اخبار آلتکویناخبار بیت کویناخبار عمومی

مقامات هلندی به دنبال ممنوعیت بیت کوین هستند

یکی از مقامات هلندی می‌گوید که بیت کوین سه شرط اساسی پول را ندارد و برای مجرمان هم بسیار کارایی دارد، بنابراین می‌بایست استخراج Bitcoin، معامله و نگهداری آن در هلند ممنوع شود.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

درحالیکه السالوادور بیت کوین را به عنوان پول به رسمیت شناخته است، این مقام هلندی در پی ممنوعیت کامل آن است. پیه‌تر هیس‌کمپ مدیر دفتر تحلیل اقتصاد وزارت دارایی هلند، مقاله‌ای را تحت عنوان “هلند باید بیت کوین را ممنوع کند” منتشر کرده است.

همانطور که از نام این مقاله مشخص است، هیس‌کمپ به توضیح دلایلی پرداخته است که بر اساس آنها دولت هلند باید سریعا استخراج، معامله و نگهداری بیت کوین را ممنوع اعلام کند. طبق این ادعاها، بزرگ‌ترین رمزارز بازار ارزش ذاتی ندارد و به دلیل آنکه دیگران آن را پذیرفته‌اند، با ارزش است. بنابراین این اقدام ممکن است به سقوط قیمت بیت کوین منجر شود.

پیه‌تر هیس‌کمپ در این مقاله آورده است که رمزارزها نمی‌توانند سه شرط اساسی پول یعنی ابزار پرداخت بودن آن، واحد محاسبه و وسیله ذخیره ارزش را برآورده کنند. وی به سایر نقدهای ضد بیت کوین، مانند امنیت آن، ریسک‌ها و کلاهبرداری‌ها نیز اشاره کرده است و مدعی شده است که ارزهای دیجیتال برای مجرمان بسیار کاربردی هستند.

وی در ادامه آورده است که هلند از سایر کشورهایی که در سال‌های اخیر استفاده از رمزارزها را محدود کرده‌اند جا مانده است. سازمان‌های نظارتی هلند تلاش کرده‌اند که نظارت بر پلتفرم‌های معامله ارزهای دیجیتال را شدیدتر کنند اما موفق نبوده‌اند. دفتر برنامه‌ریزی مرکزی در سال ۲۰۱۸ به خطرات معامله ارزهای دیجیتال اشاره کرده است؛ با این حال به این نتیجه رسیدند که سختگیری‌های بیشتر در این حوزه ضروری نیست.

هیس‌کمپ در این مقاله به قانون گرشام پرداخته است. بر اساس این قانون مالی، ارزهایی که بیش از حد ارزش‌گذاری شده‌اند یا به عبارتی پول بد، پول خوب را از رواج می‌اندازد. منظور از پول خوب، ارز قانونی است که کمتر از ارزش واقعی آن ارزش‌گذاری شده است. او بیت کوین را پول بد نامیده است و با این حال مدعی شده که قانون گرشام، در مورد Bitcoin برعکس عمل می‌کند:

رمزارزها تمام مشخصه‌های یک پول بد را دارند. مبدا آنها مشخص نیست، ارزش آنها نامعلوم است، معاملات آنها شفاف نیست…. آیا قانون گرشام در اینجا صدق می‌کند؟ خیر، اتفاقا برعکس، رمزارزها در تراکنش‌های پرداختی معمولی استفاده نمی‌شوند… پول بد از چرخه خارج می‌شود چون از این به بعد کسی نیست که آن را قبول کند.

منبع
cointelegraph

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا