اخبار آلتکویناخبار بیت کویناخبار عمومی

شکایت ۲۵۸ میلیارد دلاری مال باختگان دوج کوین از ایلان ماسک

تبلیغات و پامپ و دامپ در بازار سهام جرم است؛ با این حال به دلیل عدم نظارت مراجع قانونی بر رمزارزها شاهد پامپ و کلاهبرداری‌های زیادی در این حوزه هستیم. بارها شاهد بودیم که ایلان ماسک با اقدامات خود باعث رشد‌ خیره کننده قیمت دوج کوین شد. افراد زیادی تحت تاثیر تبلیغات دوج کوین قرار گرفتند و روی آن سرمایه‌گذاری کردند و پس از سقوط این رمز ارز متحمل زیان زیادی شدند و حالا یکی از این افراد قصد دارد به نمایندگی از سرمایه گذاران آسیب‌دیده از ایلان ماسک شکایت کرده و خسارت بگیرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از دی‌کریپت، بلومبرگ گزارش داد یک شهروند آمریکایی از ثروتمندترین مرد جهان به اتهام پامپ قیمت دوج کوین شکایت کرده است. در این دادخواست ادعا شده است که ماسک بخشی از یک طرح کلاهبرداری برای حمایت از این ارز دیجیتال بوده است.

کیت جانسون (Keith Johnson) کسی که شکایت را تنظیم کرده است، در این شکایت گفته است حامیان دوج کوین به دروغ و با فریبکاری ادعا می‌کنند که Dogecoin یک سرمایه گذاری قانونی است در حالی که هیچ ارزشی ندارد. جانسون در تلاش است به نمایندگی از سرمایه‌گذارانی که آسیب دیده‌اند یک شکایت دسته‌جمعی علیه ایلان ماسک ترتیب دهد.

رمز ارز Dogecoin در ابتدا در سال ۲۰۱۳ (۱۳۹۲) به عنوان یک شوخی و برای مسخره کردن بیت کوین طراحی شد. اما از یک میم کوین بی‌ سر و ته به یکی از جنجالی‌ترین دارایی‌های دیجیتال طی سال‌های ۲۰۲۰ (۱۳۹۹) و ۲۰۲۱ (۱۴۰۰) تبدیل شد.

دلیل عمده شهرت دوج‌ کوین، ایلان ماسک مدیر عامل تسلا بود که با ابراز علاقه به دوج کوین در توییتر و سایر رسانه‌های اجتماعی باعث افزایش قیمت دوج کوین شد. ارزش بازار دوج در حال حاضر ۷.۵ میلیارد دلار است و در رتبه ۱۱ بازار قرار دارد. در مقطعی، این رقم حتی به ۸۸ میلیارد دلار هم رسید.

اما بر اساس گزارش بلومبرگ، جانسون می‌خواهد نماینده افرادی باشد که در خرید و فروش این دارایی ضرر کرده‌اند. او خواستار خسارت سه برابری است. در قوانین ایالات متحده، خسارت سه برابری اصطلاحی است که نشان می‌دهد قانون به دادگاه اجازه می‌دهد تا میزان خسارت واقعی/غرامتی که باید به شاکی اعطا شود، سه برابر کند. جانسون درخواست ۲۵۸ میلیارد دلار به جای ۸۶ میلیارد دلار را دارد.

جانسون همچنین درخواست توقف ترویج و تبلیغ دوج کوین توسط ایلان ماسک و شرکت‌هایش دارد و اینکه معامله Dogecoin طبق قوانین ایالات متحده و نیویورک به منزله قمار است.

دوج کوین، علی‌رغم میم کوین بودن ممکن است کاربردهایی داشته باشد: اخیرا، ماسک گفت اسپیس ایکس و تسلا به زودی این ارز دیجیتال را برای پرداخت خواهند پذیرفت. برخی از توسعه دهندگان دوج نیز با ماسک کار کرده‌اند تا آن را به رقیب بیت کوین تبدیل کنند.

نام‌های بزرگ دیگری نیز هستند که از DOGE حمایت کردند؛ مارک کوبان (Mark Cuban) تاجر میلیاردر، معتقد است دوج کوین به عنوان یک سیستم پرداخت ارزشمند دارد.

منبع
decrypt

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا