اخبار اتریوماخبار بلاکچین

شمارش معکوس اتریوم ۲.۰؛ شبکه آزمایشی زینکن (Zinken) عرضه شد

دنی رایان سرپرست تیم تحقیقاتی بنیاد اتریوم برای اقدامات مورد نیاز برای اتریوم ۲.۰ گفت عرضه شبکه آزمایشی زینکن (Zinken) به درستی پیش رفت.

زینکن آخرین برنامه آزمایشی برای ایجاد بلاک جنسیس اتریوم ۲.۰ قبل از فعال‌سازی شبکه گواه اثبات سهام اِتریوم است. زینکن به دنبال شبکه آزمایشی قبلی به اسم اسپادینا (Spadina) عرضه شده است. اسپادینا به دلیل مشارکت کم کاربران و چند مورد خطای کلاینت نتوانست که طبق برنامه‌ریزی در روز ۲۹ سپتامبر عرضه شود.

رایان گفت با عرضه موفق زینکن، تیم‌ کلاینت‌ها در حال پایان دادن حسابرسی و آماده‌سازی‌های نهایی برای عرضه شبکه اصلی هستند.

شبکه آزمایشی زینکن (Zinken) - اتریوم ۲.۰

ایستگاه بعدی: اتریوم ۲.۰

شبکه آزمایشی زینکن نیز همانند اسپادینا در خصوص ایجاد صحیح بلاک جنسیس است. برای آنکه بلاک چین اتریوم ۲.۰ عرضه شود، این شبکه باید در ابتدا بیش از ۱۶۰۰۰ تاییدکننده و ۵۰۰,۰۰۰ اتر واریزشده داشته باشد. این اعداد برای شبکه‌های آزمایشی اسپادینا و زینکن به منظور اهداف آزمایشی و تمرینی کاهش یافته‌اند.

زینکن به همراه شبکه آزمایشی مدالا (Medalla) که در صدد شبیه‌سازی بلاک چین اِتریوم با عملکردهای کامل بود، بیانگر تلاش‌های توسعه‌دهندگان به منظور آماده‌سازی این بلاک چین برای انتقال به گواه اثبات سهام هستند. گفتنی است گواه اثبات سهام تراکنش‌های سریعتر (۱۰۰,۰۰۰ تراکنش در ثانیه) را امکان‌پذیر می‌سازد. نتیجه این انتقال، شبکه‌ای سریعتر و ارزانتر است.

اگر شبکه اتریوم در صدد حضور بلندمدت پر این عرصه است، مقیاس‌پذیری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بلاک چین اتریوم هم‌اکنون با مشکل ازدحام شبکه دست به گریبان است که این ازدحام با افزایش چشمگیر محبوبیت برنامه‌های دیفای شدیدتر نیز شده است.

همزمان، شبکه کنونی به دنبال راهکارهای دیگر برای کاربران دیفای است. برای مثال، هفته گذشته بلاک چین سولانا (Solana) پلی (Bridge) به اِتریوم معرفی کرد که به این شبکه امکان خواهد داد تا کاربران بلاک چین اِتریوم را به سمت خود جذب کند. رقبای سرسخت دیگر نظیر ترون نیز به دنبال حذف و جایگزینی کامل بلاک چین اِتریوم هستند.

علیرغم وجود شبکه آزمایشی لغو شده اسپادینا، علاقه شدیدی به اجرای صحیح اتریوم ۲.۰ وجود دارد. تا تاریخ ۲۸ سپتامبر، شبکه آزمایشی مدالا ۶۰,۰۰۰ تاییدکننده و تقریبا ۲ میلیون اتر آزمایشی جذب کرده بود. این تعداد تاکنون به ۷۵,۰۰۰ تاییدکننده و ۲.۴ میلیون اتر آزمایشی افزایش یافته است.

توسعه‌دهندگان نیز در حال ایجاد ابزارهایی برای شبکه پیش‌رو هستند. امروز Prysmatic Labs یک رابط کاربری برای کلاینت اتریوم ۲.۰ Prysm معرفی کرد.

رایان گفته است اگرچه زینکین چند روز دیگر فعال باقی خواهد ماند، اما هم‌اکنون به اهداف خود دست یافته است. جنسیس به خوبی پیش رفته است و این، نکته اصلی این شبکه آزمایشی بود.

اکنون دیگر زمان امتحان کردن اصل ماجراست.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا