اخبار آلتکویناخبار بیت کویناخبار عمومی

بیت کوین قهرمان نبرد با بانک‌ها؛ گلدمن ساکس به مشتریان خود ارز دیجیتال ارائه می‌کند

طبق اظهارنظر یکی از مدیران ارشد اجرایی بانک گلدمن ساکس، ارزهای دیجیتال از ماه آوریل الی آخر ژوئن سال جاری (اواسط فروردین تا تیر ماه) در دسترس سرمایه‌گذاران این سازمان و مشتریان خصوصی قرار خواهد گرفت.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

طبق مصاحبه اخیر مری ریچ (Mary Rich) سرپرست ارزهای دیجیتال بخش مدیریت سرمایه‌های خصوصی بانک گلدمن ساکس با CNBC در تاریخ ۳۱ مارس، وی برنامه‌های این سازمان مبنی بر ارائه ارزهای دیجیتال به سرمایه‌گذاران را تایید کرد.

مدیر اجرایی گلدمن ساکس: به زودی دسترسی به ارزهای دیجیتال امکان‌پذیر می‌شود

این اقدام باعث می‌شود گلدمن پس از مورگان استنلی به دومین بانک بزرگ تبدیل شود که ارزهای دیجیتال را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

ریچ در مصاحبه خود گفت:

ما همکاری نزدیکی با تیم‌های مختلف داریم تا روش‌های متفاوت برای ارائه دسترسی مناسب به اکوسیستم ارزهای دیجیتال به مشتریان خود را بررسی کنیم و انتظار داریم که به زودی این امر محقق شود.

طرح مورگان استنلی در ماه آوریل و برنامه گلدمن ساکس در خصوص ارزهای دیجیتال نیز در سه ماهه دوم سال جاری آغاز خواهد شد. هر دو بانک موردنظر، پتانسیل ورود مقدار زیادی سرمایه جدید به عرصه بیت کوین از طریق صندوق‌های مبتنی بر ارز دیجیتال را دارند.

ریچ در ادامه گفت که تقاضای مشتریان دلیل اصلی تصمیم اخیر گلدمن بوده است.

وی افزود:

مشتریان زیادی به دنبال کسب این دارایی به عنوان دارایی امن در مقابل تورم هستند. شرایط نامساعد اقتصادی طی یک سال گذشته نیز نقش مهمی در این خصوص ایفا کرده است.

گلدمن ساکس نیز همانند بسیاری از بانک‌های بزرگ، طی سال جاری موضع خود در قبال بیت کوین را تغییر داده و به پذیرش این ارز دیجیتال پرداخته است. موضع جدید این بانک بر خلاف بانک‌های مرکزی نظیر فدرال رزرو آمریکا است.

آنتونی پامپلیانو هم‌بنیانگذار شرکت Morgan Creek Digital در این خصوص گفته است:

بالاخره این بانک‌ها مجبور به ارائه خدمات بیت کوین به مشتریان خود خواهند شد.

افزایش قیمت آنی بیت کوین پس از ریزش اخیر

قیمت بیت کوین به این خبر واکنش مثبت نشان داد و پس از ریزش ۲۰۰۰ دلاری روز چهارشنبه، بار دیگر از مرز ۵۸,۰۰۰ دلار عبور کرد.

تحلیلگران درباره عدم روند صعودی بیت کوین اظهار نگرانی کرده‌ و به فاندامنتال‌های منسجم و ضرورت حذف وضعیت‌های لوریج به منظور افزایش قیمت بیت کوین اشاره کرده‌اند.

نمودار کندل یک ساعته قیمت بیت کوین صرافی Bitstamp - بانگ گلدمن ساکس

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا