اخبار خارجی

استیبل کوین USDC جایگاه اتریوم را در فعالیت‌های بین زنجیره‌ای تصاحب کرد

الیاس سیموس (Elias Simos) یکی از تحلیلگران حوزه رمز ارزها، با بررسی وضعیت شبکه اتریوم و پروتکل‌های لایه اول، اکوسیستم بین شبکه‌های جدید را تحلیل کرده است و به مهم‌ترین پل‌ها و دارایی‌ها اشاره کرده است. سیموس در نتیجه بررسی‌های خود اظهار داشت که استیبل کوین USDC به رتبه اول دارایی‌های بین‌زنجیره‌ای دست یافته است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی طبق اطلاعات داشبوردی که توسط سیموس ایجاد شده است، استیبل کوین USDC اکنون رمزارزی است که بیشترین استفاده را در پل‌های اتریوم به خود اختصاص داده است.

پیت کیم (Pete Kim) در توییتر نوشته است:

استیبل کوین USDC رمزارزی است که در عرصه بین زنجیره‌ای بیشترین استفاده را دارد.

استیبل کوین USDC

پل‌ها یا بریج (Bridge)، پروتکل‌هایی هستند که لایه اول اتریوم را با سایر بلاکچین‌ها یا راهکارهای مقیاس‌پذیری، تعامل‌پذیر می‌سازند. در این پل‌ها مجموعا ۱.۲ میلیارد دلار USDC مسدود شده است.

در این بین، WBTC یک‌ میلیارد دلار و اتریوم و WETH مجموعا ۸۱۱ میلیون دلار نقدینگی در این پل‌ها به خود اختصاص داده‌اند. هم‌چنین USDT و دای (DAI) در این عرصه به ترتیب ۶۹۳ و ۶۰۶ میلیون دلار سرمایه قفل‌شده در اختیار دارند.

پل‌های شبکه پالیگان در حال رشد چشمگیر هستند

استیبل کوین USDC که توسط شرکت سیرکل (Circle) ارائه شده است در میان تمام استیبل کوین‌های رایج سریعترین رشد را داشته است. در ماه آگوست، USDC به راهکار مقیاس‌پذیری Optimism نیز راه یافته است.

از لحاظ شبکه‌های متصل به اتریوم می‌توان گفت که پل‌های پالیگان-اتريوم فعال‌ترین پل‌ها محسوب می‌شوند. پالیگان، آوالانچ و فانتوم سه شبکه برتر در میان تمام زنجیره بلوکی متصل به اتریوم هستند.

پالیگان با ۲.۴۲ میلیارد دلار سرمایه، تقریبا نیمی از سرمایه مسدودشده در اکوسیستم پل‌های اتریوم را در اختیار دارد. این مقدار سرمایه برای آوالانچ و فانتوم به ترتیب ۱.۳۷ میلیارد دلار و ۴۹۴ میلیون دلار است.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا