پیشرفته کریپتو پدیا

مکانیسم کار کردن Truffle چگونه است؟ آموزش آن به طور کامل!

Truffle که توسط ConsenSys پشتیبانی می شود به سرعت در حال تبدیل شدن به چارچوب برتر برای توسعه بلاک چین می باشد. Truffle مانند یک چاقوی ارتشی سوئیسی بهترین نمونه ها و ابزار ها را کنار هم قرار می دهد تا ایجاد، ترکیب، تست و توسعه قرارداد هوشمند را بر روی بلاک چین اتریوم ساده و موثر کند. علاوه بر این از توسعه فرانت اند با استفاده از یک انبارش Redux پشتیبانی می کند که به طور خودکار با داده های قرارداد همگام می شود. بنابراین ادغام با React ساده و آسان است. برای استادان کهنه کاری که در روز های اول برنامه های غیر متمرکز را توسعه دادند، مزایای Truffle واضح و مشخص است. آنهایی هم که تازه وارد فضای توسعه برنامه های غیر متمرکز شده اند بدانند که در زمانی عالی وارد این فضا شده اند.

Truffle که به زبان جاوا اسکریپت نوشته شده است، ویژگی های کلیدی را مجزا می کند تا پیچیدگی و بار شناختی موجود را تسهیل کند. اما اگر ما برای هر چیزی متکی بر این چارچوب باشیم، درک نمی کنیم که چه مکانیسمی باعث می شود که بلاک چین اینقدر خاص باشد. هر فرد آماتوری با دنبال کردن رهنمود ها می تواند به کدگذاری در این زمینه بپردازد. از طرف دیگر تخصص و نوآوری نیازمند آگاهی از فرض های زیربنایی و خلاقیت لازم برای به چالش کشاندن آنهاست.

خوشبختانه به دلیل اینکه آن تماما جاوا اسکریپت است، ما می توانیم عملکرد های اصلی Truffle را از ابتدا تقلید کنیم. با شروع کردن از یک پروژه نود خالی، ما تلاش می کنیم که یک قرارداد هوشمند ایجاد کنیم، آن را سازماندهی و تست کنیم و در شبکه واقعی اتریوم نصب نماییم. ما آن را همچنین به یک سطح کاربری واقعی مرتبط خواهیم کرد. با انجام دادن چنین کاری، نویسنده امیدوار است که درک عمیق تری از این فناوری های اساسی را انتقال دهد که در نتیجه آن توسعه با استفاده از Truffle نوعی وابستگی نباشد بلکه نشان از یک انتخاب خلاقانه باشد.

Truffle

یکی از مبادی اولیه عالی در این زمینه داشتن یک مدل ذهنی واضح از بسته برنامه اتریوم می باشد:

https://medium.com/heartbankacademy/a-complete-mental-model-for-ethereum-dapp-development-5ce08598ed0a?source=post_page—–f1ff6add416c———————-

مخزن پروژه ما: https://github.com/HeartBankAcademy/dApp

Truffle Init

از آنجا که توکن ها بخش اساسی اکوسیستم اتریوم هستند، سعی می کنیم یک توکن را از ابتدا بسازیم تا درک بهتری از مکانیسم عملکرد Truffle داشته باشیم. با استفاده از npm می توانیم شروع به راه اندازی یک پروژه نود خالی کنیم.

Truffle

سپس فایل ها و فولدر های خالی را با این معماری ایجاد می کنیم:

Truffle

مانند یک پروژه Truffle، فولدر contracts همه فایل های Solidity را منزل می دهد. معمولا این فایل ها باید با حروف بزرگ نوشته شود تا نشان داده شود که قرارداد های Solidity وابسته به طبقاتی هستند که نمونه های قرارداد از آنها ارائه شده است. در مورد ما، ان تنها Token.sol می باشد. فولدر migrations اسکریپت هایی را جای می دهد که برای سازماندهی و گسترش قرارداد هایمان مورد استفاده قرار می دهیم. اجرای compile.is باید همه فایل های Solidity را به صورت فایل های json متناظر در فولدر build ترکیب کند. در مورد ما، آن تنها Token.json می باشد.

Truffle

وقتی deploy.js را اجرا می کنیم، بایت کد داخل فایل های json ما باید در شبکه مورد انتخاب ما گسترش یابد.

Truffle

سرانجام، فولدر test همه فایل های تست ما را جای می دهد. در مثال ما، آن تنها Token.test.js می باشد.

به طور خلاصه، دایرکتوری پروژه ما باید مانند زیر به نظر برسد:

Truffle

این مرحله معادل با اجرا می باشد:

Truffle

که در این مرحله فایل ها و فولدر های زیر ایجاد می شوند:

Truffle

به شباهت ها توجه داشته باشید.

توسعه Truffle

مانند Remix، Truffle دارای یک بلاک چین محلی می باشد که می توانیم در خلال توسعه مورد استفاده قرار دهیم.

Truffle

وقتی که ما این فرمان را اجرا می کنیم، truffle یک شبکه محلی را بر پورت ۹۵۴۵ راه اندازی می کند و یک عبارت یادآوری را ایجاد می کند که ۱۰ اکانت خارجی اولیه و کلید های خصوصی از آن برای راحتی ما نمایش داده شده است.

Truffle

Truffle در ناحیه عملکردی خود از یک نسخه کلی از ganache-cli استفاده می کند. اجازه دهید ابتدا آن را در مقیاس جهانی نصب کنیم و سپس یک شبکه محلی را برای دیدن مشابهت ها راه اندازی کنیم.

Truffle

Truffle

مانند Truffle، ganache-cli همچنین یک عبارت یادآور حافظه را ایجاد می کند و اولین ۱۰ اکانت خروجی و کلید های خصوصی را به نمایش می گذارد. بلاک ها به صورت پیش فرض فورا ماین می شوند.

استفاده از شبکه محلی فراهم شده توسط Truffle بر روی پورت ۹۵۴۵ اختیاری است. اگر ترجیح دهیم که کنترل بیشتری بر شبکه محلیمان داشته باشیم، می توانیم در عوض با انتقال به پورت ۸۵۴۵ از ganache-cli استفاده کنیم.

Truffle

به عنوان مثال با ganache-cli می توانیم با مشخص کردن blocktime ۱۵ ثانیه یک شبکه واقعی تر را ایجاد کنیم.

Truffle

یا اگر ما یک سطح کاربری گرافیکی را ترجیح می دهیم، می توانیم با انتقال به پورت ۷۵۴۵ از برنامه دسکتاپ ganache استفاده کنیم.

Truffle

حال که عملکرد ganache-cli را درک می کنیم، اجازه دهید آن را به عنوان یک وابستگی پروژه ای نصب کنیم که در نتیجه می توانیم ان را برای استفاده بعدی وارد کنیم.

Truffle

حال می توانیم کدگذاری قرارداد هوشمند خود را شروع کنیم.

کامپایل Truffle

توکن ها نماینده دارایی های جهان واقعی هستند که می توانیم با استفاده از اتر بخریم. در نتیجه، قرارداد توکن استاندارد که به ERC20 معروف است به طور قابل درکی پیچیده می باشد. به منظور سادگی، می توانیم آن را به صورت زیر خلاصه کنیم:

Truffle

در اساس، یک قرارداد توکن تنها یک دفتر کل عمومی داخلی است. در حالی که دفتر کل عمومی خارجی موجودی های اکانت را به اتر ثبت می کند، یک قرارداد توکن موجودی های اکانت را به توکن ثبت می کند. ما می توانیم با استفاده از ساختار داده mapping به این امر دست یابیم (balanceof) که address به عنوان کلید و unit256 نیز به عنوان ارزش می باشد. به عنوان یک شی در این طرح، هر موجودی آدرس در balanceof با ۰ شروع خواهد شد.

Truffle

از طریق روش constructor، ما می توانیم initialsupply توکن هایمان را به محض ایجاد قرارداد تنظیم کنیم. برای سادگی، ایجاد کننده قرارداد در ابتدا مالک همه توکن ها خواهد بود.

Truffle

سپس توزیع توکن ها باید از ایجاد کننده قرارداد شروع شود. ما می توانیم با استفاده از روش transfer به این مهم دست یابیم که یک address و unit256 را می پذیرد که برای چه کسی و چه مقدار را تعیین می کند.

Truffle

قبل از کاهش موجودی فرستنده و افزایش موجودی دریافت کننده توسط _value، ما می توانیم بررسی های require را اجرا کنیم تا اطمینان حاصل کنیم که فرستنده توکن های کافی دارد و موجودی جدید گیرنده سرریز نمی شود.

Truffle

روی هم رفته قرارداد توکن ما به این شیوه می باشد:

Truffle

برای کامپایل کردن قرارداد باید از solc استفاده کنیم که Truffle در ناحیه زیربنایی خود مورد استفاده قرار می دهد. اجازه دهید آن را به عنوان یک وابستگی نصب کنیم:

Truffle

ما می خواهیم که اسکریپت compile.js ما با حذف هر چیز موجود در پوشه build شروع شود. به این ترتیب می توانیم تغییراتی را به قرارداد هایمان اعمال کنیم و در هر زمان آنها را دوباره کامپایل کنیم. به عبارت دیگر ما می خواهیم که از لحاظ برنامه نویسی:

۱- فولدر build و هر چیزی که درون آن است را حذف کنیم.

۲- یک فولدر build جدید را دوباره ایجاد نماییم.

۳- برای هر فایل Solidity در پوشه contracts، محتوای آن را به حافظه بخوانید.

۴- برای هر فایل Solidity در حافظه، آن را نیز به حافظه کامپایل کنید.

۵- برای هر فایل Solidity کامپایل شده، آن را در فولدر build با پسوند .json بنویسید.

برای ساخت مسیر هایی به فایل های ما، می توانیم از استاندارد path module استفاده کنیم. برای خواندن و نوشتن فایل ها، آسان تر است که از استاندارد fs-extra module بجای استاندارد fs module استفاده کرد. اجازه دهید آن را نصب کنیم:

Truffle

بنابراین اسکریپت ما باید در solc، path و fs-extra مورد نیاز باشد:

Truffle

برای ساخت مسیری به دایرکتوری build، می توانیم بنویسیم:

Truffle

برای حذف دایرکتوری build و ایجاد یک دایرکتوری جدید در جایگاه آن، می توانیم بنویسیم:

Truffle

برای ایجاد مسیری به قرارداد توکن ما، می توانیم بنویسیم:

Truffle

برای خواندن محتوای آن تا حافظه، می توانیم بنویسیم:

Truffle

برای کامپایل کردن محتوای آن می توانیم از کد زیر استفاده کنیم:

Truffle

پرامتر دوم تعداد طبقه های قرارداد را که در فایل ما موجود هستند به solc اعلام می کند. در مورد ما، آن تنها طبقه Token می باشد. وقتی کامپایل شد مانند زیر به نظر می رسد:

Truffle

توجه داشته باشید که آن یک شی json می باشد. ما تنها به :Token علاقه مندیم زیرا محتوی bytecode و interface است مه ما نیاز داریم. بنابراین برای نوشتن و کامپایل کردن به حافظه:

Truffle

سرانجام برای نوشتن output به فولدر build به عنوان Token.json:

Truffle

روی هم رفته، compile.js چنین می شود:

Truffle

برای اجرای اسکریپت compile.js ما، می توانیم این فرمان را از روت پروژه اجرا کنیم.

Truffle

این مرحله معادل اجرا می باشد:

Truffle

حال ما آماده آزمایش قرارداد توکن خود هستیم.

تست Truffle

Truffle در زیربنای خود از چارچوب تست mocha به همراه chai برای اعلان ها استفاده می کند. اجازه دهید از mocha هم استفاده کنیم:

Truffle

در اینجا به منظور سادگی تنها از کتابخانه استاندارد assert استفاده می کنیم.

برای اینکه قادر به امتحان قرارداد توکن باشیم، به یک شبکه محلی و روشی برای اتصال به یک کلاینت در حال اجرا مانند یک فراهم کننده نیاز داریم. ما می توانیم با استفاده از geth چنین چیزی را راه اندازی کنیم اما لازم است که هر تراکنش را به صورت دستی با Metamask امضا کنیم. برای انجام موفقیت آمیز این کار، می توانیم در عوض از ganache provider استفاده کنیم که با اکانت های خارجی در یک حالت قفل نشده می آید.

Truffle

سپس ما به روشی برای تعامل با این فراهم کننده با استفاده از جاوا اسکریپت نیاز داریم. می توانیم برای انجام این کار از web3 استفاده کنیم.

Truffle

از آنجا که پردازش تراکنش ها توسط شبکه زمان می برد، تقریبا هر اعلان web3 ناهمگام می باشد. نسخه 1.0 web3 اگرچه هنوز در مرحله آزمایش است اما promises را پشتیبانی می کند و بنابراین async و await را نیز پشتیبانی می کند که این کد را برای خواندن بسیار آسان تر می کند. اجازه دهید آن را نصب کنیم:

Truffle

بنابراین اسکریپت تست ما برای شروع نیازمند assert، ganache-cli و web3 می باشد:

Truffle

بنابراین ما می توانیم نمونه ای از web3 را با ganache.provider () به عنوان یک استدلال سازنده ایجاد کنیم:

Truffle

حال می توانیم از این نمونه web3 برای معرفی قرارداد توکن خودمان استفاده کنیم. برای انجام این کار، ما به interface و bytecode از Token.json نیاز خواهیم داشت.

Truffle

برای اتصال web3 با interface می توانیم بنویسیم:

Truffle

برای  گسترش bytecode می توانیم از روش deploy استفاده کنیم:

Truffle

همچنین می توانیم استدلال های سازنده خود را به عنوان آرایه به arguments انتقال دهیم. برای ارسال واقعی تراکنش، می توانیم از روش send استفاده کنیم:

Truffle

هر زمانی که بخواهیم حالت قرارداد را به روز رسانی کنیم، می توانیم از .send () استفاده کنیم. چنین اقداماتی همیشه هش تراکنش را برمی گرداند مگر اینکه تراکنش در حال گسترش باشد. پارامتر های موجود from، gas، gasprice و value هستند. آدرس مبدا (from) مورد نیاز است اما بقیه اختیاری هستند. gas و gasprice محدوده gas و هزینه واحد gas را تعیین می کنند. این در حالی است که value تعیین می کند که چه مقدار wei انتقال داده شود. اگر ما تنها می خواهیم که داده ها را بر روی قراردادمان بخوانیم، در عوض از .call () استفاده خواهیم کرد. خواندن داده ها همیشه رایگان است.

Truffle

همچنان که دیدیم، ganache با ۱۰ اکانت خارجی می آید تا ما از آن استفاده کنیم. ما می توانیم از طریق زیر به آنها دسترسی داشته باشیم:

Truffle

بنابراین برای گسترش یک نمونه تازه از قرارداد ما قبل از تست هر واحد، می توانیم تجهیزات تست زیر را مورد استفاده قرار دهیم:

Truffle

در اینجا ما عمدا گسترش قرارداد را از اکانت خارجی اول یعنی  [accounts0] انتخاب کردیم.

حال ما برای نوشتن تعدادی تست واحدی آماده ایم. برای شروع باید امتحان کنیم که قرارداد توکن ما در واقع به داخل شبکه محلی گسترش پیدا کرده باشد. هر زمانی که این گسترش و نصب موفقیت آمیز باشد، web3 یک نسخه از قرارداد را که مانند زیر است برمی گرداند:

توجه داشته باشید که ما می توانیم به همه متغیر ها و عملکرد های عمومی خود از طریق ویژگی method دسترسی داشته باشیم. توجه داشته باشید که همچنین در زیر options، ویژگی address محتوی آدرس نمونه قرارداد ما بر روی شبکه می باشد. می توانیم با استفاده از این حقیقت ادعا کنیم که address برای گذر از تست باید موجود باشد.

Truffle

برای تست دوم ما، اجازه دهید تایید کنیم که خالق قرارداد براستی مالکیت همه توکن ها را به محض معرفی قرارداد دارا می باشد. از طریق ویژگی methods، می توانیم balanceof را فرا خوانده و آن را به [accounts0] انتقال دهیم.

truffle

برای تست سوم، اجازه دهید تایید کنیم که روش transfer ما در واقع آنچنان که ما قصد داریم عمل می کند.

Truffle

برای انجام این انتقال، می توانیم روش transfer را از طریق ویژگی methods مانند زیر فرا خوانیم:

Truffle

برای بررسی موفقیت انتقال، به دو فراخوان دیگر می پردازیم تا به موجودی جدید در [accounts0] و [accounts1] دست یابیم.

Truffle

سپس می توانیم تایید کنیم که موجودی های آنها به درستی به روز رسانی شده اند:

Truffle

برای آخرین تست، اجازه دهید تایید کنیم که فرستنده موجودی کافی دارد.

Truffle

برای انجام این کار می توانیم از یک اظهار try/catch استفاده کنیم تا error را تصاحب کرده و ادعا کنیم که آن باید وجود داشته باشد:

Truffle

با کنار هم قرار دادن همه تست های واحد خواهیم داشت:

برای اجرای تست های خود با npm، ما لازم است که  mocha را به فایل package.json اضافه کنیم:

Truffle

حال به راحتی می توانیم به اجرا بپردازیم:

Truffle

این معادل اجرا می باشد:

Truffle

با گذر از همه این تست ها، ما آماده گسترش قرارداد خود در یک شبکه اتریوم واقعی می باشیم.

Truffle Migrate

در خلال تست هایمان، ما از ganache provider برای گسترش قرارداد خود به شبکه محلی استفاده کردیم. به این ترتیب برای گسترش قرارداد خود به شبکه اتریوم عمومی، نیاز به یک فراهم کننده داریم که به یک نود اتریوم واقعی متصل شود. باید به طور محلی توسط geth یکی را راه اندازی کنیم اما به منظور سادگی ما در اینجا از Infura استفاده می کنیم. Infura که توسط ConsenSys پشتیبانی شده است پایانه هایی را فراهم می کند که ما می توانیم برای ایجاد آسان یک provider مورد استفاده قرار دهیم.

Truffle

برای ایجاد یک فراهم کننده سفارشی، می توانیم از truffle-hdwallet-provider استفاده کنیم که Truffle در زیربنای خود از آن استفاده می کند:

Truffle

Infura پایانه هایی را به شبکه اصلی و همچنین همه شبکه های تستی فراهم می کند. اجازه دهید از شبکه آزمایشی Rinkeby استفاده کنیم، بنابراین لازم نیست که پول واقعی خرج کنیم. همچنین اجازه دهید یک مخزن جدید در Metamask برای تست ایجاد کنیم. با استفاده از پایانه Rinkeby از Infura و عبارت سید از Metamask، می توانیم یک Provider مانند زیر ایجاد کنیم:

Truffle

مانند قبل، می توانیم provider را به web3 انتقال دهیم تا به یک نمونه جدید دست یابیم:

Truffle

با استفاده مجدد از منطق گسترش از کنترل تست خود با این نمونه web3، خواهیم داشت:

Truffle

Metamask نیز در زیربنای خود از Infura استفاده می کند. به منظور ارجاع، ما address قرارداد را به کنسول (console) خروجی می دهیم. برای اجرای این اسکریپت مانند زیر عمل می کنیم:

Truffle

قرارداد توکن ما حالا بر روی Rinkeby موجود می باشد.

Truffle

این معادل اجرا می باشد:

Truffle

در نهایت اجازه دهید یک فرانت اند درست کنیم که به قرارداد زنده ما متصل شود.

Truffle Unbox Drizzle

برای سازمان دادن کد boilerplate برای فرانت اند خود، می توانیم از Truffle برای برداشتن Drizzle استفاده کنیم.

Truffle

Drizzle عالی است زیرا با انبارش Redux می آید که با حالت قرارداد ما همزمان می شود.

Truffle

برای درک بهتر نحوه کارکرد این فرآیند، ما در عوض از create-react-app استفاده می کنیم که Drizzle در زیربنای خود مورد استفاده قرار می دهد. اجازه دهید آن را به صورت کلی نصب کنیم:

Truffle

و سپس فرمان create-react-app را اجرا کنیم تا یک پروژه boilerplate بنام reactapp را ایجاد کنیم:

Truffle

برای راه اندازی این اپلیکیشن، این فرمان را از روت (ریشه) پروژه اجرا می کنیم:

Truffle

اجازه دهید مولفه App اصلی در src/App.js را به روز رسانی کنیم تا موجودی و شکلی برای انتقال توکن ها نشان داده شود:

Truffle

ما می خواهیم کاربرانمان قادر باشند که از Metamask برای امضا و ارائه تراکنش ها به قرارداد در حال جریان ما استفاده کنند. ما می توانیم با بهره گرفتن از شی web3 که Metamask به داخل window گلوبال وارد می کند، به این امر دست یابیم:

Truffle

این شی web3 با یک تامین کننده ساخته شده در داخل خود می آید که ما می توانیم مورد استفاده قرار دهیم:

Truffle

اما توجه داشته باشید که این نسخه web3 0.20.3  می باشد. برای استفاده از نسخه ۱.۰ در عوض، باید آن را به عنوان وابستگی نصب کنیم:

Truffle

سپس می توانیم از تامین کننده Metamask مانند زیر بهره بگیریم:

Truffle

با استفاده از نسخه web3 خود، ما همچنین مطمئن می شویم که آن به طور ناگهانی تغییر پیدا نمی کند و کد ما را منحل نمی کند. Metamask به طور قابل درکی قصد دارد که ورود شی web3 را بعد از تشخیص اینکه اکثر برنامه های غیر متمرکز تنها تامین کننده آن را لازم دارند، متوقف کند. در آینده ای نزدیک، ethereumprovider در عوض وارد خواهد شد.

Truffle

اجازه دهید نمونه web3 را برای استفاده فایل های دیگر استخراج کنیم:

Truffle

برای متصل شدن به قرارداد در حال جریان ما، نیاز به ABI از فرآیند تلفیق خود و address قراردادمان بر روی Rinkeby داریم:

Truffle

با کپی کردن بر روی ABI از Token.json و کپی کردن آدرس قرارداد از deploy.js در حال اجرا، می توانیم نمونه قرارداد در حال جریان خود را مانند زیر استخراج کنیم:

حال ما می توانیم نمونه token و web3 خود را برای استفاده مولفه App وارد کنیم:

در روش چرخه زندگی componentDidMount، ما می توانیم یک اعلان web3 ایجاد کنیم تا به همه اکانت های Metamask کاربر دست یابیم:

Truffle

سپس ما می توانیم به فراخوانی قرارداد token خود برای دست یابی به balance اولین اکانت بپردازیم:

Truffle

در Metamask، اکانت انتخاب شده در حال حاضر همیشه [accounts0] می باشد.

برای کمک به پردازش ارائه فرم، می توانیم یک روش helper ایجاد کنیم که عملکرد transfer قرارداد ما را فراخوانی کند. توجه داشته باشید که ما مجبور نیستیم که gas و gasprice را تعیین کنیم زیرا Metamask به طور خودکار بهترین ارزش ها را برای کاربر محاسبه می کند.

Truffle

از آنجا که پردازش تراکنش ها در یک شبکه واقعی زمان می برد، ما باید یک پیام status برای مطلع کردن کاربر فراهم کنیم:

Truffle

اجازه دهید به تست سطح کاربری بپردازیم. وقتی ما آن اکانت Metamask را انتخاب می کنیم که قرارداد توکن را ایجاد کرده است، موجودی درست ۱۰۰۰ را می بینیم که عرضه اولیه ماست.

Truffle

انتخاب یک اکانت مختلف موجودی مناسب ۰ را نشان می دهد. حال اجازه دهید ۵۰ توکن را از اکانت ۱ به اکانت ۲ منتقل کنیم. وارد Metamask شوید و آدرس اکانت دوم را کپی کنید:

Truffle

حال آن را به فیلد form انتقال دهید:

Truffle

وقتی که ما بر Transfer کلیک می کنیم، Metamask تقاضای تایید می کند:

Truffle

حتی اگر هیچ اتری فرستاده نشود، Metamask همیشه تقاضای تایید خواهد کرد زیرا تراکنش ها رایگان نیستند. بعد از اینکه شبکه تراکنش ما را می پذیرد، موجودی کاربر باید به روز شود:

Truffle

اگر ما به اکانت ۲ در Metamask منتقل شویم، موجودی هم باید به روز رسانی شود:

Truffle

با استفاده از txHash که برگردانده شد، ما می توانیم تراکنش خود را به طور آنی بر روی هر بلاک چین اکسپلورر مشاهده کنیم:

Truffle

تست دستی سطح کاربری می تواند کاملا ملال آور باشد. برای کمک به خودکار سازی تست مولفه های React، create-react-app با چارچوب تست Jest ترکیب می شود. در واقع، Drizzle یک قدم بیشتر می رود و با Redux ترکیب می شود تا به ما یک store بدهد که با داده های قرارداد ما همزمان شود:

Truffle

علاوه بر این، Drizzle به طور خودکار شکل هایی برای همه عملکرد های قرارداد ایجاد می کند که ما می توانیم آنها را به آسانی به reducers مناسب نقشه برداری کنیم.

Truffle

از آنجا که reducers (تقلیل دهنده ها) اکثرا فراخوانی های غیر همگام web3 هستند، Drizzle همچنین با redux-saga ادغام می شود تا تست غیر همگام سریع انجام شود.

نتیجه گیری

آنچه که اتریوم را خاص می کند، تاکید آن بر لایه قرارداد هوشمند است که Truffle هم بر آن تاکید دارد و این یک چارچوب مناسب و یک قرارداد انتزاعی رده بالاتر را فراهم می کند که هر قرارداد Solidity را با عملکرد هایی برای کامپایل، تست، ارتقا و گسترش به طور همیشگی مزین می کند. این مقاله تحقیقی عمیق در مورد چنین ویژگی هایی بود و امید می رود که درک واضح تر و بهتری را موجب شود.

برای دریافت یک مثال واقعی زنده در مورد نحوه عملکرد Truffle که در یکی از پروژه های متن باز ما به کار رفته است، لینک زیر را مورد بررسی قرار دهید:

https://medium.com/heartbankstudio/how-to-decentralize-the-film-industry-f87bb26c91de?source=post_page—–f1ff6add416c———————-

در این مقاله ما تمامی کد متن برنامه غیر متمرکز خود را باز می کنیم و تمامی فرآیند فکری خود را از معماری گرفته تا سطح کاربری عملکردی کامل در کل بسته توسعه شرح می دهیم.

منبع
medium

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا