تحلیل قیمت اتریوم ؛ آیا اتر (ETH) به مقاومت ۴۰۰ دلار خواهد رسید؟

پروژه‌های حوزه دیفای مجددا در مرکز توجه بازار قرار گرفته‌اند. بیت کوین و اتریوم نیز رشد قیمت داشته‌اند. در این خبر به تحلیل قیمت اتریوم و بررسی آینده روند قیمت این رمز ارز می‌پردازیم. آیا روند صعودی بازار آغاز شده است یا این صعود اصلاح قیمت در یک روند نزولی است؟

تحلیل قیمت اتریوم

در تحلیل قبل به محدوده حمایتی مهم اتریوم در محدوده ۳۳۰ دلار اشاره شد.

اتریوم همانند بیت کوین در یک الگوی مثلث متقارن قرار داشت. مثلث متقارن عموما بیانگر بدون تصمیم بودن بازار است. در مورد اتریوم همانند بیت کوین، این مثلث به سمت بالا شکسته شده است. این نشانه‌ای بر غلبه قدرت خریدران به فروشندگان در بازار است. تحلیل قیمت اتریوم در این تایم‌فریم نشان می‌دهد که محدوده ۳۸۰ دلار اولین مقاومت در پیش روی اتریوم است. در زمان نگارش این تحلیل، قیمت هر واحد ETH برابر ۳۷۴ دلار است. پس از این مقاومت، محدوده ۴۰۰ دلار، محدوده مقاومتی مهمی برای اتریوم است. در رالی صعودی قبل، همین مقاومت مانع از رشد بیشتر قیمت دومین رمز ارز بازار شد. باید دید در روند صعودی فعلی قیمت اتریوم قادر به شکست مقاومت ۳۸۰ دلاری خود خواهد بود؟ لازم به ذکر است که تا زمانی که قیمت اتریوم بالای خط روند صعودی قرار دارد، روند آن همچنان صعودی است. به عبارت دیگر تا زمانی که قیمت اتریوم بالای ۳۴۰ دلار معامله می‌شود، روند آن صعودی خواهد بود.

تحلیل قیمت اتریوم

این تحلیل را با استفاده از اندیکاتور ایچی موکو ادامه می‌دهیم. همانطور که در تصویر زیر مشخص است، قیمت اتریوم مقاومت ابر کومو را در پیش روی خود دارد. در این نمودار به طور مشخص قیمت ۴۰۰ دلار مقاومتی بسیار محکم برای رمز ارز اتریوم است. بدون شک عبور از این مقاومت به انرژی زیادی احتیاج دارد و در صورتی که این اتفاق بیافتد نشان‌دهنده قدرت بسیار بالای خریداران در بازار است. مدتی است که شاهد خرید گسترده بیت کوین توسط شرکت‌های مطرح سرمایه‌گذاری در جهان هستیم این شرایط برای اتریوم نیز وجود دارد و این رفتار باعث افزایش فشار خرید در بازار می‌شود. اما نکته امیدوارکننده در مورد اندیکاتور ایچی موکو، قرارگیری خطوط میانگین متحرک این اندیکاتور در زیر کندل‌ها در نقش حمایت است. این دو خط به خوبی در زیر کندل‌ها حمایتی معتبر برای اتریوم ایجاد کرده‌اند. علاوه بر این و با توجه به خطوط فیبوناچی با توجه به موج نزولی اخیر، ۴۰۰ دلار برابر با سطح ۵۰ درصد فیبوناچی بوده و اعتبار این محدوده مقاومتی را بیش از پیش کرده است.

تحلیل قیمت اتریوم

نمودار قیمت در تایم فریم ساعتی

با توجه به اهمیت موضوع، تحلیل قیمت اتریوم را در تایم فریم چهار ساعته نیز انجام خواهیم داد. در نمودار قیمت اتریوم در تایم چهار ساعتی، رفتار قیمتی ETH مشابه الگوی کلاسیک پرچم بوده و در صورتی که بتواند از اصلاح قیمت این الگو خارج شود و پرچم خود را به سمت بالا شکسته و این الگو را تایید کند، احتمال صعود قیمت تا ۴۰۰ دلار افزایش خواهد یافت. اما این اتفاق مشروط به شکست ۳۷۷ دلار است. این نمودار را در انتهای این تحلیل مشاهده می‌کنید. الگوی پرچم معمولا به عنوان استراحت قیمت در یک روند بزرگتر پدیدار می‌شود. قیمت در بازارهای مالی به صورت افقی حرکت نمی‌کند. روندهای بزرگتر از چند روند کوچکتر همراستا و اصلاحات قیمتی در خلاف جهت، تشکیل شده است. الگوی پرچم نیز به معنی استراحت در روند قیمتی بزرگتر است. به نظر می‌رسد که در نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم ساعتی، چنین الگویی پدیدار گشته است.

تحلیل قیمت اتریوم


منبع میهن بلاکچین newsbtc
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال نظر