کاهش زمان تایید تراکنش با آپدیت جدید زی کش؛ Zcash Blossom چیست؟!

به روز رسانی بعدی شبکه زی کش به زودی عرضه می‌شود. این به روزرسانی که با اسم کد زی کش بلاسم (Zcash Blossom) شناخته می‌شود در تاریخ ۱۱ دسامبر فعال خواهد شد. این به روزرسانی با کاهش زمان تایید تراکنش، تجربه کاربری را اصلاح کرده و با دو برابر کردن ظرفیت شبکه، مقیاس پذیری را بهبود می‌بخشد. این به روزرسانی اکنون آماده است.

بلاسم چیست؟

بلاسم، سومین به روزرسانی شبکه زی کش است.

بهبودها

زمان بلاک کوتاه تر

این ویژگی، تناوب تولید بلاک ها را افزایش می‌دهد و به تراکنش ها امکان می‌دهد تا سریعتر انجام شوند. این ویژگی باعث بهبود کاربرد زی کش و افزایش تعداد تراکنش ها در ساعت می‌شود، در حالی که کارمزد تراکنش ها را در سطح کمی حفظ می‌کند.

نحوه به روزرسانی چگونه است؟

اگر مطمئن نیستید که چطور نود خود را به روزرسانی کنید نگران نباشید. راهنمای جامعی در خصوص به روزرسانی نودها ارائه شده که اگر از کد منبع یا بسته دبیان (Debian Package) اقدام به نصب به روزرسانی کنید به شما کمک می‌کند.

درباره Zcash Blossom

نقشه راه زیکش

این نسخه از به روزرسانی زی کش، بیانگر برنامه های کنونی نسخه های آتی زی کش و هم چنین تاریخ عرضه های آنها است. الگوی زمانی این نمودار از چپ به راست می‌باشد. محور عمودی نیز برای طراحی استفاده شده است.

هر نسخه به صورت یک مستطیل نشان داده شده است که سمت چپ آنها، تاریخ عرضه منبع رسمی برنامه ریزی شده و بسته های باینری برای تمام پلتفرم های مورد پشتیبانی توسط شرکت زی کش است. سمت راست مستطیل نیز بیانگر تاریخ پایان پشتیبانی مورد انتظار و خاموش شدن نودها است که تقریبا ۱۸ هفته پس از تاریخ عرضه خواهد بود.

نسخه های مختلف دارای رنگ های متفاوتی هستند که متناظر با پروتکل شبکه اصلی مورد پشتیبانی آنها می‌باشد. در حال حاضر مجموعه نسخه ها به شرح زیر است:

  • نسخه ۱.۰ مجموعه نسخه های Sprout zcashd
  • نسخه ۱.۱ مجموعه نسخه های Overwinter zcashd
  • نسخه ۲.۰ مجموعه نسخه های Sapling zcashd

تاریخ فعلی به عنوان نمودار عمودی نشان داده شده است. تاریخ فعالسازی مورد انتظار برای به روزرسانی های پروتکل به صورت نمودارهای عمودی هاشور زده شده نشان داده شده است و نقشه راه کلی زی کش و توسعه های آینده آنها را بیان می کند.


منبع میهن بلاکچین
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر