متوسط مقالات

آغاز استیکینگ اتریوم ۲ در شش صرافی معروف جهان!

امکان دسترسی زودهنگام به استیکینگ اتریوم ۲ برای رفع مشکلات احتمالی آن به بایننس (Binance) ، crypto.com ، دارما کپیتال (DARMA Capital) ، کیف‌پول هیوبی (Huobi Wallet) ، ماتریکس‌پورت (Matrixport) و تراستولوژی (Trustology) از طریق شرکت در پلتفرم استیکینگ پایلوت کدیفای (Codefi) داده شده است.

ConsenSys Codefi پروژه استیکینگ اتریوم ۲ را به عنوان یک پلتفرم سرویس‌دهی با امکان عملکرد سازمانی برای صرافی‌ها ، سرمایه‌گذاران، کیف‌پول‌های ارز دیجیتال و سایر مشتریان راه‌اندازی کرد. هفته گذشته کدیفای اولین گروه از شرکت‌کنندگان در این برنامه پایلوت را معرفی کرد.  این برنامه برای درج بازخورد و نمایش ویژگی‌های آن در هنگام طراحی و ساخت، توسط برنامه استیکینگ کدیفای پیش از آغاز به کار بر روی اتریوم ۲ برنامه‌ریزی شده بود. از طریق اتمام این برنامه آزمایشی، شرکای آن درک عمیق‌تری از اتریوم ۲ کسب می‌کنند و این فرصت را دارند تا اولین نفراتی باشند که در زمینه ارائه قابلیت‌های استیکینگ اتریوم ۲ به مشتریان خود اطلاعات کافی ارائه کنند. پلتفرم استیکینگ کدیفای برروی یک نرم‌افزار قابل اعتماد که توسط ConsenSys تولید شده است، قرار دارد. هدف این برنامه فراهم کردن یک API با برچسب سفید سازمانی است که دسترسی آسان و کارآمد به شبکه اتریوم ۲ را فراهم کند تا شرکت‌ها بتوانند با اطمینان و سودآوری با مرحله بعدی تحول اتریوم درگیر شوند.

به روزرسانی اتریوم ۲

شبکه آزمایشی اتریوم ۲

در فاز اول شروع به کار اتریوم ۲ که به احنمال زیاد در سال ۲۰۲۰ است، انتظار یک بروزرسانی بزرگ را در شبکه اتریوم خواهیم داشت. راه‌اندازی اتریوم ۲ از این جهت نسبت به بروزرسانی‌های گذشته اتریوم متفاوت است که قصد اجرا مکانیسم اجماع، گواه اثبات سهام (Proof of Stake) به ‌جای مکانسیم قبلی آن یعنی گواه اثبات کار (proof of work) را دارد.

با اجرای گواه اثبات سهام ، ۳۲ عدد اتر به صورت اعتباری در حسابهای خاصی در شبکه اتریوم واگذار می‌شود که به عنوان یک ضمانت است تا  آنها قوانین شبکه را رعایت و اجرا کنند. کارکرد اتریوم ۲ به صورت غیر‌متمرکز باقی خواهد ماند و کسانی که قصد دارند این ۳۲ اتر را به‌دست آورند باید به عنوان اعتبار دهنده شبکه عمل کنند. ( برای شروع به کار اتریوم ۲ نیاز به ۱۶۳۸۴ اعتبار دهنده که باید به میزان ۵۲۴۲۸۸ اتر استیک کنند نیاز است).

برای دارندگان اتر استفاده از گواه اثبات سهام به جای گواه اثبات کار، راه بهتری برای حفظ امنیت دارایی‌شان‌ است که علاوه بر امنیت، جوایز نسبتا بالایی برای شرکت کنندگان در آن نیز در نظر گرفته شده است. با این حال برای اغلب علاقمندان به کریپتو، استیکینگ ارز دیجیتال کار پیچیده‌ای است. از این رو پلتفرم‌هایی مانند صرافی‌ها، سرمایه‌گذاری‌ها و کیف ‌پول‌ها با ارائه خدمات استیکینگ و رفع مشکلات آن می‌توانند خود را از رقبای هم سطح در این زمینه متمایز کنند.

تیم لاو (Tim Lowe) مدیر اجرایی پروژه استیکینگ کدیفای توضیح داد که :

برخی از خطرات مرتبط با اجرای اعتبار سنجی شخصی شما شامل سرقت یا از بین رفتن کلیدهای برداشت، انتقال نادرست وجوه به قرارداد سپرده گذاری اتریوم ۲ و اشکال در اتصال سخت افزار یا اینترنت، منجر به از بین رفتن جوایز شما می‌شود. با استفاده از ConsenSys Codefi ، کلیدهای اعتبار دهنده‌ها درون یک صندوق امن با قابلیت امضای آنلاین نگهداری می‌شوند که با سیستم حفاظتی چند لایه اعتبار معاملات را در مقابل استفاده غیرمجاز از آنها حفاظت می‌کند. ما اهمیت شرکت اعتبار دهندگان در اتریوم ۲ را به خوبی می‌دانیم، برای همین راه‌حلی یافتیم که در آن صرافی‌‌ها وسرمایه‌گذاران در کریپتو قادر خواهند بود به صورت همیشگی و با اطمینان زیاد به استیکینگ اتریومی که آنها برای مشتریان خود نگه می‌دارند، بپردازند.

نحوه اجرای استیکینگ پایلوت کدیفای

بایننس، crypto.com ، دارما کپیتال، کیف‌پول هیوبی، ماتریکس‌پورت و تراستولوژی اولین کمپانی‌هایی بودند که به استیکینگ پایلوت کدیفای ملحق شدند.

Changpeng Zhao مدیرعامل بایننس در این خصوص گفته است:

با انجام استیکینگ در بایننس، کاربران میتوانند جوایز آن را بدون نیاز به راه‌اندازی نودها، نگرانی از میزان استیکینگ و طول مدت آن بدست آورند. کاربران سزاوار پاداش هایی هستند که سکه‌های آنها آن را کسب کرده‌اند. با راه‌اندازی نهایی اتریوم ۲ ، ما خوشحال خواهیم بود که میتوانیم استیکینگ را برای تمام دارندگان اتریوم در بایننس پشتیبانی کنیم.

James Slazas مدیرعامل دارما کپیتال می‌گوید:

بروزرسانی اتریوم به صورت گواه اثبات سهام نقطه حیاتی برای اتریوم و اکوسیستم Web.03 است. ما مشتاقانه منتظر همکاری با ConsenSys هستیم زیرا آنها از پیشرفت تکنولوژی پشتیبانی می‌کنند. دارما تاثیر مالی دارایی‌های بلاک شده اتریوم را بررسی می کند و به استیکینگ و وثیقه‌گذاری در آنها پاداش می‌دهد.

Alex Batlin مدیرعامل تراستولوژی نیز در این خصوص گفته:

ما براین باور هستیم که اتریوم ۲ قدمی جدید برای غیرمتمرکز کردن امور مالی ، هم از نظر کارایی و هم مقیاس پذیری است و به عنوان پیشرو در راه طولانی جلب نظر عموم برای استیکینگ اتریوم خواهد بود. اتریوم ۲ نیاز دارد تا جلودار سبک امنیتی مانند آنچه در بانک‌ها است باشد اما با سرعتی بسیار بیشتر و مسئولیت پذیر در قبال انجام آن باشد. به لطف سخت‌افزار سفارشی ما در HSM ، ما پیشرو بازار، در ارائه راه حل سریع و مقیاس پذیر کیف پول خود، به سرمایه‌گذارانی که قصد مشارکت در اتریوم ۲ را دارند و یا اعتبار دهنده‌هایی که به استیکینگ آن می‌پردازند هستیم.

خدمات و سرویس‌های ConsenSys Codefi

استیکینگ از طریق کدیفای، امکان ادغام مستقیم API یا برچسب سفید رابط کاربری را به شما می‌دهد که هردو معیارهای دقیقی ارائه می‌دهند و گزارشی با ۹۹ درصد میزان درستی از تایید بلوک‌ها در اتریوم ۲ توسط اعتبار دهنده‌ها ارائه می‌کنند. و مهمتر وجود تیم پشتیبانی خدمات مشترکین ۲۴ ساعته آن است.

استیکینگ از طریق کدیفای برپایه استفاده از PegaSys Teku بنا شده است که رابطی از اتریوم ۲ برای توانمند‌سازی مشاغل در زمینه استیکینگ اتریوم در هنگام بروزرسانی آن است. Teku که با برنامه جاوا نوشته شده و توسط همان تیمی که Hyperledger Besu را نوشته پشتیبانی می‌شود، سبب راحت‌تر شدن ارائه خدمات استیکینگ به کسب و کارها شده است. استیکینگ از طریق کدیفای همچنین از سایر مشتریان اتریوم ۲ برای حفظ انعطاف پذیری و ۹۹ درصد به روزرسانی برای اعتبار دهندگان آن پشتیبانی می کند ، زیرا مراحل توسعه اتریوم ۲ همچنان ادامه دارد.

پذیرش در مراحل اولیه

کدیفای در حال پذیرش مشتریانی است که قبل از راه‌اندازی زنجیره Beacon در پروژه استیکینگ اتریوم ۲ مشارکت کنند. شرکت در مراحل اولیه این پروژه این مزیت را برای کاربران دارد که آنها می‌توانند از میزان ریسک موجود در این پروژه مطلع شوند و اولین نفراتی باشند که بازخورد ارائه خدمات آن را مشاهده می‌کنند. همچنین این افراد امکان دریافت اطلاعات این سرویس را از زبان کسانی که اتریوم ۲ را ساخته‌اند را خواهند داشت. آخرین مزیت شرکت در این پروژه هم استیکینگ اتریوم ۲ قبل از کاربران دیگر است.

منبع
consensys

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا