اخبار عمومی

وزارت دادگستری آمریکا: سم بنکمن-فرید به خاطر تلاش برای نفوذ بر شاهدان باید تا آغاز محاکمه زندانی باشد

وزارت دادگستری آمریکا پس از اعلام قصد خود برای لغو وثیقه سم بنکمن-فرید (Sam Bankman-Fried)، دادخواست رسمی خود را برای این منظور به یک قاضی فدرال ارائه کرد. این اقدام وزارت دادگستری پس از تلاش‌های مکرر بنکمن-فرید برای تاثیرگذاری بر شاهدان جهت جلوگیری از شهادت آن‌ها در دادگاه انجام شده است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به نقل از کوین دسک، دادستان‌های ایالات متحده برای لغو وثیقه سم بنکمن-فرید و انتقال او به زندان پیش از محاکمه او در ماه اکتبر، مدعی شدند که او مکررا تلاش کرده تا بر شهادت شاهدان تاثیر بگذارد و شرایط وثیقه او برای محافظت از حقوق عمومی کافی نبوده و باید باطل شود.

دادستان‌های وزارت دادگستری روز جمعه یک دادخواست کتبی به یک قاضی فدرال نوشتند. پس از آنکه بنکمن-فرید خاطرات کارولین الیسون (Caroline Ellison)، دوست سابق او و مدیر عامل سابق آلامدا ریسرچ (Alameda Research)، را با هدف بدنام کردن او در اختیار روزنامه نیویورک تایمز قرار داد، وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای در جلسه استماع روز چهارشنبه اعلام کرد که صلاح نیست بنکمن-فرید پیش از محاکمه آزاد باشد.

در دادخواست کتبی وزارت دادگستری عنوان شده است که انتشار نوشته‌های الیسون توسط بنکمن-فرید به معنای تلاش او برای آزار و اذیت آلیسون جهت جلوگیری از شهادت او در دادگاه است. همچنین، در این دادخواست اشاره شده است:

افشای نوشته‌های خصوصی الیسون از سوی بنکمن-فرید، نمونه دیگری از تلاش او برای ترساندن الیسون در رابطه با شهادت‌ او در محاکمه‌ آینده‌اش و همچنین تلاش برای تاثیرگذاری یا جلوگیری از شهادت سایر شاهدان احتمالی در دادگاه است تا آن‌ها هم از اینکه اطلاعات محرمانه‌شان در مطبوعات منتشر شود احساس رعب و وحشت کنند.

لازم به ذکر است که مارک کوهن (Mark Cohen) وکیل مدافع بنکمن-فرید گفته بود که او در حال تلاش برای دفاع از خود و نه با هدف بدنامی الیسون با نیویورک تایمز گفتگو کرده است. اما وزارت دادگستری امریکا در پاسخ گفت در حالی که بنکمن-فرید حق دارد در انظار عمومی از خود دفاع کند، افشای اطلاعات دفترچه خاطرات فراتر از یک اظهارنظر منصفانه است. گفتنی است بنکمن-فرید بیش از ۱۰۰ تماس با خبرنگار نیویورک تایمز داشته و بیش از ۱۰۰ ایمیل برای سایر خبرنگاران ارسال کرده است. در این دادخواست عنوان شده است:

کاری که متهم بهتر بود انجام ندهد و اکنون مکررا انجام داده است، تلاش برای نفوذ بر شاهدان و مداخله در برقراری یک دادگاه منصفانه از طریق تلاش برای آزار و اذیت و ایجاد شرمساری عمومی است.

در جریان جلسه استماع در روز چهارشنبه، قاضی لوئیس کاپلان (Lewis Kaplan)، از دادگاه منطقه‌ای ناحیه جنوبی نیویورک، به دادستان و وکیل مدافع پرونده دستور داد تا اسناد رسمی را در مورد اقدام وزارت دادگستری برای بازداشت بنکمن-فرید آماده کنند. وکیل مدافع پرونده باید تا روز سه شنبه به این دستور پاسخ دهد. محاکمه بنکمن-فرید قرار است در ۲ اکتبر ۲۰۲۳ (۱۰ مهر ۱۴۰۲) آغاز شود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا