اخبار خارجی

ایلان ماسک دوباره طرفدار بیت کوین شد؛ آیا او همچنان روی بازار تاثیرگذار است؟

ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا اکنون عکس پروفایل جدیدی برای حساب توییتر خود انتخاب کرده است. این عکس یک دختر انیمه‌ای را نشان می‌دهد که بر روی لباس آن، لوگوی بیت کوین درج شده است.
آیا ایلان ماسک باز هم در صدد تاثیرگذاری بر بازار است؟


ایلان ماسک عکس پروفایل بیت کوین خود را برگرداند

اوایل سال جاری و در تاریخ ۱۹ فوریه بود که ایلان ماسک این عکس پروفایل را قرار داده و گفته بود که این عکس فقط یک روز باقی می‌ماند. در عکس جدید، دختر انیمه‌ای دارای چشم‌های لیزری است.
ایلان ماسک اولین بار این عکس را پس از آن بر روی حساب توییتر خود قرار داده بود که شرکت تسلا، خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین را اعلام کرده و پس از آن گفته بود که پرداخت‌های بیت کوین را می‌پذیرد.


سپس ماسک کلمه بیت کوین را در قسمت بیوگرافی توییتر خود نوشت. این اقدام باعث شد که قیمت بیت کوین از ۳۲,۰۰۰ دلار به بیش از ۳۷,۰۰۰ دلار برسد.
در سال ۲۰۱۸، همین عکس پروفایل باعث شد که حساب توییتر ایلان ماسک به طور موقتی مسدود شود.

اختلاف جامعه بیت کوین با ایلان ماسک

اخیرا، ایلان ماسک پس از آنکه توییت کرد شرکت تسلا به دلیل مسائل انتشار آلایندگی ناشی از استخراج بیت کوین، پرداخت‌های این ارز دیجیتال را به حالت تعلیق درمی‌آورد، با جامعه و اینفلوئنسرهای بیت کوین با مشکل مواجه شده است.
بعضی از افراد جامعه بیت کوین نظیر آنتونی پامپلیانو معتقدند که ایلان ماسک آماده می‌شود تا در آینده نزدیک، کسب‌وکار ماینینگ بیت کوین پاک عرضه کند.
به نظر می‌رسد وی صرفا بحث مسائل زیست‌محیطی در خصوص بیت کوین را پیش کشیده است تا پس از آن، دولت‌ها از ضرورت کاهش انتشار آلاینده‌های CO2 صحبت کنند.
در این بین، کشور چین در حال تعطیل کردن استخراج بیت کوین و سایر پروژه‌هایی است که انرژی و برق زیادی مصرف می‌کنند. این اقدام دولت چین باعث می‌شود که ماینرهای بیت کوین به سمت کشورهایی با برق ارزانتر و پذیرای استخراج بیت کوین کشیده شوند.


ایلان ماسک به راحتی بر بازار تاثیر می‌گذارد

روز جمعه، ایلان ماسک با توییت خود که با نوشتن متن یکی از آهنگ‌ها و تگ کردن بیت کوین و افزودن ایموجی قلب شکسته، باز هم منجر به کاهش قیمت بیت کوین شد.
در قسمت کامنت‌های این توییت، وی با Mr. Whale که از ماسک در مقابل خشم جامعه بیت کوین حمایت کرده بود موافقت کرد.
این کاربر توییت کرده بود که از یک طرف، طرفداران بیت کوین می‌گویند قیمت بیت کوین به هیچ‌وجه قابل دستکاری نیست و از طرف دیگر ماسک را به دستکاری قیمت بیت کوین با توییت‌های خود متهم می‌کنند.
این توییت ماسک بار دیگر قیمت بیت کوین را ۳ درصد کاهش داد و نشان داد که بازار نسبت به توییت‌های ماسک آسیب‌پذیر است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا