اخبار آلتکویناخبار بیت کویناخبار عمومی

دولت السالوادور تصویب کرد؛ بیت کوین ارز قانونی شناخته شد

نایب بوکله رییس جمهور کشور السالوادور، لایحه‌ای را به قانون‌گذاران این کشور ارسال کرد که بر اساس آن، بیت کوین به عنوان یک پول قانونی و ابزار مبادله به رسمیت شناخته می‌شود.

طرح پیشنهادی رییس جمهور السالوادور که در روز سه‌شنبه در توییتر او منتشر شد، چند حوزه مختلف را به صورت ویژه در بر می‌گیرد.

بر این اساس، می‌توان از بیت کوین برای پرداخت مالیات استفاده کرد. علاوه بر آن، مالیات سود سرمایه به بیت کوین تعلق نمی‌گیرد و برای تعیین قیمت، از دلار آمریکا به عنوان ارز مبنا استفاده می‌شود.

همچنین در این طرح آمده است که تمام شرکت‌ها مکلف هستند رمزارز BTC را در ازای خدمات و کالاهای خود، بپذیرند.

طرح پذیرش بیت کوین در السالوادور

قیمت لحظه ای بیت کوین را در اینجا مشاهده کنید.

دولت السالوادور در تسهیل استفاده از بیت کوین به همراه شرکت‌های خصوصی اقدام خواهد کرد. در این طرح آمده است:

بدون تبعیض قائل شدن در اقدامات نهادهای خصوصی، دولت السالوادور گزینه‌هایی را برای کاربران فراهم می‌آورد که بتوانند در هر زمان که می‌خواهند بیت کوین خود را به راحتی به دلار تبدیل کنند. علاوه بر آن، دولت اقدامات لازم آموزشی و مکانیسنم‌های لازم را برای دسترسی شهروندان به تراکنش‌ها انجام می‌دهد.

برخی از مفاد این طرح به شرح زیر است:

  • کالاها باید بر اساس بیت کوین قیمت گذاری شوند.
  • مالیات را می‌توان با استفاده از BTC پرداخت کرد.
  • تراکنش‌های آن از مالیات بر سود سرمایه معاف خواهند بود.
  • دلار آمریکا، ارز مبنا قیمت گذاری بیت کوین باقی خواهد ماند.
  • Bitcoin باید توسط تمام شرکت‌ها به عنوان یک روش پرداخت پذیرفته شود.
  • دولت برای تراکنش‌های رمزنگاری شده، جایگزین‌هایی فراهم می‌آورد.

در این طرح آمده است که حدود ۷۰٪ از جمعیت السالوادور، به خدمات مالی دسترسی ندارند. بانک توسعه این کشور قصد دارد با استفاده از یک صندوق، نقشی اساسی در این راستا ایفا کند.

طرح پذیرش بیت کوین قانونی شد

به گزارش U.today طرح پیشنهادی پذیرش بیت کوین به عنوان یک پول قانونی با ۶۰ رای از ۸۴ رای پذیرفته شد. این قانون پس از ۹۰ روز در این کشور به اجرا در خواهد آمد.

طرح بوکله برای پذیرفتن بیت کوین به عنوان یک پول قانونی، در جریان کنفرانس Bitcoin ۲۰۲۱ در میامی مطرح شد. علاوه بر آن، جاستین سان، بنیانگذار شبکه ترون اعلام کرده است که در این کشور دفتری تاسیس خواهد کرد.

منبع
u.todaycoindesk

احمد محمدیان

من فعالیتم در حوزه بلاکچین رو از تولید محتوا به صورت فریلنسری شروع کردم و کم کم با علاقه‌ای که به ریاضیات داشتم به این حوزه هم علاقه‌مند شدم. من معتقدم باید برای شروع فعالیت در این حوزه، دنبال یادگیری مطالب پایه رفت و از اینکه بیشتر و بیشتر تحقیق کرد، ترسی نداشته باشیم. من دوست دارم تو این حوزه تا جای ممکن تحقیق کنم و منطق تکنولوژی بلاکچین‌ها و ریاضیات اونهارو متوجه بشم و فکر می‌کنم این موضوع هم بتونه به تحلیل‌های ما کمک بیشتری کنه.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا