اخبار خارجی

دوج کوین ۸ ساله شد؛ ۲۰۲۱ سالی پر فراز و نشیب برای DOGE بود

دوج کوین به عنوان بزرگ‌ترین میم کوین بازار که به بازیگری بزرگ در صنعت رمز ارزها تبدیل شده است، ۸ ساله شد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، دوج کوین در ۶ دسامبر ۲۰۱۳ توسط بیلی مارکوس (Billy Markus) و جکسون پالمر (Jackson Palmer) پا به دنیای رمز ارزها گذاشت. این میم کوین در اوایل ماه می (اردیبهشت) و پس از یک رالی قیمتی به ارزش بازار بیش از ۹۰ میلیارد دلار رسید. دوج کوین با حمایت ایلان ماسک و چند چهره مشهور دیگر و همین‌طور پوشش‌دهی رسانه‌ای توانست در اوایل سال ۲۰۲۱ و تنها در عرض ۴ ماه رشد خیره‌کننده ۱۷,۰۰۰٪ را تجربه کند. این رشد جامعه سرمایه‌گذاران را تحت تاثیر قرار داد.

دوج کوین الهام بخش دسته‌ای از رمز ارزها (میم کوین‌ها) بود که سعی می‌کردند از آن تقلید کنند. بزرگ‌ترین آن‌ها شیبا اینو بود. رمز ارزی که بر روی بستر اتریوم بنا شده بود و حتی در ماه اکتبر از لحاظ حجم بازار از دوج کوین پیشی گرفت.

قیمت دوج کوین از زمان اوج تاریخی خود به میزان ۷۶.۱٪ کاهش یافته است اما هنوز نسبت به سال اول فعالیت خود به میزان قابل توجهی بالاتر است و هودلرهای بلندمدت خود را به سود خوبی رسانده است.

مارکوس خالق دوج کوین که در توییتر با ایلان ماسک تعامل خوبی هم دارد، سال ۲۰۲۱ را دومین سال عجیب خود پس از سال ۲۰۱۳ و تولد دوج کوین خواند. او در توییتی هشتمین سال تولد دوج کوین را تبریک گفت.

تبریک هشتمین سالگرد تولد دوج کوین توسط خالق آن
تبریک هشتمین سالگرد تولد دوج کوین توسط خالق آن

پالمر دیگر بنیان‌گذار دوج کوین که برنامه‌نویسی استرالیایی است، مدت‌ها است که جامعه طرفداران دوج کوین را ترک کرده است. او در ماه جولای در توییتی اعلام کرد که صنعت رمز ارزها توسط کارتل قدرتمندی کنترل می‌شود.

در حال حاضر قیمت دوج کوین برابر ۰.۱۷۹ دلار است و ارزش کل بازار آن برابر رقم ۲۳ میلیارد دلار است که از این نظر دوج کوین را در رتبه ۱۱ بازار قرار می‌دهد.

به نظر شما سال ۲۰۲۲ برای دوج کوین چگونه پیش خواهد رفت؟

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا