اخبار خارجی

اتریوم ۲.۰ برای عرضه تنها ۱۸ درصد آماده است!

اتریوم برای به روز رسانی اتریوم ۲.۰ تا ۲۴ نوامبر به بیش از ۵۲۴ هزار اتر (ETH) نیاز دارد تا طبق برنامه ریزی از قبل تعیین شده از اول دسامبر یا ۱۱ آذر ماه راه اندازی شود. اما در حال حاضر ، فقط ۱۸٪ از آن آماده است.

احتمالا اجرای اتریوم ۲.۰ به مدت زمان بیشتری نیاز دارد تا کابران آن اتر مورد نیاز آن را سپرده‌گذاری کنند. این نسخه قرار است در تاریخ ۱ دسامبر منتشر شود، اما فقط حدود ۱۸٪ از مقدار مورد نیاز آن تا به حال استیک شده است. اگر اتر مورد نیاز به موقع واریز نشود، این پروژه دوباره با تأخیر مواجه خواهد شد.

آیا اتریوم ۲.۰ در تاریخ معین شده رونمایی می‌شود؟

تیم توسعه‌دهندگان اتریوم همچنان خوش‌بین هستند که اتریوم ۲.۰ در تاریخ ۱ دسامبر خواهد آمد، اما از هم اکنون،می‌توان گفت که این اتفاق واقع‌بینانه به نظر نمی‌رسد.

طبق نظرات یکی از وبسایت‌های تحلیلی اتریوم به نام Dune Analytics، فقط ۹۵۶۴۸ اتر به قرارداد سپرده اتریوم ۲.۰ واریز شده است، که با توجه به ۵۲۴ هزار اتر (ETH) مورد نیاز این مقدار کمی بیش از ۱۸٪ است. علاوه بر این، طبق گفته محقق بنیاد اتریوم، دنی رایان (Danny Ryan)، برای راه اندازی اتریوم ۲.۰ طبق برنامه در تاریخ ۱ دسامبر، همه آن اترهای مورد نیاز باید هفت روز قبل به قرارداد واریز شود.

در مرحله اول به روزرسانی اتریوم ۲.۰، که تقریباً یک سال به تأخیر افتاده است، شاهد تغییر شبکه از پروتکل اجماع گواه اثبات کار به پروتکل گواه اثبات سهام خواهیم بود. گواه اثبات کار، نحوه کار بلاکچین بیت کوین است، که از ماینرها می‌خواهد برای تأیید تراکنش‌های جدید، معما‌های پیچیده‌ای را حل کنند و اولین کسی که موفق به حل یک معمای خاص شد از طریق ‌توکن‌های بومی آن پاداش می‌گیرد.

این یک مشکل مقیاس پذیری است، به این معنی که افرادی که می‌خواهند نسبت به بقیه برتری داشته باشند، می‌توانند به راحتی قدرت محاسباتی بیشتری بخرند که به آنها امکان حل سریع معما را بدهد. سرمایه‌گذاران با ایجاد مراکز بزرگ و با هزینه زیاد انرژی الکتریکی که صرفاً برای حل معماها وجود دارد، شانس خود را برای دستیابی به توکن‌های با ارزش شبکه بیشتر می‌کنند.

اتریوم ۲.۰ برای شروع به کار، نیازمند چیست؟

اتریوم ۲.۰ قصد دارد این روند معمایی را به کلی از بین ببرد. در یک بلاکچین که از گواه اثبات سهام استفاده می‌کند، شبکه با انتخاب “staker” تراکنش‌های جدید را تأیید می‌کند و فرد انتخاب شده با توجه به تعداد توکن‌هایی که دارد تعیین می‌شود. این سیستم برای شروع کار به مقدار مشخصی از کل توکن‌ها نیاز دارد، به همین دلیل اتریوم ۲.۰ به ۵۲۴ هزار اتر (ETH) نیاز دارد. (تقریباً ۲۴۳ میلیون دلار اتریوم)

بیشتر سرمایه‌گذاری که تا به حال انجام شده از حساب‌های بسیار بزرگ واریز شده است. ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin) بنیانگذار اتریوم، ۳۲۰۰ اتر معادل ۱.۴ میلیون دلار به اتریوم ۲.۰ متعهد شده است. و از طریق یک آدرس دیگر ۱۷۰۸۸ اتر به ارزش تقریبی ۸ میلیون دلار وارد شده است.

طبق یک پست در وبلاگ دنی رایان، آغاز این پروژه فقط در صورتی ممکن است که مقدار لازم اتردر قرارداد، هفت روز قبل از راه اندازی آماده باشد. در غیر اینصورت، ۷ روز پس از برآورده شدن این آستانه (هر زمان که باشد) این پروژه آغاز می‌شود.

مشکل دیگر این است که راه اندازی ۱ دسامبر (در صورت وقوع) فقط آغاز فاز اول به روزرسانی اتریوم ۲.۰ است. و در واقع همه چیز را به یک مدل گواه اثبات سهام تبدیل نخواهد کرد.

“فاز 0” اتریوم ۲.۰ ضمن حفظ مدل گواه اثبات کار موجود، حداقل در حال حاضر، زمینه را برای آینده گواه اثبات سهام اتریوم فراهم می‌کند. و اگر مردم به سرعت میزان اتر لازم را وارد اتریوم ۲.۰ نکنند، آینده این طرح در حالت مناسبی قرار نخواهد گرفت.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا