تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال قیمت اتریوم، BNB، سولانا و ریپل؛ ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

قیمت بیت کوین همزمان با آغاز ماه می، به زیر حمایت ۶۰٬۰۰۰ دلاری سقوط کرد که از تضعیف روند صعودی خبر می‌دهد. در حالی که اصلاح اخیر چشم‌انداز کوتاه‌مدت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را مخدوش کرده است، دید تحلیلگران برای بلندمدت همچنان صعودی است.

به گزارش میهن بلاکچین، هر بازار صعودی فازهای اصلاحی شدیدی را دارد که سرمایه‌گذاران احساساتی و بی‌تجربه را از دور رقابت خارج می‌کند. با این حال، سرمایه‌گذاران با تجربه‌تر با دید بلندمدت از فرصت خرید در کف استفاده می‌کنند. البته، پیش از هرگونه سرمایه‌گذاری در مقیاس بزرگ، باید منتظر تایید به کف رسیدن قیمت‌ها ماند.

روند آلت کوین‌ها در روزهای آتی چگونه خواهد بود؟ در این مطلب، تحلیل تکنیکال اتریوم، BNB، سولانا و ریپل را بررسی می‌کنیم.

تحلیل تکنیکال اتریوم

قیمت اتریوم در تاریخ ۳۰ آپریل (۱۱ اردیبهشت) به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه خود (۳۱۷۰ دلار) سقوط کرد و حمایت ۳۰۵۶ دلاری را از دست داد. این نشان می‌دهد فعلا بازار در اختیار فروشندگان قرار گرفته است.

نمودار اتریوم تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار اتریوم تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

فشار فروش در تاریخ ۱ می (۱۲ اردیبهشت) نیز ادامه پیدا کرد و قیمت به زیر حمایت ۲۸۵۲ دلاری سقوط کرد. اگرچه قیمت اتریوم دوباره حمایت مذکور را پس گرفته، اگر مجددا به زیر این سطح سقوط کند و پایین‌تر از آن باقی بماند، می‌توان انتظار داشت روند اصلاحی تا ۲۷۰۰ دلار و متعاقب آن ۲۴۰۰ دلار ادامه داشته باشد.

به نظر می‌رسد زمان برای خریداران در حال اتمام است. در صورتی که خریداران بخواهند از ریزش بیشتر قیمت اتریوم جلوگیری کنند، باید قیمت را به بالای میانگین‌های متحرک رسم شده در نمودار بکشانند. در صورت تحقق این مهم می‌توان چنین برداشت کرد که سقوط قیمت به زیر ۲۸۵۰ دلار احتمالا یک شکست جعلی بوده است.

تحلیل تکنیکال BNB

سایه بلند کندل ۳۰ آپریل نشان می‌دهد خریداران از فرصت خرید در کف استفاده کرده‌اند، با این حال، آنها در ادامه موفق به حفظ مومنتوم نشدند.

نمودار BNB تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار BNB تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

افزایش فشار فروش خرس‌ها در ادامه باعث شد تا روز گذشته قیمت به زیر میانگین‌های متحرک رسم شده در نمودار سقوط کند. در حال حاضر، احتمال کاهش بیشتر قیمت BNB تا حمایت ۴۹۵ دلاری وجود دارد. این حمایت برای تداوم روند صعودی تعیین‌کننده است و از دست رفتن آن می‌تواند مسیر را برای کاهش تا ۴۶۰ دلار و پس از آن ۴۰۰ دلار هموار سازد.

در سمت مقابل، اگر قیمت از حوالی ۴۹۵ دلار افزایش یابد و از میانگین‌های متحرک خود فراتر برود، می‌توان انتظار داشت رنج زدن BNB برای مدت بیشتری ادامه داشته باشد. خریداران برای شروع فاز بعدی رالی صعودی خود باید قیمت را به بالای مقاومت ۶۳۵ دلاری برسانند.

تحلیل تکنیکال سولانا

علیرغم رشد امروز سولانا، ناتوانی خریداران در بازیابی قیمت در حوالی ۱۲۶ دلار نشان می‌دهد فعلا بازار تحت سلطه فروشندگان قرار گرفته است.

نمودار سولانا تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار سولانا تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

در حال حاضر حمایت جزیی در حوالی ۱۱۶ دلار وجود دارد که اگر شکسته شود، قیمت سولانا می‌تواند تا ۱۰۰ دلار سقوط کند. هرچه ریزش قیمت سولانا بیشتر باشد، شروع فاز بعدی رالی صعودی بیشتر طول خواهد کشید.

در صورت عبور قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۴۴ دلار)، خریداران دوباره کنترل بازار را به دست خواهند کرد. این اتفاق می‌تواند با لیکویید کردن پوزیشن‌های شورت و وقوع شورت اسکوییز در بازار، قیمت را باز هم افزایش دهد و به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۶۶ دلار) ببرد.

تحلیل تکنیکال ریپل

تلاش خریداران برای افزایش قیمت ریپل در تاریخ ۲۹ آپریل (۱۰ اردیبهشت) از حوالی ۰.۵۰ دلار بی‌نتیجه ماند و دوباره قیمت کاهش یافت.

نمودار ریپل تایم فریم ۱ روزه - منبع: TradingView
نمودار ریپل تایم فریم ۱ روزه – منبع: TradingView

فروش مداوم خرس‌ها تاکنون از رشد دوباره قیمت ریپل جلوگیری کرده و آن را به زیر ۰.۵۰ دلار کشانده است، اتفاقی که فرصت را برای آزمایش حمایت کلیدی ۰.۴۶ دلاری فراهم می‌کند. انتظار می‌رود در محدوده ۰.۴۱ تا ۰.۴۶ دلار شاهد حمایت گسترده خریداران باشیم. در صورتی که این محدوده حمایتی از دست برود، احتمالا روند نزولی ریپل آغاز خواهد شد.

در سمت دیگر، اگر قیمت از ۰.۴۶ دلار افزایش یابد و به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در حوالی ۰.۰۵۷ دلار برسد، کفه بازار به سمت خریداران متمایل خواهد شد. در این سناریو احتمالا برای مدت بیشتری شاهد نوسان قیمت ریپل در محدوده ۰.۴۱ تا ۰.۷۴ دلاری خواهیم بود.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا