اخبار عمومی

دولت آمریکا چقدر بیت کوین و اتریوم در اختیار دارد؟

در طول یک دهه گذشته، کشورها در سراسر جهان ارزهای دیجیتال افراد را به بهانه‌های مختلفی توقیف کرده‌اند. دولت آمریکا در صدر این ماجرا قرار دارد و داده‌های اخیر نشان می‌دهد مجموع دارایی‌های دیجیتال در اختیار آن به ۱۵.۲۷ میلیارد دلار رسیده است.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، تفکیک دارایی‌های دیجیتال موجود در آدرس‌های دولت آمریکا نشان می‌دهد این دولت در حال حاضر ۲۱۲.۸۴۷ هزار بیت کوین و ۴۵.۶۵۴ هزار اتریوم در اختیار دارد.

نمودار تغییرات دارایی‌های دیجیتال دولت آمریکا - منبع: arkhamintelligence
نمودار تغییرات دارایی‌های دیجیتال دولت آمریکا – منبع: ArkhamIntelligence

آمریکا پیشتاز توقیف کریپتو در جهان

توقیف بیت کوین‌های بازار دارک وب سیلک رود (Silk Road) یا همان جاده ابریشم مشهور شاید معروف‌ترین توقیف بیت کوین جهان باشد. دولت آمریکا در سال ۲۰۱۳ با دستگیری راس اولبریخت، فرد پشت پرده بازار سیلک رود، حدود ۱۴۴٬۳۳۶ واحد بیت کوین را توقیف کرد. سیلک رود یکی از معروف‌ترین بازارهای دارک وب بود که از بیت کوین برای مبادلات مواد مخدر و سایر کالاهای غیرقانونی استفاده می‌کرد.

آلفا بی (AlphaBay) دیگر بازار دارک وب معروف است که در سال ۲۰۱۷ مورد هدف مقامات آمریکایی قرار گرفت. در حالی که مشخص نیست دولت آمریکا در این مورد چقدر دارایی دیجیتال توقیف کرده است، گزارشات نشان می‌دهد در بین این دارایی‌ها، بیت کوین، اتریوم، مونرو و سایر ارزهای دیجیتال به چشم می‌خورد.

سه سال بعد وزارت دادگستری آمریکا دوباره تقریبا ۳.۶ میلیون دلار بیت کوین را به عنوان بخشی از تحقیقات خود در رابطه با پولشویی و کلاهبرداری صرافی بیتفینکس، صادرکننده استیبل کوین تتر توقیف کرد.

بر اساس داده‌های شرکت آرکهام اینتلیجنس (Arkham Intelligence)، پس از آمریکا، دولت بریتانیا با ۶۱.۲۴۵ هزار بیت کوین با ارزشی بالغ بر ۴.۳۴ میلیارد دلار در رتبه دوم قرار دارد. دولت آلمان نیز با ۴۹.۸۵۹ هزار بیت کوین معادل ۳.۵۳ میلیارد دلار در جایگاه بعدی است.

جالب است بدانید در این فهرست، نام دولت السالوادور نیز به چشم می‌خورد. البته السالوادور به واسطه پذیرش بیت کوین به عنوان واحد پول قانونی خود مقدار زیادی از این ارز دیجیتال (۵.۷۱۸ هزار واحد)‌ را در اختیار دارد که با توقیف کریپتو مرتبط نیست.

اکثر این ارزهای دیجیتال در کشورهای مذکور به دلایل مختلفی از جمله تحقیقات جنایی، فعالیت‌های غیرقانونی مثل پولشویی، قاچاق مواد مخدر، تامین مالی تروریسم و جرایم سایبری توقیف شده‌اند.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا