اخبار خارجی

اجرای به‌روزرسانی لندن اتریوم در شبکه آزمایشی؛ ذخیره ۱۰۰,۰۰۰ اتر در یک روز

جامعه اتریوم به شدت منتظر عرضه شبکه اصلی EIP-1559 هستند. به‌روزرسانی آتی اتریوم که شامل پروپوزال به شدت مورد انتظار EIP 1559 است، بر بستر شبکه آزمایشی راپستن اجرا شده است.

پس از عرضه به‌روزرسانی لندن اتریوم بر بستر راپستن در روز پنج‌شنبه، انتظار می‌رود که این به‌روزرسانی به سمت شبکه‌های آزمایشی گورلی (Goerli)، رینکبای و کووان (Kovan) پیش برود. پس از آن نیز، جامعه اتریوم انتظار دارد تاریخ دقیق عرضه بر روی شبکه اصلی اعلام شود.

در این به‌روزرسانی جدید شاهد سوزاندن کارمزد تراکنش‌ها هستیم. طبق گزارش وبسایت تحلیل و رصد Watch the Burn، تقریبا ۸۸,۵۰۰ اتر شبکه آزمایشی به ارزش ۱۷۷.۶ میلیون دلار طی یک روز پس از اجرای به‌روزرسانی لندن اتریوم بر بستر راپستن سوزانده شده است.

به‌روزرسانی لندن اتریوم

مقدار زیاد اترهای سوزانده شده در راپستن مجددا این بحث را به وجود آورده است که آیا EIP-1559 منجر به ضدتورمی شدن اتریوم می‌شود یا خیر و این موضوع چه تاثیری بر قیمت اتر خواهد گذاشت.

هرچند، EIP-1559 تنها به‌روزرسانی نیست که جامعه اتریوم منتظر آن است. در این خصوص، دیوید میهال (David Mihal) از CryptoFees به صحبت درباره EIP-3074 پرداخته و آن را اصلاح یکی از مهم‌ترین مسائل امنیتی اتریوم خوانده است.

اطلاعات CryptoQuant مشخص کرده‌اند که تقریبا همزمان با عرضه لندن بر بستر راپستن، ۱۰۰,۰۰۰ اتر به ارزش تقریبی ۲۰۰ میلیون دلار در قرارداد استیکینگ اتریوم ۲.۰ واریز شده است. CryptoQuant هم‌چنین خاطرنشان کرده است که در حال حاضر بیش از ۵ درصد موجودی اتر به ارزش تقریبی ۱۱.۷۵ میلیارد دلار در حوزه استیکینگ مسدود شده است.

فاز بعدی هاردفورک لندن، اجرا بر بستر شبکه آزمایشی گورلی در تاریخ ۳۰ ژوئن و عرضه آن بر روی شبکه آزمایشی رینکبای در تاریخ ۷ جولای است. پس از آن شاهد عرضه به‌روزرسانی لندن اتریوم در شبکه اصلی در اواخر ماه جولای خواهیم بود.

شرکت کانسنسیس تخمین زده است که پس از اجرای لندن در شبکه اصلی، عرضه سالانه به منفی ۱.۶ میلیون اتر تغییر خواهد کرد. با احتساب قیمت کنونی، سالانه ۳.۲ میلیون اتر سوزانده می‌شود که عرضه سالانه آن را ۱.۴ درصد کاهش خواهد داد.

ویژگی‌های ضدتورمی شبکه اتریوم با عرضه گواه اثبات سهام در شبکه اتریوم ۲.۰ در سال ۲۰۲۲ گسترش خواهد یافت و پس از آن، این رمزارز دیگر استخراج نمی‌شود.

در ماه فوریه، رایان برکمنز (Ryan Berckmans) موسس Predictions Global گفت که به نظر او با توجه به این ویژگی‌های ضدتورمی، قیمت اتریوم می‌تواند ۵ رقمی شود.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

2 دیدگاه
جدید ترین
قدیمی ترین محبوب ترین
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا