اخبار خارجی

پیشرفت چشمگیر راهکار آربیتروم؛ آیا توکن بومی شبکه Arbitrum در راه است؟

با رشد قابل توجه فعالیت عرصه دیفای در بازار، راهکارهای مقیاس‌پذیری لایه دوم در اتریوم نیز مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته‌اند. در تاریخ ۳۰ آگوست (۸ شهریور)، Offchain Labs ارائه‌دهنده راهکارهای مقیاس‌پذیری برتر اتریوم، دسترسی به شبکه اصلی آربیتروم وان (Arbitrum One) برای عموم کاربران را اعلام کرد.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از کوین‌گپ این خبر طی مدت بسیار کوتاهی، توجه چشمگیری را به خود جلب کرد. طبق گفته کالین وو، شبکه آربیتروم طی یک روز با افزایش ۱۷,۰۰۰ آدرس جدید و منحصربه‌فرد همراه بوده است. در حال حاضر، مجموع آدرس‌های منحصربه‌فرد در آربیتروم تقریبا به ۴۲,۰۰۰ آدرس رسیده است.

تعداد آدرس های منحصر به فرد آربیتروم
تعداد آدرس های منحصر به فرد آربیتروم

به علاوه، حجم تراکنش‌های روزانه در این شبکه طی ۱۰ روز پس از عرضه آن، از ۱۰۰,۰۰۰ دلار عبور کرده است. این مقدار، رشد بیش از ۳۰۰ درصدی نسبت به هفته گذشته را نشان می‌دهد. رشد حجم تراکنش‌ها از زمان عرضه شبکه اصلی آربیتروم وان تاکنون بیش از ۵ برابر شده است.

نمودار حجم تراکنش‌های روزانه آربیتروم
حجم تراکنش‌های روزانه آربیتروم

از طرف دیگر، کالین وو خاطرنشان کرده است کل سرمایه مسدودشده در شبکه آربیتروم تقریبا به ۱.۵۵ میلیارد دلار رسیده است که افزایش ۲۳۳۳٪ نسبت به هفت روز گذشته را نشان می‌دهد.

بدین ترتیب، آربیتروم از چندین پل اتریوم نظیر پل آوالانچ (Avalanche Bridge)، ورم‌هول سولانا (Solana Wormhole)، پل هارمونی (Harmony Bridge) پیشی گرفته است. از لحاظ مقدار سرمایه مسدودشده، آربیتروم پس از پالیگان در رتبه دوم قرار دارد.

آیا آربیتروم به زودی توکن بومی خود را معرفی می‌کند؟

شایعاتی درباره توکن بومی آربیتروم وجود دارد. تاکنون خبر رسمی در خصوص عرضه توکن از جانب آربیتروم اعلام نشده است. آربیتروم اخیرا بیان کرده است:

هیچگونه توکن آربیتروم وجود ندارد. هر توکنی که مدعی است توکن رسمی آربیتروم است، کلاهبرداری محسوب می‌شود.

هرچند، عرضه توکن آربیتروم می‌تواند خبر مهمی باشد. رمز ارز بومی شبکه پالیگان به اسم MATIC در سال جاری رشد چشمگیری داشته است. بدین ترتیب می‌توان انتظار داشت که اگر توسعه‌دهندگان آربیتروم اقدام به عرضه توکن بومی این شبکه کنند، شرایط مشابهی برای آن رخ خواهد داد. Offchain Labs به منظور افزایش فعالیت دیفای در آربیتروم، اخیرا طی یک دوره جذب سرمایه توانسته است ۱۲۰ میلیون دلار کسب کند.

منبع
coingape

نوشته های مشابه

4 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا