اخبار اتریوماخبار بلاکچیناخبار عمومی

فاش شدن سندی محرمانه از زمان انتشار نسخه جدید اتریوم!

براساس یک سند محرمانه که در تاریخ ۲۳ نوامبر منتشر شد، توسعه دهندگان اتریوم در مورد ارتقاء این شبکه صحبت هایی کرده اند که دارای توان افزایش قابلیت ها و قدرت تکنولوژی در کوتاه مدت است.

 این سند منتشر شده در وبسایت گیت هاب (Github) شامل جزئیات چهار جلسه خصوصی است که در پایان اکتبر در کنفرانس Devcon۴ برگزار شد. اطلاعات بدست آمده از خلال این سند حاکی از ارتقاء اتریوم ۱X است که احتمالا درماه جون ۲۰۱۹ به روز رسانی می شود.

این سند توسط گرگ کالوین، مهندس دستگاه مجازی اتریوم منتشر شد. اگرچه شرکت کنندگان در این جلسه ناشناس هستند اما فردی که تمایل به ناشناس ماندن دارد روند و نتیجه این جلسه را تائید کرده است و همچنین اظهار داشته که توسعه دهندگان اتریوم بر این باورند که هنوز زمان انتشار عمومی پروپوزال این طرح فرا نرسیده است.

با این حال، به نظر می رسد همه توسعه دهندگان از  این ارتقاء بالقوه اطلاع ندارند. یکی از این افراد، افری اسکوئرون، مدیر انتشار پریتی اتریوم است. در یک بیانیه ای که در Github منتشر شد، او ادعا کرد که از چنین سندی و یا هر برنامه ای از ارتقاء قریب الوقوع بی اطلاع است. اتریوم مانند تمام شبکه های عمومی بلاک چین نیاز به توافق و اجماع بین کاربران دارد. با این حال این توسعه دهندگانهستند که معمولا تغییرات در کد را پیشنهاد می کنند.

در یکی از این جلسات شرکت کنندگان عبارت از ویتالیک بوترین، خالق اتریم، جوزف لوبین، بنیانگذار سیستم های اجماع و سایر افراد مطرح این جامعه و توسعه دهندگانی نظیر هادسون جیمسون، پیتر سیلاگی و لین رتیگ بودند. با توجه به اطلاعات بدست آمده، به نظر می رسد توسعه دهندگان اتریوم تحت فشار هستند تا نقشه راه عمومی خود را به گونه ای تقویت کنند که پیشرفت در این شبکه را در یک زمان بندی سریع به وجود آورند. در این جلسات تعدادی از تغییرات مورد بحث قرار گرفت.

این ارتقاهای بالقوه شامل جایگزینی دستگاه مجازی اتریوم (EVM) است که مسئول پردازش کد قراردادهای هوشمند است. این بروزرسانی تحت عنوان “اجاره” یا هزینه های ذخیره سازی برای قراردادهای هوشمند معرفی خواهد شد که به دنبال رشد شاخه ای از بلاک چین اتریوم است که باید توسط تمام نودهای فعال دانلود شود.

منبع
usethebitcoin

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا