اخبار آلتکویناخبار عمومی

خالق اتریوم: بیت کوین و بیتکوین کش یکسان و مشابه نیستند

ویتالیک بوترین موسس شبکه اتریوم در توییت اخیر خود گفته است بیت کوین و بیتکوین کش یکسان و مشابه نیستند.

بوترین در تاریخ ۱ فوریه در پاسخ به اتهام وارد شده از جانب براد میلز (Brad Mills) مبنی بر اینکه بوترین در حال تبلیغ بیتکوین کش است توییت کرد:

بیتکوین کش در واقع همان بیت کوین نیست.

چندین توییت از بوترین وجود دارد که نشان می‌دهند که او کاملا مخالف بیت کوین کش نیست، هرچند وی حتی در سال ۲۰۱۷ نیز صراحتا تفاوتی بین بیتکوین کش و بیت کوین قائل شده است.

سابقه ویتالیک با بیت کوین کش

چندین ماه پس از آنکه هاردفورک سال ۲۰۱۷، بیت کوین را به دو کوین مجزای بیت کوین و بیت کوین کش تقسیم کرد، بوترین نظر تقریبا مثبتی در خصوص بیتکوین کش توییت کرد.

بوترین در تاریخ ۱۳ نوامبر ۲۰۱۷ توییت کرد:

من بیتکوین کش را یک رقیب معتبر برای اسم بیت کوین می‌دانم. شکست بیت کوین در افزایش حجم بلاک به منظور کاهش کارمزد تراکنش ها را دلیل تغییر بزرگ در برنامه اصلی بیت کوین و به وجود آمدن هاردفورک بیتکوین کش در نظر می‌گیرم.

اگرچه شاید این توییت را بتوان به عنوان حمایت از بیت کوین کش تفسیر کرد، اما توییت بعدی بوترین در همان روز مشخصا تمایز بین آنها را مدنظر قرار داده بود.

بوترین در توییت بعدی خود نوشت:

در حال حاضر به نظرم این موضوع که بیت کوین مشابه با بیتکوین کش است ایده بسیار بدی می‌باشد. هرچند این نظر جزیی و کم ارزشی در جامعه بزرگ بیت کوین است.

تغییرناپذیری نظر بوترین

تقریبا یک سال بعد، در ماه آگوست ۲۰۱۸ بوترین مجددا در پاسخ به توییتی در خصوص بیت کوین کش، نظر قبلی خود را بیان کرد.

یکی از کاربران توییتر به اسم Meni Rosenfeld توییت کرد: یک سال از جداسازی بیت کوین کش از بیت کوین گذشته است و اکنون مشخص شده که نتوانسته است همانند بیت کوین پذیرفته شود. او افزود:

بیتکوین کش فرصت خود را داشت اما باید از سردرگم کردن بازار با اسم نامناسب بیتکوین کش دست بردارد.

بوترین در پاسخ به این توییت گفت:

من مخالف این نظر هستم. این نظر که بیت کوین کش همان بیت کوین است، غیرواقعی است، اما اسم بیت کوین کش به خودی خود کاملا خوب و مناسب است.

طبق کامنت بوترین، به نظر می‌رسد نه تنها موسس اتریوم همواره نظر منفی در خصوص بیت کوین کش نداشته است، بلکه در این سال ها مشخصا تفاوتی بین بیت کوین و بیتکوین کش قائل شده بود.

بوترین در خصوص توییت اخیر صندوق توسعه بیت کوین کش گفت:

اگر این سوال برای شما ایجاد شده است که در این موضوع، من طرف کدام سمت هستم. من طرف سمتی هستم که کالاهای عمومی را به چالش بکشد و تعصبات ایدئولوژیکی را کاهش دهد، در حالی که به ارزش های اصلی غیرمتمرکزسازی متعهد و پایبند باشد.

 

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا