اخبار خارجی

ایلان ماسک بار دیگر در مورد بیت کوین توییت زد؛ بیت کوین سرطان را درمان می‌کند

از ایلان ماسک به‌خاطر توییت‌هایش که عمدتا با طنز و کنایه همراه است، به‌عنوان «ثروتمندترین ترول» یاد می‌شود. آخرین مورد از سری توییت‌های عجیب‌وغریب او، بحث را به بیت کوین کشاند. او در یکی از توییت‌هایش گفته است «بیت کوین سرطان را درمان می‌کند».

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌گپ، ماجرا از جایی شروع شد که مدیرعامل تسلا یک میم را در توییتر منتشر کرد. این میم به دوران کهن اشاره دارد. در عکس متنی نوشته است با عنوان «هیچ تلفن همراهی دیده نمی‌شود… ؛ مردم در لحظه زندگی می‌کنند». همانطور که در این تصویر می‌بینید، مردم با تبر و ابزارهای اولیه در حال جنگ هستند و این موضوع دستخوش توییت ماسک شده است.

تمسخر بیت کوین توسط ایلان ماسک

یکی از کاربران با یک جواب کنایه‌آمیز به آن توییت واکنش نشان داد. او نوشته است: «بیت کوین می‌تواند این مشکل را برطرف کند». این جمله، توجه ایلان ماسک را به خود جلب کرد و با تمسخر در جواب گفت: «بیت کوین سرطان را درمان می‌کند».

توییت ایلان ماسک و تمسخر بیت کوین

شیطنت‌های ماسک در توییتر بسیار محبوب است. بعضا توییت‌های او باعث اقدامات و هزینه‌های قانونی می‌شود؛ در عین حال همواره برخی از توییت‌هایش باعث حرکت بازار و تعدادی از رمزارزها نیز شده است.

به نظر می‌رسد اخیرا مدیرعامل تسلا نفوذ کلامش را از دست داده است؛ زیرا در چندین موقعیت، بعد از توییتش درباره دوج کوین، این میم کوین پامپ نشده است. البته نمی‌توانیم به‌طور کامل تاثیرگذاری ماسک را انکار کنیم. همچنان، افراد زیادی هستند که صحبت‌ها و اقدامات او را زیر نظر دارند.

آیا ایلان ماسک نقطه مقابل ماکسیمالیسم بیت کوین است؟

تسلا در ماه می ۲۰۲۱ (اردیبهشت ۱۴۰۰) اعلام کرد که بیت کوین را به‌عنوان یک روش پرداخت خواهد پذیرفت. در همین راستا این شرکت اقدام به خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین کرد. تنها پس از گذشت چند روز، ایلان ماسک به‌دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی، طرح خود را پس گرفت. به‌دنبال این کار، موجی از واکنش‌های منفی از طرف جامعه بیت کوین به راه افتاد. آن‌ها به دنبال اثبات این موضوع بودند که ادعای ماسک اشتباه است. مناظرات و بحث‌های حامیان بیت کوین با ایلان ماسک به توییتر کشیده شد. در همین جریانات میلیاردرهای حوزه فناوری، به تمسخر ارزهای دیجیتال و حامیان آن‌ها پرداختند.

با این اتفاقات، ایلان ماسک به یک چهره منفی در بین طرفداران بیت کوین تبدیل شد. این افراد معتقد بودند تسلا به دنبال کسب سود بوده و بیت کوین‌هایش را نیز فروخته است. پس از گذشت مدتی و با برگزاری کنفرانس “B-Word” احساسات بازار نسبت به ماسک تغییر کرد. ایلان ماسک با صراحت اعلام کرد، تسلا هنوز بیش از یک میلیارد دلار بیت کوین دارد. همچنین او برنامه‌هایی برای راه‌اندازی مجدد گزینه پرداخت با BTC ارائه کرد. به‌نظر می‌رسد ایلان ماسک بیشتر از اینکه ضد بیت کوین باشد، ضد ماکسیمالیسم بودن بیت کوین است.

نظر شما در خصوص ایلان ماسک و رفتارهای او و اثرات آن بر بازار رمز ارزها چیست؟

منبع
coingape

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا