اخبار خارجی

دلیل کاهش قیمت اتریوم چیست؟ + تحلیل تکنیکال نمودار ETH

قیمت اتریوم به زیر سطح ۳۲۰۰ دلار رسیده است و در بازه ۳۱۰۰ الی ۳۲۰۰ دلار در حال نوسان است. در این خبر به بررسی تکنیکال و برخی شاخص‌های درون زنجیره‌ای اتریوم می‌پردازیم.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از Newsbtc، شیب کاهش قیمت اتریوم در چند روز گذشته بیشتر شده است و احتمال دارد قیمت بزرگ‌ترین آلتکوین بازار به زیر ۳۱۰۰ دلار نیز برسد. قیمت هم اکنون در زیر میانگین متحرک ۱۰۰ ساعته (۳۲۵۰ دلار) قرار دارد. بر اساس داده‌های کراکن (KRAKEN)، ادامه الگوی خرسی (نزولی) با حمایت ۳۱۷۰ دلار در نمودار ساعتی جفت ارز ETH/USD درحال شکل‌گیری است. قیمت اگر نتواند بالای ۳۱۲۰ دلار بماند، به احتمال زیاد سقوط بیشتری را تجربه خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال نمودار قیمت اتریوم

اتریوم نتوانست بالاتر از حمایت ۳۳۰۰ دلاری باقی بماند. قیمت اتریوم سطح حمایتی ۳۲۵۰ را نیز شکست تا وارد بازار نزولی شود. دقیقا همان اتفاقی که برای بیت کوین افتاد.

قیمت حتی سطح حمایت ۳۲۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته را نیز شکست و اکنون در حال تثبیت شدن است. قیمت تا سطح ۳۱۷۰ و ۳۱۸۰ دلار اصلاح پیدا کرده است. در نمودار قیمت اتریوم در تایم‌فریم یک ساعته شکستی بالاتر از سطح ۲۳.۶٪ فیبوناچی اصلاحی، با شروع حرکت نزولی از ۳۳۸۰ دلار تا ۳۱۵۰ دلار دیده می‌شود.

در حال حاضر قیمت رمز ارز ETH در زیر ۳۲۵۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته (SMA) در حال تثبیت است. همچنین الگوی ادامه روند نزولی در نزدیکی حمایت ۳۱۷۰ دلار در نمودار ساعتی اتریوم دلار در حال شکل گیری است.

از طرف دیگر، اولین مقاومت نزدیک ۳۲۰۰ دلار وجود دارد. شکست ضلع بالایی مثلث ایجاد شده و سطح قیمت ۳۲۲۰ دلار می‌تواند نشانه‌ای از حرکت صعودی مداوم باشد. مقاومت کلیدی بعدی در نزدیکی ۳۲۶۵ دلار قرار می‌گیرد. این مقاومت در نزدیکی سطح ۵۰٪ فیبوناچی اصلاحی از ۳۳۸۰ دلار تا ۳۱۵۰ دلار شکل گرفته است.

نمودار قیمت اتریوم، تایم‌فریم یک ساعته

در صورت حمایت از روند صعودی، قیمت اتریوم می‌تواند به سمت ۳۳۰۰ دلار حرکت کند. در این راه ممکن است نزدیک به ۳۲۹۲ دلار یک مقاومت متوسط ایجاد شود.

آیا کاهش قیمت اتریوم ممکن است؟

اگر اتریوم نتواند از سطح ۳۲۰۰ و ۳۲۲۰ دلار بالاتر برود، این موضوع می‌تواند باعث کاهش بیشتر قیمت اتر شود. حمایت اولیه در روند نزولی نزدیک به ۳۱۵۰ دلار است.

حمایت کلیدی در نزدیکی محدوده ۳۱۲۰ دلار در حال شکل گیری است. کاهش محدوده نزولی به زیر حمایت ۳۱۲۰ دلار می‌تواند منجر به سرعت گرفتن روند نزولی قیمت شود. حمایت عمده بعدی در ۳۰۰۰ دلار خواهد بود.

شاخص‌های تکنیکال

اندیکاتور ساعتی MACD: برای جفت ارز ETH/USD در کاهش سرعت در ناحیه خرسی (نزولی) قرار دارد.

شاخص ساعتی RSI: برای جفت ارز ETH/USD هنوز زیر سطح ۵۰ قرار دارد.

سطح حمایت کلیدی: ۳۱۲۰ دلار

سطح مقاومت کلیدی: ۳۲۶۵ دلار

افزایش نرخ واریز اتریوم به صرافی‌ها

پس از رسیدن به قیمت ۳۳۰۰ دلار در اوایل هفته جاری، شاهد خارج کردن سود از بازار اتریوم توسط سرمایه‌گذاران هستیم. در زمان نگارش این خبر قیمت اتریوم با ۶.۴۸٪ کاهش نسبت به روز گذشته به ۳۱۶۷ دلار رسیده است و ارزش بازار آن حدود ۳۷۲ میلیارد دلار است. این موضوع به دلیل افزایش واریز اتریوم به صرافی‌ها اتفاق افتاده است.

در نمودار زیر منحنی صورتی رنگ نرخ جریان واریزی اتریوم به صرافی‌ها را نمایش می‌دهد. منحنی سبز رنگ قیمت ETH را به تصویر می‌کشد.

بر اساس گزارش Santiment، در مجموع ۷۷۹،۸۸۰ اتر تنها در روز دوشنبه ۲۳ آگوست (۱ شهریور) به صرافی‌ها واریز شده است. این عدد بالاترین ورودی به صرافی‌ها از ۲ ماه گذشته از تاریخ ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) است. از این‌رو سنتیمنت افت قیمت اتریوم را نتیجه مستقیم همین موضوع می‌داند.

علاوه بر این، Santiment همچنین به آدرس‌های خاصی اشاره می‌کند که بیشترین میزان اتر را به شبکه ارسال کرده‌اند. این شرکت می‌افزاید:

۶۰۰،۰۰۰ اتر به صرافی بایننس واریز شده است. همان اترهایی که تا دوم جولای (۱۱ تیر) و با قیمت ۲۰۰۰ دلار خریداری شده بودند. میزان ارسال اتر به صرافی آنقدر بالاست که نمودارهای نرخ واریز به صرافی‌ها را به هم ریخته است.

سنتیمنت در ادامه خاطر نشان کرد که احتمالا ممکن است یک نهنگ به دنبال کسب سود باشد.

شاخص‌های آن‌چین اتریوم که باید در نظر داشته باشیم

با ادامه افزایش قیمت اتریوم هزینه گس تراکنش‌ها نیز به طور همزمان در حال افزایش است. با این حال تعداد آدرس‌های فعال اتریوم برای پشتیبانی از افزایش قیمت ETH به اندازه کافی نیست.

در نموار زیر تعداد آدرس‌های فعال با رنگ صورتی، قیمت اتریوم را با رنگ سبز و میانگین کارمزد تراکنش‌ها با رنگ قرمز نشان داده شده است.

با افزایش سریع هزینه گس، تعداد آدرس‌های منحصر به فرد که با بلاکچین اتریوم در ارتباط هستند، کاهش یافته است. سنتیمنت می‌افزاید:

شاید این یکی از دلایلی باشد که بین هزینه‌ها و آدرس‌های فعال واگرایی رخ داده باشد. بر اساس رفتار قبلی ما باید فرض کنیم که آدرس‌ها کمی در حال کاهش هستند.

با نگاهی به ورودی صرافی‌ها و فعالیت پایین شبکه، سرمایه‌گذاران برای ورود به بازار باید محتاطانه عمل کنند.

پیش‌بینی شما از روند قیمت اتریوم چیست؟

منبع
newsbtccoingape

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا