اخبار خارجی

افزایش اعتماد به شبکه اتریوم باعث افزایش قیمت اتر است!

اتر، ارز دیجیتال اصلی شبکه اتریوم، با افزایش اعتماد به این شبکه توانست بیشترین افزایش قیمت طی ۲۰ روز اخیر را ثبت کند. اتر به لطف افزایش ۲۰ درصدی قیمت در تاریخ ۶ آوریل که بیشترین افزایش قیمت از تاریخ ۱۳ مارس بوده است به عملکرد استثنایی دست یافت.

اتر اکنون با مقداری کاهش قیمت در معاملات آسیایی، افزایش قیمت ۱۷.۲۵ درصدی نسبت به روز گذشته به دست آورده است. متخصصان این صنعت گفته اند که این افزایش قیمت به دلیل افزایش اعتماد در خصوص به روزرسانی گسترده اتریوم ۲.۰ در ماه جولای ۲۰۲۰ است.

این به روزرسانی که اغلب به اسم سرنیتی نیز شناخته می‌شود، بازده تراکنش بیشتر و مدل امنیتی جدید تحت گواه اثبات سهام را وعده داده است. اتریوم ۲.۰ از سال ۲۰۱۵ در حال توسعه بوده است، اما به دلیل تخصص فنی بسیار زیادی که برای بررسی آن لازم است، تاکنون نتوانسته بود توجهات را به خود جلب کند.

دیمین برنر (Damien Brener) موسس و مدیرعامل شرکت حسابرسی اتریوم OpenZeppelin در این خصوص گفته است:

از دیدگاه یک توسعه دهنده باید بگویم که اتریوم محبوب ترین بلاک چین است که اکثر فعالیت های برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند بر بستر آن به وقوع می‌پیوندد.

وی افزود:

مردم در حال متوجه شدن این موضوع هستند که تاثیرات شبکه اتریوم پیرامون جامعه و تعامل پذیری آن، بیشتر و قویتر از آن چیزی است که فکر می‌کردند. این موضوع می‌تواند منجر به افزایش اعتماد به این پلتفرم و افزایش قیمت شود.

جِهان چو (Jehan Chu) موسس و مدیرعامل شرکت تحلیلی و سرمایه گذاری هنگ کنگی Kenetic با تایید نظرات برنر گفته است با در نظر گرفتن دوره ۵ ساله توسعه شبکه اتریوم، هیچ ارز دیجیتال دیگری چالش جدی برای جایگاه برتر اتر ایجاد نمی‌کنند. وی گفت:

اتریوم به ارز دیجیتال شماره ۲ در این عرصه به فعالیت خود ادامه می‌دهد و افزایش قیمت اخیر آن، اعتماد و باور بلندمدت معامله کنندگان به جایگاه این ارز دیجیتال را نشان می‌دهد.

 

چو در ادامه افزود:

فارغ از افزایش قیمت، موضوع اصلی نحوه پیشروی اتریوم به سمت اتریوم ۲.۰ و برطرف کردن انتقادهای به جایی بوده است که پیرامون سرعت و مقیاس پذیری این شبکه وجود داشت. در عرصه امروز ارزهای دیجیتال، هدف اصلی بقا است و هیچ پروتکل و جامعه توسعه دهنده ای در این سطح بالا بهتر از اتریوم نتوانسته است به بقای خود ادامه دهد.

 

منبع
coindesk

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا