اخبار عمومی

ادوارد اسنودن کارمند سابق CIA به خرید بیت کوین می اندیشد

ادوارد اسنودن افشا کننده معروف خبرهای بحث برانگیز گفته است که برای اولین بار به خرید بیت کوین فکر می‌کند.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

در حال حاضر قیمت بیت کوین با ۳.۷۷ درصد کاهش نسبت به روز گذشته تقریبا به ۵۲۸۱ دلار رسیده است. هرچند بعضی از کسانی که به بیت کوین اعتماد دارند نظیر ادوارد اسنودن، تحت تاثیر این کاهش قیمت قرار نگرفته اند.

ادوارد اسنودن معتقد است که اکنون زمان خرید بیت کوین می‌باشد

ادوارد اسنودن یکی از افراد محبوب در صنعت ارز دیجیتال است. وی که برای افشای رازهای پنهان برنامه های جاسوسی آمریکا شناخته می‌شود، مدت هاست که تحت تعقیب است و در کشور روسیه در یک بیمارستان روانی تحت محافظت است. سال گذشته وی به چاپ کتاب خود اقدام کرد که دولت آمریکا نیز در این خصوص گفت تمام سود حاصل از فروش این کتاب را مصادره خواهد کرد. سپس اسنودن به این نتیجه رسید که به این دلیل، ما به پول مستقل و قابل تعویض و انتقال خارج از کنترل دولت نیاز داریم.

وی هم چنین به نوعی فرد بحث برانگیزی است، زیرا علیرغم سابقه نه چندان نجومی پروژه زیکش، وی به تعریف از آن پرداخته است. با این حال، وی یکی از طرفداران عرصه ارزهای دیجیتال بوده است.

اخیرا به نظر می‌رسد اسنودن به ریزش رکوردشکن بازار ارزهای دیجیتال توجه می‌کرده است و معتقد است اکنون زمان خرید بیت کوین است. وی در توییت روز جمعه خود گفت:

بخش مهمی از این کاهش قیمت به دلیل ترس بوده است و بخش اندکی از آن منطقی است.

در بخش کامنت ها، نظرات مختلفی در خصوص توییت اسنودن بیان شد و احساس کلی بازار هم‌چنان در حالت ترس شدید باقی ماند.

آیا واقعا زمان خرید است؟

نمی‌توان گفت که کف قیمت بیت کوین در چه سطحی خواهد بود، اما بیان چنین چیزی هم‌ چنان بسیار خطرناک است.

اگر شیوع و همه گیری ویروس کرونا و جنگ بر سر قیمت نفت، دو محرک اصلی کاهش قیمت بوده باشند، پس می‌توان متصور شد که این شرایط بدتر شود. ما فاصله بسیار زیادی تا پایان شیوع ویروس کرونا داریم و طبق تخمین های موجود انتظار می‌رود که شرایط بسیار بدتر شود. این موضوع می‌تواند به ریزش بیشتر بازار بیانجامد.

با این تفاسیر، آیا زمان خوبی برای خرید بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال است؟

به نظر می‌رسد در بلندمدت می‌تواند ایده خوبی باشد. هرچند هنگامی که مطمئن هستیم شرایط کنونی، کف قیمت بیت کوین است نباید به خرید آن بپردازیم. عرصه ارزهای دیجیتال هرگز شاهد رکود نبوده است و بازار بورس اکنون به طور رسمی در روند نزولی قرار دارد. بنابراین، باید در چنین زمان هایی با احتیاط عمل کرد.

منبع
beincrypto

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا