دو هاردفورک مهم جامعه کریپتو؛ افزایش قیمت اتر و کاردانو پس از به روزرسانی های شبکه

اتریوم و‌ کاردانو که برای انتقال به الگوریتم اجماع گواه اثبات سهام برنامه ریزی شده اند شاهد افزایش قیمت بیش از ۱۰ درصدی بوده اند.

دو هاردفورک مهم در پیش هستند

اتریوم و کاردانو برای تغییر در مکانیزم های اجماع خود برنامه ریزی شده اند. هر دوی این پلتفرم های قراردادهای هوشمند از الگوریتم گواه اثبات کار به الگوریتم گواه اثبات سهام انتقال خواهند یافت. این تغییرات در الگوریتم، مشوق های اقتصاد ارز دیجیتال را به سمت تایید تراکنش ها پیش می‌برد.

عرضه اتریوم ۲.۰ برای سه ماهه سوم ۲۰۲۰ و به روزرسانی شلی (Shelley) کاردانو برای ۳۰ ژوئن برنامه ریزی شده اند.

طبق پیش بینی های انجام شده پیرامون هاردفورک های آتی، انتظار می‌رود تقاضا برای این ارزهای دیجیتال افزایش یابد. کسانی که می‌خواهند با انتقال این بلاک چین ها به گواه اثبات سهام، پاداش استیکینگ کسب کنند می‌توانند فشار خرید را افزایش دهند.

دیوید شوارتز (David Schwartz) مهندس ارشد نرم افزار صرافی غیرمتمرکز نش (Nash) در این خصوص گفته است:

نمی‌توان درباره استیکینگ آتی اتریوم بدبین بود. به نظرم شاهد استیکینگ بسیار بیشتر از ۱۰ الی ۳۰ میلیون اتر پیش بینی شده باشیم. اگر افراد بیشتری تصمیم به استیکینگ بگیرند شاید حتی بیشتر از ۵۰ میلیون توکن استیک شود.

متی گرینسپن (Mati Greenspan) موسس Quantum Economics نیز در این خصوص خاطرنشان کرده است که احساس خوش بینانه در خصوص کاردانو در حال شکل گیری است. گرینسپن پس از بررسی معیارهای حضور اجتماعی توکن ADA متوجه افزایش تدریجی صحبت های پیرامون این آلتکوین از ابتدای ماه جاری شده است.

کاردانو اخیرا شاهد بیش از ۱۲.۴ میلیون تعامل در سراسر شبکه های اجتماعی بوده است که بیشترین مقدار از اواسط ماه فوریه می‌باشد. تقریبا ۷۶ درصد تمام کامنت ها، پاسخ ها، توییت ها و بازنشر توییت ها، نقل قول ها، به اشتراک گذاری ها و سایر معیارها درباره توکن ADA خوش بینانه بوده اند.

حضور اجتماعی کاردانو
حضور اجتماعی کاردانو

سرمایه گذاران نیز درباره آینده اتر و کاردانو به تدریج خوش بین تر می‌شوند. الگوهای نمودارها نیز این روند را تایید می‌کنند.

پتانسیل ادامه روند صعودی اتریوم

قیمت اتر در کانال موازی صعودی قرار دارد که طی سقوط ماه مارس در نمودار روزانه توسعه یافته است.

از آن زمان تاکنون، هربار اتر به مرز بالایی کانال رسیده، مجددا به مرز پایینی اصلاح شده و از آن نقطه، مجددا جهش یافته است. این روند مطابق با ویژگی های این کانال است.

روند صعودی هفته پیش اتر باعث شد که از مرز پایینی به مرز میانی کانال برسد. اکنون، چشم انداز اتر تا حدودی مبهم شده است.

اگر سطح مقاومتی حفظ شود، اتر ممکن است به مرز پایینی کانال اصلاح شود. هرچند عبور از مانع عرضه پیش رو باعث خواهد شد که مسیر به مرز بالایی کانال هموار شود.

قیمت اتر
قیمت اتر

بر اساس معیارهای درون زنجیره ای، تقریبا ۵۷,۰۰۰ آدرس بیش از ۵.۶ میلیون اتر در حدفاصل قیمت ۲۳۱ الی ۲۳۸ دلار خریده اند. این سطوح قیمت، دیوار عرضه بزرگی را نشان می‌دهد که می‌تواند فشار روند نزولی را خنثی کند.

IOMAP

هرچند اندیکاتور اصلاحی فیبوناچی نشان می‌دهد قبل از آنکه قیمت اتر افزایش یابد، ابتدا سطح اصلاحی ۲۳.۶ درصد باید به سطح حمایتی تبدیل شود. یک کندل استیک بالاتر از این سطح مقاومتی می‌تواند به افزایش تقاضایی بیانجامد که منجر به رسیدن اتر به مرز بالایی کانال شود.

قیمت اتر 2
قیمت اتر

این نکته قابل ذکر است که در صورت اصلاح قیمت، سرمایه گذاران باید توجه ویژه ای به سطح اصلاحی فیبوناچی ۳۸.۲ درصد داشته باشند. اگر این سطح حمایتی حفظ نشود، اتر ممکن است با اصلاح شدید مواجه شود و قیمت آن به ۱۵۰ دلار سقوط کند.

روند قیمت کاردانو

سروصدای پیرامون کاردانو نیز همانند اتریوم می‌باشد. کاردانو از هفته گذشته تاکنون ۵۰ درصد افزایش قیمت داشته است. این روند صعودی ناگهانی پس از رونمایی نقشه راه رسمی به روزرسانی آتی شلی توسط چارلز هاسکینسون مدیرعامل شرکت IOHK به دست آمد.

علیرغم احساسات خوش بینانه پیرامون این ارز دیجیتال، مدل IOMAP دیوار عرضه بزرگی را در پیش روی کاردانو نشان می‌دهد که ممکن است از افزایش قیمت آن جلوگیری کند. تقریبا ۱۳,۶۰۰ آدرس ۴۲۰,۰۰۰ توکن ADA با قیمت ۰.۰۸ الی ۰.۰۸۵ دلار خریده اند.

ابتدا دیوار سطح مقاومتی باید شکسته شود تا روند صعودی کاردانو ادامه یابد.

IOMAP 2

با وجود سطح مقاومتی فعلی، اندیکاتور اصلاحی فیبوناچی نشان می‌دهد که کاردانو در حال حاضر در محدوده بدون معامله قرار دارد. این محدوده شامل سطح حمایتی ۰.۰۷۲ دلار و سطح مقاومتی ۰.۰۸۷ دلار است.

کندل استیک پایینتر از سطح حمایتی می‌تواند قیمت این آلتکوین را به سطح اصلاحی فیبوناچی ۷۸.۶ درصد یا ۶۱.۸ درصد برساند. نوسان های نزولی می‌تواند سرمایه گذاران را به بازار برگرداند و این موضوع به افزایش قیمت ADA به رکورد جدیدی در سال جاری کمک می‌کند.

قیمت ADA
قیمت ADA

با این حال، اگر فشار خرید این ارز دیجیتال افزایش یابد، قیمت توکن ADA می‌تواند از سطح مقاومتی ۰.۰۸۷ دلار عبور کند. در این صورت، مانع مهم بعدی سطوح اصلاحی فیبوناچی ۱۴۱.۴ درصد و ۱۶۱.۸ درصد خواهند بود. این سطوح مقاومتی به ترتیب بر روی قیمت های ۰.۰۹۴ و ۰.۱۱ دلار قرار دارند.

 نتیجه گیری

با به روزرسانی های مهمی که اتریوم و کاردانو برنامه ریزی کرده اند، به نظر می‌رسد بسیاری از مشتاقان ارز دیجیتال کاملا خوش بین هستند. هرچند پلتفرم تحلیلی Santiment مکرراً بیان کرده است که هنگامی که کاربران درباره ارز دیجیتال خاصی خوش بین می‌شوند، قیمت آن در جهت عکس پیش می رود.

با نزدیک شدن به هاردفورک های مورد نظر، این نکته قابل ذکر است که هر دوی این ارزهای دیجیتال، بسیاری از به روزرسانی های شبکه خود را به تعویق انداخته اند. در نتیجه، این رویدادها می‌توانند به عنوان طرح های “شایعات را بخرید و اخبار را بفروشید” عمل کنند.


منبع cryptobriefing
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر