اخبار اتریوماخبار بلاکچین

آزمایش موفقیت آمیز اتریوم ۲.۰؛ آینده این ارز دیجیتال روشن است!

توسعه دهنده اتریوم رائول جردن (Prylabs) جامعه اتریوم را درباره آزمایش موفقیت آمیز اتریوم ۲.۰ با خبر کرده است. اکنون آزمایش عملیات بلاک اتریوم ۲.۰ شامل اسلشینگ های کسپر (casper slashings)، پردازش تاییدیه، مدیریت سپرده و RANDAO کاملا و به صورت ۱۰۰ درصد انجام شده است.

آیا آینده روشنی برای اتریوم در سال ۲۰۱۹ در راه است؟

رائول هم چنین نظرات مثبت خود در خصوص آینده اتریوم در سال ۲۰۱۹ را بیان کرد و در توییتر خود گفت:

آزمایش تمام عملیات های بلاک اتریوم ۲.۰ شامل اسلشینگ های کسپر، پردازش تاییدیه، مدیریت سپرده و RANDAO انجام شده است. سال ۲۰۱۹ سال بسیار خوبی برای اتریوم خواهد بود.

اتریوم

دلیل اصلی این موضوع که چرا جامعه اتریوم درباره توسعه های اتریوم ۲.۰ هیجان زده است، این نکته می‌باشد که در توسعه های مذکور، اتریوم قادر خواهد بود تا حدود ۱۴ هزار تراکنش در ثانیه را مدیریت کند که نسبت به شرایط فعلی و انجام ۱۴ تراکنش در ثانیه، ۱۰۰۰ برابر سریعتر است. این امر مشکل مقیاس پذیری فعلی را برطرف خواهد کرد.

مشخصات فنی اتریوم ۲.۰

مشخصات اصلی تایید کلاینت اتریوم ۲.۰ به دو فاز تقسیم شده است: بیکن چین  (Beacon Chain) یا زنجیره ناظر (فاز صفر) و شارد دیتا چین (Shard Data Chains) یا زنجیره های اطلاعات شارد (فاز یک). مشخصات فنی گیت هاب رسمی اتریوم ۲.۰ بیان می‌کند که اهداف بروزرسانی بزرگ اتریوم ۲.۰ عبارتند از:

  • به حداقل رساندن پیچیدگی، حتی اگر به ازای کاهش عملکرد بیانجامد.
  • فعال باقی ماندن در بخش های مهم شبکه و هنگامی که بخش بزرگی از نودها آفلاین می‌باشند.
  • انتخاب تمام اجزا و محتواها اعم از اینکه امنیت کوانتومی داشته باشند یا در صورت موجود بودن بتوان آن ها را با امنیت کوانتومی معاوضه کرد.
  • به کارگیری کریپتو و طراحی تکنیک هایی که مشارکت گسترده تایید کنندگان را به صورت کلی و به صورت واحد زمانی امکان پذیر کند.
  • امکان پذیر کردن لپ تاپ دارای منابع OC برای پردازش یا تایید شاردهای O1

قدم بعدی چیست؟

شرایط مختلفی پیش رو می‌باشد اما یک نکته کاملا مشخص است. هنگامی که تیم اتریوم با مشکلات مواجه می‌شوند، به جای آنکه زمان را تلف کنند و چیزی از نو ایجاد کنند، به بهبود و حل مشکل می‌پردازند. اگر اتریوم ۲.۰ موفقیت آمیز باشد، نسخه های بعدی اتریوم ۳.۰ و ۴.۰ به احتمال زیاد این دارایی را به یکی از تکامل یافته ترین و معتبرترین دارایی تبدیل خواهد کرد زیرا در هر بازار و شرایط فنی می‌توان آن را پذیرفت و به کار برد.

منبع
cryptovibes

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا