اخبار خارجی

مخالفت جامعه اتریوم با پروپوزال مقاوم در برابر اسیک ProgPow !

مخالفت ها در خصوص پیاده سازی پروپوزال گواه اثبات کار بحث برانگیز در جامعه اتریوم ادامه دارد. پروپوزال ProgPow یک الگوریتم گواه اثبات کار مقاوم در برابر اسیک است که جایگزین ETHhash، الگوریتم کنونی هشینگ این پلتفرم خواهد شد. این پروپوزال اولین بار در دو سال قبل معرفی شد و ناگهان پس از اعلام توسعه دهندگان اصلی در تاریخ ۲۱ فوریه، به عنوان برنامه ای قطعی برای اواسط سال جاری مجددا ظهور پیدا کرد.

سهامداران اصلی تقاضانامه ای در تاریخ ۲۶ فوریه در گیت هاب ثبت کرده اند تا مخالفت خود با این تصمیم را اعلام کنند.

در این تقاضانامه که توسط جاستین لرو (Justin Leroux) از ETHBoston Organizer ایجاد شده، بیان شده است که این تغییر فاقد پشتیبانی از جانب جامعه می‌باشد. در این تقاضانامه آمده است:

از آنجایی که اتریوم یک پلتفرم جهانی با گروه های مختلف و بزرگی از سهامداران و ذینفعان است، این نکته بسیار مهم و حیاتی است که تغییرات بزرگ و مهم پروتکل اتریوم دارای بیانی شفاف و پشتیبانی گسترده داشته باشد. پروپوزال EIP-1057 مشخصا فاقد چنین پشتیبانی است، در حالی که فعالسازی آن هم چنان در دستور کار است.

امضای این تقاضانامه توسط Uniswap و DARMA Capital

این تقاضانامه توسط بیش از ۷۰ نفر نظیر هیدن آدامز (Hayden Adams) مدیرعامل و موسس Uniswap، اندرو کیز (Andrew Keys) موسس DARMA Capital و تیم کولتر (Tim Coulter) مدیرعامل Truffle Suite) امضا شده است.

در این تقاضانامه بیان شده است:

تغییر الگوریتم هشینگ اتریوم ۱ در مقطع کنونی منجر به ایجاد اختلاف در جامعه و خطرات فنی می‌شود، در حالی که باید تلاش ها و اقدامات را در جای دیگری معطوف کرد.

پروپوزال ProgPow چیست؟

پروپوزال ProgPow نسخه ای از الگوریتم گواه اثبات کار است که به منظور تسهیل انتقال شبکه اتریوم به گواه اثبات سهام معرفی شده است. این پروپوزال طوری طراحی شده است تا شکاف عملکرد بین ماینرهای اسیک اتریوم و کارت های گرافیک را از بین ببرد تا از شبکه اتریوم در برابر یکه تازی تولیدکنندگان سخت افزار اسیک محافظت کند.

حامیان ProgPow معتقدند که این تغییر می‌تواند به پیشگیری از فورک توسط ماینرها در ماه های باقی مانده به گواه اثبات سهام کمک کند. هرچند مخالفان آن نیز دقیقا مخالف این موضوع را اذعان می‌کنند. در این تقاضانامه گفته شده است:

یکی از اهداف بیان شده در ProgPow جلوگیری از فورک های مختلف هنگام انتقال به گواه اثبات سهام است، در حالی که این پروپوزال دقیقا مخالف با اهداف خود پیش می‌رود زیرا فعالسازی آن، احتمال پیامدهای نامطلوب را افزایش می‌دهد.

اتریوم در نظر دارد تا با عرضه فاز اول اتریوم ۲.۰ در اواسط سال ۲۰۲۰، از اجماع گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام انتقال یابد.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا