اخبار آلتکویناخبار عمومی

ایلان ماسک: امیدوارم بتوانم امکان زندگی در مریخ را فراهم کنم

ثروت خالص ایلان ماسک بنیان‌گذار تسلا در حال حاضر معادل ۸۶۱ میلیارد دوج کوین است. او امیدوار است که بتواند با این میزان سرمایه، زیرساخت‌های لازم برای زندگی دائمی در مریخ را فراهم کند.

به گزارش میهن بلاکچین به نقل از یوتودی، ثروتمندترین فرد جهان یعنی ایلان ماسک، ثروتی به ارزش ۲۰۹ میلیارد دلار دارد. این عدد معادل ۸۶۱ میلیارد دوج کوین است. در حالی که ایلان ماسک امید دارد این سرمایه برای گسترش زندگی انسان روی مریخ کافی باشد، عده‌ای امیدوارند که دوج کوین به ارز رایج سیاره سرخ تبدیل شود.

مت والاس (Matt Wallace) یوتیوبر دوج کوین، ثروت ایلان ماسک را به دوج کوین محاسبه کرده است. ثروت ماسک معادل ۲۰۹.۴ میلیارد دلار برآورد شده است که تطابق آن با معروف‌ترین میم‌کوین بازار یعنی دوج کوین، عددی برابر ۸۶۱ میلیارد دوج کوین را نشان می‌دهد (البته با توجه به قیمت دوج کوین در زمان نگارش این خبر، ثروت ایلان ماسک برابر ۲۰۶.۸ میلیارد دلار است).

والاس در توییتر خود نوشته است که ثروت ایلان ماسک از مجموع ثروت وارن بافت (۱۰۱.۶ میلیارد دلار) و بیل گیتس (۱۳۲.۴ میلیارد دلار) نیز بیشتر است. مدیرعامل اسپیس اکس و تسلا در جواب او نوشته است که امید دارد این میزان سرمایه برای تشکیل یک کلونی دائمی در سیاره سرخ کفایت کند. ایلان ماسک به‌عنوان بزرگ‌ترین هولدر دوج کوین شناخته می‌شود و اخیرا خودش نیز این موضوع را پذیرفته است؛ اما با این حال مقدار کوینی که او در اختیار دارد فاش نشده است.

توییت مت والاس درباره ثروت ایلان ماسک و پاسخ ماسک به او
توییت مت والاس درباره ثروت ایلان ماسک و پاسخ ماسک به او

برخی از طرفداران دوج کوین نیز در کامنت‌ها نوشته‌اند که ممکن است در صورت تحقق آرزوی ایلان ماسک، دوج کوین به ارز رسمی این سیاره تبدیل شود.

ایلان ماسک اخیرا در توییتر برای بنیان‌گذار آمازون (جف بزوس) یک اموجی مدال نقره که عدد دو روی آن نوشته شده، فرستاده است. عده‌ای کار او را مقایسه جایگاه خودش و بزوس در رده‌بنده ثروتمندترین افراد جهان می‌دانند.

ایلان ماسک در مقاطع مختلف درباره اصلاح سازوکار دوج کوین اظهار نظر کرده است و با همکاری‌هایی که با تیم توسعه‌دهنده آن انجام می‌دهد، به‌دنبال کاهش کارمزد دوج کوین است. در اوایل هفته گذشته او از توییت بیلی مارکوس (Billy Markus)، هم‌بنیان‌گذار دوج کوین که اعضای دوم جامعه را به راه‌اندازی نودهای این شبکه روی کامپیوترشان ترغیب کرده بود، حمایت کرد.

سایت‌های مختلفی مانند فوربس و بلومبرگ اقدام به رده‌بندی ثروتمندترین افراد جهان می‌کنند. معیارهای اندازه‌گیری در هر کدام از این سایت‌ها متفاوت است به‌طوری که از نظر بلومبرگ، ایلان ماسک با ۲۳۶ میلیارد دلار ثروتمندترین فرد جهان است؛ در حالی که فوربس این جایگاه را به جف بزوس با ۱۷۷ میلیارد دلار اختصاص داده است.
منبع
u.today

علیرضا جعفری

از خبرنگاری اقتصادی شروع کردم چون درس‌خونده اقتصادم و خیلی به این حوزه علاقه دارم. اقتصاد سنتی زیربنای ماجراست؛ ولی اقتصاد دیجیتال چیزیه که الان دنبالشم، چون الان عصر اقتصاد دیجیتاله؛ برای همین وارد دنیای بلاکچین و کریپتوکارنسی شدم. کمیابی نه فقط تو حوزه اقتصاد و کریپتو، بلکه تو حوزه محتوای غنی کریپتویی هم به‌شدت به‌چشم می‌خوره. یکی از اهدافم انتقال بهترین مطالب به بهترین شکل به کساییه که دنبال محتوای خوب می‌گردن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا