اخبار اتریوماخبار بلاکچین

بیکن چین (Beacon Chain) قلب تپنده اتریوم ۲.۰؛ چه تغییراتی را اعمال خواهد کرد؟!

رائول جردن سرپرست تیم پرایزمتیک لبز (Prysmatic Labs) که تیمی متشکل از توسعه دهندگان بلاک چین با هدف مقیاس پذیری شبکه اتریوم از طریق فناوری های شاردینگ می‌باشند، گفته است که ایده اصلی بیکن چین (Beacon Chain) این است که ” شما خواهید توانست این دنیاهای کوچک را اجرا کنید، دنیاهایی که نحوه کار بلاک چین، انتقال و قرارداد هوشمند را خلاصه می‌کند.”

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!

تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!

همین الان شروع کن

جردن مهندس بیوپزشکی و علوم رایانه، فارغ التحصیل از دانشگاه هاروارد است. وی معتقد است که طراحی بیکن چین، ایجاد و اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز بر بستر اتریوم را برای توسعه دهندگان بلاک چین بسیار آسانتر می‌کند.

وی توضیح داد که معمارهای نرم افزار هنگام استفاده از بیکن چین به یادگیری مجدد تکنیک های برنامه نویسی جدید برای عرضه برنامه های غیرمتمرکز نیاز نخواهند داشت.

بیکن چین قلب تپنده اتریوم ۲.۰ است

جردن در بیانیه ای که در اختیار کوین دسک گذاشت خاطر نشان کرد:

به جای داشتن یک دستگاه عظیم که هر بار یک تراکنش اجرا می‌کند، می‌توانیم هزاران دستگاه در سراسر جهان داشته باشیم و تراکنش ها را به موازات هم انجام بدهیم.

طبق سخنان بوترین، بیکن چین به عنوان بلاک چین مرکزی عمل خواهد کرد که تراکنش های پردازش شده توسط صدها زنجیره مبتنی بر پروتکل اتریوم با نام شاردها را هماهنگ خواهد کرد. پلتفرم اتریوم پس از عرضه آپدیت گسترده همراه با اتریوم ۲.۰، به این نوع معماری شبکه انتقال خواهد یافت.

بوترین: بیکن چین قراردادهای هوشمند تخصصی را ذخیره خواهد کرد

بوترین اخیرا بیان کرد که بیکن چین علاوه بر هماهنگ کننده یا قلب تپنده شبکه اتریوم، قراردادهای هوشمند تخصصی را نیز ذخیره خواهد کرد.

طبق توضیحات ویل ویلانووا یکی از محققان کانسنسیس، قراردادهای هوشمند همراه با بیکن چین مشابه و قابل مقایسه با قراردادهای هوشمند معمولی قابل اجرا بر روی اتریوم ۱.۰ نمی‌باشند. در مقابل، قراردادهای هوشمند بیکن چین، محیط اجرایی یا چارچوب تراکنش را به طور کلی ارائه خواهد داد.

جردن: توسعه دهندگانم به آسانی می توانند اتریوم ۲.۰ را انتقال دهند

همانطور که ویتالیک بوترین اشاره کرد آخرین پیشنهاد توصیه می کند که یک چارچوب لایه اجماعی نسبتا مینیمالی را داشته باشند. وی توضیح داد که این چارچوب پایه، ابزار توسعه دهندگان و محیط مورد نیاز را فراهم می کند تا آنها چارچوب های پیچیده که همه قابلیت های قراردادی هوشمند در راس لایه دوم را به ما ارائه می دهد را ایجاد کنند.

جردن با تاکید بر اینکه ساخت dApps دیگر به این مسئله نیاز نخواهد داشت که توسعه دهندگان مهارت های جدید بیاموزند بیان کرد:

توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز به یادگیری مجدد تکنیک های برنامه نویسی جدید برای عرضه برنامه های غیرمتمرکز نیاز نخواهند داشت.

قابل ذکر است وی آشکار کرد قراردادهای بیکن چین قادر خواهند بود تا از محیط اجرایی در اتریوم ۲.۰ پشتیبانی کنند که بسیار شبیه به پارمترها و چارچوب توسعه شبکه بیت کوین می باشد.

ساخت قراردادهای بیکن چین گران است تا از هم پاشیدن شبکه جلوگیری کند

ویلانووا در مورد جلوگیری از هم گسیختگی شبکه بیان کرد: در واقع نباید تعداد زیادی قرارداد هوشمند بیکن چین وجود داشته باشد. در ابتدا باید تعداد اندکی از آن وجود داشته باشد.

جردن برای جلوگیری از اینکه توسعه دهندگان تعداد زیادی از قراردادهای هوشمند بیکن چین را بکار برند پیشنهاد داد که این فرایند را گران کنند ( کارمزد گس را افزایش دهند). وی توضیح داد:

این محیط اجرایی همانند دنیای کوچکی می ماند که همه چیز را مشخص می کند و برای راه اندازی بسیار گران می باشد. خوشبختانه به مبلغ صدها هزار دلار است.

بوترین در تاریخ ۲۷ می (۶ خرداد) پیشنهاد یک آپدیت برای بیکن چین را داد و بیان کرد فعالیت های خاصی باید در آپگرید اتریوم ۲.۰ اعمال شود. وی گفت این امر به کاربران پلتفرم اجازه می دهد تا کارمزدهای تراکنش را با اعتبار سنج های تراکنش شبکه اتریوم (یا تولید کنندگان بلاک) بهتر مدیریت و متناسب کنند.

منبع
cryptoglobe

زهرا فرامرزی

علاقه‌ام به نویسندگی باعث شد وارد حوزه تولید محتوا بشم. تو سال ۲۰۱۷ با بیت کوین آشنا شدم و حریم خصوصی و غیرمتمرکز بودن بیت کوین، علاقه من رو به این کریپتوکارنسی بیشتر کرد. دوست دارم دوره‌ای رو ببینم که سازمان‌های متمرکز دیگه کنترلی روی زندگی ما نداشته باشن.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا