اخبار خارجی

آماده شدن ۱۲۰,۰۰۰ کیف پول اتر برای استیکینگ اتریوم ۲.۰

با وجود آنکه دنیای ارز دیجیتال منتظر عرضه اتریوم ۲.۰ در تاریخی نامشخص است، گاوهای اتریوم در حال انباشت توکن ها و انتظار برای عرضه این به روزرسانی می‌باشند. این افراد مشخصا در تلاش هستند تا به نودهای استیکینگ تبدیل شوند که در طراحی بازنگری شده اتریوم نقش مهمی ایفا خواهند کرد.

طبق گزارش شرکت تحلیلی Arcane Research، تعداد حساب های شبکه اتریوم که حاوی بیش از ۳۲ اتر می‌باشند در حال نزدیک شدن به ۱۲۰,۰۰۰ آدرس می‌باشد. در به روزرسانی اتریوم ۲.۰، باید ۳۲ اتر در اختیار داشته باشید تا نود استیکینگ اتریوم ۲.۰ را اجرا کنید. نودهای استیکینگ همان نودهای تاییدکننده ای هستند که جایگزین ماینرها برای تایید تراکنش ها و حفظ بلاک چین اتریوم خواهند شد.

در گزارش Arcane یا اشاره به افزایش تعداد این آدرس ها پس از معرفی به روزرسانی اتریوم ۲.۰ در سال گذشته، بیان شده است:

آیا سرمایه گذاران در حال آماده شدن برای به روزرسانی اتریوم ۲.۰ و استیکینگ هستند؟

طبق اطلاعات موجود که توسط شرکت تحلیل بلاک چین اتریو‌م Nansen AI ارائه شده است، تعداد کیف پول هایی که حداقل ۳۲ اتر در اختیار دارند طی یک سال گذشته تقریبا ۱۳ درصد افزایش یافته است. ظاهراً کاربران اتریو‌م علیرغم چندین بار تاخیر در عرضه این به روزرسانی، در حال انباشت اتر و انتظار برای به روزرسانی اتریو‌م ۲.۰ هستند. بن اجینگتون (Ben Edgington) از تکو (Teku یکی از اپراتورهای کلاینت اتریو‌م ۲.۰ می‌باشد) در مصاحبه ماه گذشته خود گفته بود که این به روزرسانی ممکن است در ماه جولای عرضه شود.

انتظار می‌رود صرافی های ارز دیجیتال نیز همانند بلاک چین های دارای استیکینگ، خدمات استیکینگ را به کاربران خود ارائه دهند. این موضوع بدان معنا است که دارندگان اتریو‌م احتمالا خواهند توانست به صرافی ها اتر واریز کنند و این صرافی ها از جانب کاربران برای آنها اقدامات استیکینگ را انجام دهند.

این ویژگی منتقدان خود را به همراه داشته است که بیان کرده اند اتریو‌م ۲.۰، متمرکزسازی استیکنیگ اتریو‌م در صرافی ها را به دنبال خواهد داشت. طرفداران این ویژگی نیز می‌گویند این نگرانی بیش از حد است و شرایط اتریو‌م، متمرکزتر از ماینینگ بیت کوین نخواهد شد.

قیمت هفتگی اتریوم
قیمت هفتگی اتریوم

با این حال، طبق گفته الکس اسوانویک (Alex Svanevik) مویی و تحلیلگر اطلاعات Nansen، بخش عمده ای از این آدرس های جدید که حاوی ۳۲ اتر یا بیشتر می‌باشند متعلق به صرافی ها نیست.

وی گفت:

هرچند بخش بزرگی از مجموع تعداد توکن های اتر متعلق به صرافی ها است. از ۱۰۵ میلیون توکن اتر که در اختیار آدرس هایی با حداقل ۳۲ اتر می‌باشد، حداقل ۳۲ میلیون توکن در اختیار صرافی ها می‌باشد. به عبارت دیگر، بیش از ۳۰ درصد توکن ها در کیف پول صرافی ها قرار دارد.

 

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا