اخبار خارجی

ایلان ماسک: دوج کوین سازمان رسمی ندارد/ من رییس DOGE نیستم

توییت‌های ایلان ماسک در مورد دوج کوین همیشه روی قیمت آن تاثیرگذار بوده است. علیرغم علاقه مدیر عامل تسلا به رمزارز DOGE، در روز سه شنبه اعلام کرد که این ارز هیچگونه سازمان رسمی ندارد و خود او نیز در کنترل آن نقش رسمی ندارد.

یک اکانت در توییتر که از طرفداران این رمزارز است، در توییتی پیشنهاد داده است که ایلان ماسک باید دوج کوین را مانند یکی از شرکت‌هایش در نظر بگیرد و به مدیرعامل این پروژه تبدیل شود.

این توییت در واقع از اثر ایلان ماسک روی این پروژه تقدیر کرده است ؛ اما خود او در پاسخ این نکته را یادآور شده است که هیچ کس در این فضا زیردست او نیست و کسی به او جواب پس نمی‌دهد.

ایلان ماسک مقام رسمی در پروژه دوج کوین ندارد

ایلان ماسک در این توییت نوشته است:

فراموش نکنید دوج کوین هیچ سازمان رسمی ندارد و هیچ کسی به من جواب پس نمی‌دهد، بنابراین توانایی من در این زمینه محدود است.

در نتایج یک نظرسنجی که در استرالیا صورت گرفته است، آمده است بیش از ۵۰٪ معتقد هستند که ایلان ماسک، با توجه به نظرهای اخیر او در مورد دوج کوین، بنیان‌گذار بیت کوین است.

دوج کوین یک ارز دیجیتال است که در ابتدا به شوخی و به صورت جوک منتشر شد. پس از آن اثرات آن از بین رفت و DOGE به سمت گمنامی پیش رفت تا اینکه ایلان ماسک، در سال ۲۰۲۰ دوباره آن را مطرح کرد. دوج کوین که در طول یک دهه اخیر به صورت یک جک در این حوزه حضور داشت، با توییت‌های پی‌درپی مدیرعامل تسلا در سال ۲۰۲۱، پامپ‌های قیمتی زیادی را تجربه کرد.

برخی فعالان حوزه کریپتوکارنسی، ایلان ماسک را به دلیل ایجاد نوسان در قیمت رمزارزها مقصر می‌دانند. در هفته گذشته یک رویدادی در سایت Change.org شکل گرفت که بر اساس آن فعالان این حوزه، نامه‌ای را به صورت الکترونیکی امضا می‌کردند و در آن پیشنهاد داده شده بود مدیریت بیت کوین‌های شرکت تسلا در دستان ایلان ماسک نباشد تا دیگر شاهد هرج و مرج بازار توسط توییت‌های او نباشیم.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

1 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا