اخبار آلتکوین

شبکه EOS تنها پس از ۴۸ ساعت از کار افتاد!

بلاک چین EOS پس از یک اشکال ظاهری در نرم افزار شبکه اصلی خود متوقف شد و این امر باعث شد تا شبکه به صورت غیرمنتظره متوقف شود.

۲۱ تولید کننده بلوک در پستی خبر دادند که شبکه اصلی EOS در ساعت ۹:۵۶ UTC از کار افتاد. در این راستا کنفراس تلفنی تشکیل شد تا مشکل شناسایی و برطرف شود. تولیدکنندگان بلوک جهت اطمینان از اینکه پیشینه شبکه از بین نرود، در ساعت ۱۰:۵۷ گره‌های خود را خاموش کردند و از اطلاعات بلاک چین بک آپ گرفتند.

مدیر EOS اذعان کرد:

در ساعت ۰۹:۵۶ هشداری به دست ما رسید که نشان می‌داد تراکنش‌های شبکه در این ساعت در سطح جهانی متوقف شده‌اند. به تمام تولیدکنندگان بلوک‌ها اطلاع رسانی شده است. ما به همراه تمام تولیدکنندگان بلوک‌ها در صدد آنیم تا این مشکل را شناسایی و حل کنیم. هنوز زمان مشخصی برای آن تعیین نشده است.

گروه توسعه دهنده در ساعت ۱۳:۰۲ متوجه این مشکل شدند.  در پستی در کانال تلگرام مربوط به بروزرسانی‌های شبکه اصلی EOS، اعلام شد که BlockOne -سازنده EOS- در حال توسعه پچ نرم افزاری می‌باشد. ظاهرا این مشکل به سبب نحوه انجام تراکنش‌های معوقه بوجود آمده است و به زودی این مشکل برطرف خواهد شد.

این نرم افزار با ورژن ۱.۰.۵, منتشر خواهد شد. به محض اینکه تولیدکنندگان، گره‌های خود را بروز رسانی کنند، بلوک‌ها تا آخرین بلوک غیر قابل بازگشت (بلوک شماره ۱,۰۲۷,۵۹۷) دوباره ایجاد خواهند شد و تولیدکنندگان بلوک‌ها با یکدیگر همگام می‌شوند. در نهایت زنجیره در دسترس عمومی قرار می‌گیرد.

با توجه به گزارش CCN، شبکه EOS تنها در روز ۱۴ ژوئن فعال بوده است و پس از راه اندازی بلاک چین، این شبکه در ۴۸ ساعت دچار مشکل شد. تولیدکنندگان بلوک به شدت در تلاشند تا به کاربران درمورد وضعیت شبکه اطلاع دهند. این حقیقت که اشکال اخیر بلاک چین EOS از طریق یک کنفرانس تلفنی در حال پیگیری است، تاییدی بر نظر منتقدینی است که EOS را یک بلاک چین کاملا غیرمتمرکز نمی‌دانستند.

منبع
ccn

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا