اخبار خارجی

اتریوم در آستانه رسیدن به ۲۰۰۰ دلار؛ فایل کوین در لیست ۱۰ رمزارز برتر بازار

بیت کوین توانست کاهش قیمت ۳۰۰۰ دلاری خود را بازیابی کند و در حال حاضر ۱۰۰۰ دلار با قیمت ۶۰,۰۰۰ دلار فاصله دارد، در حالی که فایل کوین توانست برای اولین بار خود را به فهرست ۱۰ ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار برساند، قیمت اتریوم توانست به بیش از ۱۹۰۰ دلار برسد.

بیت کوین پس از تلاش ناموفق دیگر برای عبور از قیمت ۶۰,۰۰۰ دلار، چند هزار دلار کاهش قیمت داشت اما تقریبا بلافاصله اکثر این  ریزش را بازیابی کرد، در حالی که تغییراتی در بین ۱۰ ارز دیجیتال برتر به وجود آمد، به طوری که فایل کوین وارد و تتا (THETA) از این فهرست خارج شد.

نوسان قیمت بیت کوین طی ۲۴ ساعت گذشته

بیت کوین پس از جبران کاهش قیمت روز یک‌شنبه، در تاریخ ۳۱ مارس و پس از اخبار مثبت از جانب ویزا و پی‌پال، به بالاتر از ۵۸,۰۰۰ دلار افزایش یافت. به علاوه، بیت کو‌ین روند صعودی دیگری را تا آستانه قیمت ۶۰,۰۰۰ دلار آغاز کرد.

هرچند، همانند تلاش‌های قبلی برای عبور از سطح قیمت ۶۰,۰۰۰ دلار، این بار هم خرس‌ها امور کار را به دست گرفتند. در نتیجه به جای عبور از سطح قیمت موردنظر، خرس‌ها توانستند قیمت بیت کو‌ین را کاهش دهند.

این موضوع منجر به کاهش ۳۰۰۰ دلاری قیمت بیت کوین طی چند ساعت شد. در نتیجه، قیمت بیت کو‌ین به ۵۶,۷۰۰ دلار رسید.

هرچند گاوها در ریزش قیمت بیت کوین مداخله کردند و آن را افزایش دادند. طی چند ساعت، بیت کوین اکثر ریزش قیمت خود را بازیابی کرد و اکنون تقریبا بر روی ۵۹,۰۰۰ دلار قرار دارد.

طبق اندیکاتورهای تکنیکال، این سطح قیمت اولین سطح مقاومتی مهم بیت کو‌ین در روند صعودی خود است. اگر قیمت بیت کوین از سطح موردنظر عبور کند، سطوح مقاومتی بعدی ۶۰,۰۰۰، ۶۰,۷۶۰ و رکورد ۶۱,۷۸۰ دلار خواهد بود.

از طرف دیگر، بیت کوین در صورت ریزش قیمت می‌تواند بر روی سطوح حمایتی ۵۸,۳۵۵، ۵۷,۵۴۵ و ۵۶,۷۰۰ دلار اتکا کند.

قیمت بیت کوین
قیمت بیت کوین

قیمت اتریوم بالاتر از ۱۹۰۰ دلار، فایل کوین در بین ۱۰ ارز دیجیتال برتر

روز گذشته اکثر آلتکوین‌ها از لحاظ نوسان قیمت دنباله‌روی بیت کوین بودند. اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته با بیش از ۶ درصد افزایش قیمت همراه بوده است. بدین ترتیب، اتریوم توانست از مانع قیمتی دیگری عبور کند و اکنون بالاتر از ۱۹۰۰ دلار معامله می‌شود.

قیمت BNB با افزایش ۶ درصدی ذر محدوده از ۳۱۷ دلار قرار دارد، کاردانو افزایش قیمت اندکی را ثبت کرد به طوریکه ADA در آستانه قیمت ۱.۲۰ دلار است. پولکادات و چین‌لینک به ترتیب با ۱۰ و ۱۱ درصد افزایش قیمت، از این لحاظ بهترین عملکرد را در بین ۱۰ ارز دیجیتال برتر داشتند. بنابراین قیمت DOT به ۳۷ دلار و قیمت LINK تقریبا به ۳۰ دلار رسیده است.

در حال حاضر، قیمت تتا ۹ درصد کاهش یافته و رتبه خود را از دست داده است. در عوض، فایل کوین نیز با افزایش قیمت ۴۰ درصدی طی یک روز و ۱۵۰ درصدی طی یک هفته و رسیدن به قیمت ۲۲۰ دلار، برای اولین بار به فهرست ۱۰ ارز دیجیتال برتر وارد شد.

بیشترین افزایش قیمت مربوط به آلتکوین‌هایی با ارزش بازار کم و متوسط بود و QTUM با ۲۲ درصد افزایش از این حیث پیشگام بوده است. THORChain با ۱۹ درصد، NEO با ۱۷ درصد، EOS با ۱۵ درصد، Ontology با ۱۴ درصد، Siacoin با ۱۴ درصد، Verge با ۱۳ درصد و Helium با ۱۲ درصد افزایش قیمت در رتبه‌های بعدی قرار داشتند.

سرمایه‌گذاران سازمانی هم‌چنان در حال خرید اتریوم هستند

طبق گزارش U.Today در اوایل ماه مارس، شرکت بزرگ فناوری Meitu تقریبا ۴۰ میلیون دلار از سرمایه خود را به دو ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم اختصاص داده است.

در تاریخ ۲۵ مارس، خبری مبنی بر این موضوع پخش شد که شرکت زیرساخت DLT و مدیریت دارایی Staked به موسسات و سازمان‌های مالی امکان می‌دهد تا با استفاده از اتریوم در بایننس چین سود کسب کنند. صندوق امانی اتریوم Staked از سرمایه‌گذاران معتبر، ارز دیجیتال می‌پذیرد و سود ۸ درصدی ارائه می‌دهد. 

به علاوه، گری‌اسکیل بزرگترین خریدار ارز دیجیتال نیز در حال افزایش دارایی اتریوم برای سرمایه‌گذاران سازمانی است.

بیکن چین اولین گام در مسیر انتقال کامل اتریوم به اتریوم ۲.۰ و گواه اثبات سهام است.

مسدودسازی ۶,۹۱۱,۶۹۴,۶۹۷ دلار اتریوم در قرارداد اتریوم ۲.۰

در این بین، مجموع اتریوم‌های مسدودشده در قرارداد سپرده در بیکن چین در حال افزایش است. امروز این مقدار به رکورد ۶.۹ میلیارد دلار اتریوم رسیده است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا