اخبار اتریوماخبار بلاکچین

سود استخراج اتریوم با GPU تا پایان ماه به صفر خواهد رسید!

اخیرا طبق آمار اعلام شده، سود ماهیانه حاصل از ماینینگ اتریوم توسط GPU که در تابستان ۲۰۱۷ در حدود ۱۵۰ دلار بود تا پایان ماه نوامبر به صفر خواهد رسید.

اطلاعات بدست آمده حاكي از آن است كه برخلاف پر كارآمدترين ماینرهای اسیک (ASIC) كه بر گواه اثبات کار بازار ماینینگ سلطه دارند، ماینینگ GPU اتریوم و ساير ارزهای دیجیتالی از ركود و کاهش ارزش بازار رنج مي برد.

تاثیرات رکود و نزول قیمت ها

در ماه آگوست، CCN گزارش داد که انویدیا (Nvidia) به فعالیت در زمینه سخت افزار ماینینگ خود پایان داد و نگرانی های زیادی را در خصوص کاهش سودآوری تولید تجهیزات ماینیگ GPU در بازار که تقریبا به طور کامل توسط ماینرهای ASIC نظیر مجموعه آنت ماینر (Antminer) که توسط بیت مین تولید شده است تحت سلطه قرار گرفت، ابراز کرد. این وضعیت همچنان ادامه دارد، زیرا کریستوفر رولان، تحلیلگر شرکت Susquehanna اخیرا در گفتگویی با CNBC، اظهار داشت که درآمد حوزه کریپتو این شرکت تا نهمین ماه سال ۲۰۱۸ در حدود صفر باقی خواهد ماند.

روز سه شنبه Susquehanna در یادداشتی خطاب به مشتریان اشاره کرد که این وضعیت ماحصل یک ترکیب منحصر به فرد از عوامل ریسکی شامل رکود کلی بازار کریپتو که باعث کاهش ۷۰ درصدی قیمت اتریوم در ماه دسامبر شده و کاهش فضای رقابتی ماینرهای GPU در مواجهه با افزایش کارآیی ماینرهای ASIC است.

سود ماینینگ

انویدیا شکست خورد!

شاید هیچ یک از نقش آفرینان بازار به اندازه انویدیا شدت حاصله از کاهش شدید سودآوری ماینینگ GPU را احساس نمی کند. زیرا درآمد و سود حاصله بخش تولید GPU این شرکت به دلیل بازار افزایشی اتریوم در سال گذشته با افزایش چشمگیری روبرو شد.

از زمان آغاز بازار کاهشی، چندین استخر ماینینگ با توجه به کاهش سودآوری خود، بازار را ترک کرده اند و ماینرهای باقی مانده، به طور فزاینده ای در تلاش هستند تا از ماینینگ خود بهره برداری بالایی داشته باشند؛ زیرا مرز باریکی بین سود آور ماند ماینینگ و ورد آن به وضعیت قرمز وجود دارد.

در مقابل این نظریه اسیک، غول بیت مین، از طریق مجموعه انت ماینر خود بازار را به سلطه در آورد و باعث خروج ماینرهای GPU که به طور قابل توجهی از ماینرهای ASIC کم کارآمدتر هستند، به عنوان یک فاجعه در حال گسترش نادیده گرفته شده اند.

با وجود اعلام خروج از بازار ارزهای دیجیتالی، انویدیا همچنان به دلیل بازار ماینینگ GPU، در ماه گذشته سهام این شرکت با کاهشی 23 درصدی مواجه شد. رولان در متنی که  روز سه شنبه به مشتریان Susquehanna فرستاده شد، گفت:

ما گمان می کنیم که درآمد ناچیزی از فروش GPU در سه ماه جاری به دست خواهیم آورد، که مطابق با نظرات قبلی مدیریت است که اذعان داشت که در پی هیچ گونه مشارکتی در حوزه کریپتو در چشم انداز فصل سوم سال نخواهند داشت.  با توجه به کاهش ارزش اتریوم از ابتدای سال جاری سود حاصله از ماینینگ در این سه ماه به صفر خواهد رسید.

 

نظر شما راجع به استخراج با GPU چیست؟

منبع
ccn

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا