اخبار خارجی

🔴 فاز صفر اتریوم ۲.۰ فردا راه اندازی می‌شود

 

فاز صفر اترویم ۲.۰ فردا راه اندازی می‌شود. واریزی‌ها به قرارداد سپرده اتریوم ۲ ادامه دارد. این قرارداد اکنون بیش از ۵۰۰ میلیون دلار اتر قفل شده (۸۵۳.۲۸۰ اتر) دارد.

جذب سرمایه برای قرارداد سپرده اتریوم ۲ ادامه دارد؛ حتی بعد از این که هفته قبل به مقدار تعیین شده برای راه اندازی بیکن چین اتریوم ۲ رسید.

جاستین دریک (Justin Drake) محقق Ethereum 2.0 در بنیاد اتریوم، به The Block گفت:

این فوق العاده است که جامعه اتریوم به شبکه اعتماد کرده‌اند. من به هزاران طرفدار اتریومی که حاضر شدند دارایی‌های خود را برای ماه‌ها سهام گذاری کنند تا اتریوم ۲ را امن نگه دارند، افتخار می‌کنم.

راه اندازی فاز ۰ اتریوم ۲

سپرده‌ها قفل می‌شوند و تنها زمانی که فاز ۱.۵ اتریوم ۲ راه اندازی شد، کاربران قادر به برداشت دارایی‌هایشان هستند؛ یعنی تقریبا سال ۲۰۲۲.

سفر ETH2 فردا، ۱ دسامبر در ساعت ۱۲ به وقت ساعت جهانی (UTC) و با فاز ۰ شروع می‌شود.

آفری شودن (Afri Schoedon) یکی از پیشگامان شبکه های آزمایشی چند کلاینتی اتریوم ۲، به The Block گفته:

این یک واقعه بسیار بزرگ و مهم در تاریخ ۸۰ ساله علوم کامپیوتر است و اطمینان از پیشرفت اتریوم و تکنولوژی بلاکچین (که حدود یک دهه از آغاز آن می‌گذرد) را نوید می‌دهد. من منتظر ۱۰ سال بعدی هستم.

فاز ۰ اتریوم ۲ - ethereum 2 phase 0 - beacon chain - بیکن چین

زمانی که زنجیره بیکن Beacon Chain شروع به کار کند، فرایند انتقال ETH2.0 به مراحل بعدی فازهای خود خواهد رسید، تا ارتقاء خود را تکمیل کند. ۴ فاز دیگر نیز برای به‌روز رسانی اتریوم ۲ باقی می‌مانند. جدول زمانی می‌گوید که حداقل تا سال ۲۰۲۲ این ارتقا به طور کامل انجام می‌شود. به هر حال در واقعیت، این ممکن است زمان بیشتری طول بکشد؛ چرا که این توسعه بدون چالش نخواهد بود. Drake گفته:

برای زمان طولانی‌تر، ما به حداقل ۱۰ برابر مقدار اتر سهام گذاری شده نیاز داریم تا امنیت شبکه را تقویت کنیم.

توسعه اتریوم ۲.۰ به مدت سال‌ها در حال انجام بوده است؛ زمانی که این توسعه تکمیل شود، شبکه اتریوم از مدل فعلی گواه اثبات کار (POW) به شبکه گواه اثبات سهام (POS) منتقل می‌شود.

به نظر شما این بروز‌ رسانی فردا با موفقیت انجام می‌شود؟ چه آینده ای را برای اتریوم متصور هستید؟

منبع
theblockcrypto

نوشته های مشابه

3 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا