اخبار اتریوماخبار بلاکچین

نودها و ولیدیتورهای بیکن‌چین اتریوم، نرم‌افزار کلاینت خود را به‌روزرسانی کنند

بر اساس «اعلان شبکه اصلی آلت ایر» که توسط دنی رایان توسعه دهنده اتریوم منتشر شده است، تمام اپراتورهای نودهای اتریوم ۲.۰ به به‌روزرسانی نرم‌افزارهایشان دعوت شده‌اند تا از جریمه عدم فعالیت تاییدکنندگان اجتناب شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یو تودی، به‌روزرسانی آلت ایر (Altair) بیکن چین (فاز اولیه اتریوم ۲.۰) در ایپاک (epoch) ۷۴،۲۴۰ در شبکه اصلی فعال خواهد شد. انتظار می‌رود در تاریخ ۲۷ اکتبر ۲۰۲۱ (۵ آبان ۱۴۰۰) در ساعت ۱۰:۵۶ (۱۴:۲۶ به وقت ایران) این دوره فرا برسد.

اپراتورهای نودهای بیکن چین به منظور همگام‌سازی نود خود با اجماع پس از به‌روزرسانی آلت ایر باید کلاینت‌های خود را به‌روزرسانی کنند. به‌روزرسانی نرم‌افزار تمام کلاینت‌ها (Lighthouse, Lodestar, Prysm, Nimbus و Teku) از طریق لینک‌های موجود در این اعلان در دسترس است.

همانند هاردفورک‌های اتریوم ۱.۰، تمام کاربران نهایی، دارندگان اتر، قراردادها و وضعیت گواه اثبات کار شبکه تحت تاثیر این به‌روزرسانی قرار نمی‌گیرند.

به‌روزرسانی آلت ایر به منظور پیشرفت منطق اقتصادی تایید شبکه و پشتیبانی از کلاینت سبک (light client) برای اجماع اصلی طراحی شده است.

پیش به سوی ادغام شبکه

بنیاد اتریوم، طرح بزرگ bug bounty همراه با جایزه برگزار کرده است تا از امنیت و عملکرد شبکه پس از به‌روزرسانی آلت ایر اطمینان حاصل شود. قبل از تاریخ ۲۷ نوامبر ۲۰۲۱، طرفداران اتریوم می‌توانند به کشف باگ پرداخته و تا ۱۰۰,۰۰۰ دلار جایزه کسب کنند.

بدین ترتیب، شبکه اتریوم یک گام دیگر به انتقال از اتریوم ۱.۰ به اتریوم ۲.۰ نزدیک‌تر می‌شود. در حال حاضر، بیش از ۷.۸ میلیون اتر در قرارداد سپرده گذاری اتریوم ۲.۰ مسدود شده است.

در بحبوحه رشد بازار رمزارزها، این مقدار اتر معادل با ۲۷ میلیارد دلار تخمین زده می‌شود. ارزش قرارداد سپرده گذاری اتریوم ۲.۰ بیشتر از ارزش شرکت‌های یاندکس (Yandex)، کیا، دویچه بانک و پاناسونیک است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا