا برای خرید بیت کوین افزایش یافته و به نظر می‌رسد که این ارز دیجیتال در محدوده ۱۷,۶۰۰ دلار، کف قیمتی کوتاه مدت تشکیل داده است.

اطلاعات معاملات بیت کوین در دو صرافی کوین بیس و بیت فینکس نشان می‌دهد هنگامی که قیمت بیت کوین به محدوده ۱۷,۶۰۰ دلار رسیده بود تقاضا برای خرید بیت کوین در این دو صرافی به طور محسوسی افزایش یافته است. پس از آنکه قیمت ببه محدوده ۱۷,۶۰۰ دلار رسید، در سه کندل یک ساعتی، قیمت ریزش خود را تا محدوده ۱۸,۰۰۰ دلار ریکاوری کرد.

آیا در این روند صعودی، بالاترین قیمت شکسته می‌شود؟

تحلیلگران تکنیکال بازار پس از بررسی نمودار بیت کوین معتقدند که این رمز ارز در محدوده ۱۷,۰۰۰ دلار، کف قیمتی ایجاد کرده است. این محدوده سقف قیمتی کندل هفتگی بیت کوین در ژانویه سال ۲۰۱۸ است. همچنین در تایم‌فریم های پایینتر نیز این سطح قیمتی، حمایت خوبی برای بیت کوین است.

روند صعودی قیمت بیت کوین

دفتر ثبت معاملات در صرافی بیت فینکس نشان می‌دهد که نهنگ‌های بیت کوین در محدوده ۱۷,۶۰۰ دلار خرید زیادی را انجام داده‌اند که رفتار آنها باعث افزایش قیمت بیت کوین شده است. در ادامه تحلیل یکی از تحلیلگران بازار را در زمانی که قیمت در محدوده ۱۷,۶۰۰ دلار معامله می‌شد را مطالعه می‌کنیم:

قیمت بیت کوین به محدوده ۱۷,۶۰۰ دلار رسید؛ به نظر این محدوده کف قیمتی بیت کوین است.

روند صعودی قیمت بیت کوین

هدف روند صعودی بیت کوین کجاست؟

در تحلیل کوتاه مدت دو فاکتور مهم وجود دارد: همانطور که در خبر روز گذشته نشان دادیم، نهنگ‌های بیت کوین در هفته‌های اخیر، در کف قیمتی خرید می‌کنند و بیت کوین خریداری شده را در سقف قیمتی (کوتاه مدت) به فروش می‌رسانند، پس همچنان فشار فروش در بازار بیت کوین بالاست. از طرفی ممکن است هدف این رالی صعودی، تنها تست مجدد بالاترین قیمت تاریخی بیت کوین باشد و پس از آن شاهد ریزش بیشتر قیمت باشیم.

در طرف مقابل برخی از تحلیلگران اعتقاد دارند که فشار فروش بالای بیت کوین در هفته گذشته به علت فروش ماینرها و نهنگ‌های این ارز دیجیتال بوده است. این تحلیلگران معتقدند که این فشار فشار دیگر از بین رفته و کاهش پیدا کرده است. از این رو می‌توان انتظار داشت که قیمت بیت کوین برای شروع رالی صعودی خود، مانعی پیش روی خود ندارد. در صورتی که بیت کوین بتواند مقاومت ۱۹,۴۰۰ دلاری خود را از پیش رو بردارد، احتمال صعود قیمت تا محدوده ۲۰,۰۰۰ دلار افزایش خواهد یافت؛ رفتار قیمتی بیت کوین در حال حاضر تغییر کرده است؛ در بازار بیت کوین دیگر شاهد فشار فروش نیستیم. زمانی که فشار فروش در بازار کاهش می‌یابد، نتیجه ای جز بالا رفتن قیمت قابل تصور نیست.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا