اخبار اتریوم

اتر در راه ورود به بورس اوراق بهادار شیکاگو (CME)

بورس اوراق بهادار شیکاگو که با نام گروه CME شناخته می‌شوند، در همکاری با Crypto Facilities، اکسچنج بریتانیایی متخصص در بازار آتی، نرخ مرجع دلاری و شاخص لحظه‌ای برای ارز دیجیتالی اتر در بازار آتی (Futures) راه اندازی کردند. این شاخص‌ها به کاربران امکان دسترسی به قیمت اتر در هر لحظه و بر مبنای دلار ارائه می‌دهد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

بر اساس یک بیانیه مطبوعاتی، نرخ دلاری CME CF یک نرخ مرجع استاندارد و شاخص قیمت نقطه‌ای ارائه می‌دهد. هر دو نرخ توسط Crypto Facilities محاسبه و گزارش خواهد شد و مبنای تراکنش‌ها و فعالیت‌های سفارش دهی در اکسچنج‌های Bitstamp و Keraken خواهد بود. گروه CME در مورد این موضوع می‌گوید:

نظارت بر محصولات توسط یک کمیته مستقل اداره می‌شود که یک دستورالعمل ارائه می‌دهد و در نهایت استانداردهای عملیاتی را بازرسی می‌کند.

همچنین مدیرعامل گروه CME در این رابطه گفت:

نرخ مرجع اتر و شاخص لحظه‌ای برای رفع نیازهای روزافزون بازار طراحی شده است. فراهم کردن شفافیت قیمت و یک منبع معتبر مرجع قیمت، منجر به توسعه کلیدی کاربران اتریوم می‌شود.

در دسامبر ۲۰۱۷ معاملات آتی بیت کوین توسط Chicago Board Options Exhchange و Chicago Mercantile Exchange راه اندازی شد. اخیرا Crypto Facilities که توسط اداره امور مالی در انگلستان قانون گذاری شده است، در راستای ورود اتر به معاملات آتی اقداماتی از جمله قانون گذاری آن انجام داده است. خروجی این اقدام، سرمایه گذاران را قادر می‌سازد تا موقعیت‌های طولانی یا کوتاهی را در فضای کریپتوکارنسی تصاحب کنند.

اتر فیوچرز

چند ماه قبل از این اتفاق، در ماه می، بانک فدرال رزرو سانفرانسیسکو با ارائه یک متن اقتصادی، نشان داد که کاهش قیمت بیت کوین و روند نزولی آن در زمانی که قیمت آن در اوج و حدودا ۲۰ هزار دلار بود، به دلیل راه اندازی بستر مبادله بیت کوین در بازار آتی بود.

آیا اتفاقی که برای بیت کوین افتاد، دوباره تکرار خواهد شد و اتر هم با کاهش قیمت مواجه می‌شود؟ نظر شما در این رابطه چیست؟

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا