اخبار آلتکویناخبار اتریوم

به‌روز رسانی آلت ایر اتریوم با موفقیت به پایان رسید

اولین به‌روزرسانی زنجیره گواه اثبات سهام اتریوم با نام آلت ایر (Altair) با موفقیت اجرا شد.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کریپتو پوتیتو، در تاریخ ۲۷ اکتبر، رائول جردن (Raul Jordan) توسعه‌دهنده اصلی اتریوم اعلام کرد که به‌روزرسانی آلت ایر در بیکن چین با موفقیت اجرا شده است.

نیازی نیست که کاربران اتریوم اقدامی انجام دهند، زیرا تمام بهبودها به طور خودکار صورت می‌گیرد، اما تاییدکنندگان باید به این مورد توجه کنند. به‌روزرسانی آلت ایر گامی دیگر در مسیر عرضه کامل فاز صفر اتریوم ۲.۰ و به‌روز رسانی مورد انتظار ادغام (merge) است.

به روز رسانی آلت ایر با موفقیت انجام شد

به‌روزرسانی اخیر تقریبا یک سال پس از فعالسازی بیکن چین و سهام گذاری (staking) صورت گرفته است. پرستون ون لون (Preston Van Loon) از توسعه‌دهندگان کلاینت اتریوم در این خصوص گفته است:

در عرضه به‌روز رسانی اختلالی پیش نیامد و کمترین مشارکت در دوره آلت ایر به ۹۳.۳ درصد رسید. در حال حاضر مشارکت ۹۵ درصدی را شاهد هستیم.

فعالسازی آلت ایر

طبق گزارش بنیاد اتریوم، آلت ایر پشتیبانی از لایت کلاینت‌ها را فراهم می‌سازد و اصلاحات کوچکی در مشوق‌ها به وجود می‌آورد. هم‌چنین شدت اسلشینگ را افزایش می‌دهد تا مدیریت وضعیت موجود ساده‌تر شود.

اسلشینگ (Slashing) به معنای حذف بخش چشمگیری از سرمایه‌های استیک‌شده ولیدیتور است. در موارد شدیدتر، این مقدار می‌تواند کل ۳۲ اتر استیک‌شده باشد. جریمه عدم فعالیت نیز اقدام متقابل تعبیه شده در اتریوم ۲.۰ است و زمانی اعمال می‌شود که شبکه به دلیل آفلاین بودن هم‌زمان تعداد زیادی از ولیدیتورها قادر به نهایی‌سازی بلاک‌ها نباشد.

اکثر ویژگی‌های آلت ایر که ۱۱ ماه پس از بیکن چین عرضه شده است، در پشت صحنه انجام می‌شود و به طور عادی قابل مشاهده نیست. بنیاد اتریوم، آلت ایر را یک به‌روزرسانی آماده‌سازی برای زنجیره و کلاینت‌ها خوانده است.

بنیاد اتریوم در این خصوص گفته است:

سیستم گواه اثبات سهام اتریوم از جنسیس تاکنون کاملا روان اجرا شده است، اما قبل از اجرای به‌روزرسانی ادغام، تیم کلاینت‌ها می‌خواهند کدبیس و سیستم‌های فعال خود را آزمایش کنند و آماده شوند.

پس از آلت ایر، تا اجرای به‌روزرسانی ادغام دیگر تغییرات مهمی در بلاک چین انجام نمی‌شود. انتظار می‌رود که مرج در سه ماهه اول یا دوم سال ۲۰۲۲ اجرا شود. در این تاریخ، اتریوم ۱.۰ با اتریوم ۲.۰ ادغام می‌شود.

در حال حاضر، بیش از ۸ میلیون اتر در بیکن چین سهام گذاری شده است. با احتساب قیمت کنونی، این مقدار اتر معادل با ۳۲ میلیارد دلار می‌شود.

کاهش قیمت اتر به کمتر از ۴۰۰۰ دلار

اخبار مثبت در خصوص توسعه اتریوم مانع از کاهش قیمت اتر و عبور آن از سطح ۴۰۰۰ دلار نشده است. طبق اطلاعات تریدینگ ویو، قیمت اتریوم در روز پنجشنبه به ۳۹۰۰ دلار رسیده است.

در حال حاضر اتر با اندکی بازیابی به سطح ۴۰۰۰ دلار رسیده است اما هم‌چنان قیمت آن ۳.۶٪ نسبت به روز گذشته کاهش داشته است.

منبع
cryptopotato

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا