اخبار خارجی

ویژگی گواه اثبات سهام اتریوم ۲ در سه ماه سوم ۲۰۲۰ فعال می شود!

طبق صحبت های بن اجینگتون (Ben Edgington) از تکو (Teku که یکی از اپراتورهای کلاینت اتریوم ۲.۰ است) ویژگی های گواه اثبات سهام به روزرسانی مورد انتظار اتریوم ۲.۰ ممکن است از ماه جولای ۲۰۲۰ فعال شود.

اجینگتون در پنل گروهی به مدیریت ایوان ون نس (Evan Van Ness) گفت:

بیکن ابتدای این مسیر است. بیکن در واقع زنجیره گواه اثبات سهامی است که مستقل می‌باشد. زمان عرضه این زنجیره می‌تواند هفته ها و ماه های آتی باشد اما ۸۰ تا ۹۰ درصد مطمئن هستم که این زنجیره تا سه ماهه سوم سال جاری فعال خواهد شد.

بیکن نقطه عطف و هدف اصلی در فاز صفر نقشه راه اتریوم ۲.۰ است. بیکن زنجیره اصلی اتریوم ۲.۰ خواهد بود و با مکانیزم اجماع گواه اثبات سهام کار خواهد کرد. این موضوع بدان معنا است که کاربران می‌توانند با استیک کردن کوین های خود در اتریوم ۲.۰ به ایمن سازی شبکه بپردازند و در ازای آن، پاداش منظمی متناسب با میزان کوین های استیک شده دریافت کنند.

طبق توضیح ویل ویلانووا (Will Villanueva) نقطه عطف بعدی نقشه راه اتریو‌م ۲.۰، فاز ۱ است. این فاز شامل پیاده سازی شاردینگ و ایجاد ۶۴ شارد است که هرکدام ظرفیت ۵۰۰ کیلوبایتی دارند. به دلایلی، ظرفیت بلاک ها در زنجیره اتریو‌م کنونی تقریبا ۲۵ کیلوبایت است. افزایش ظرفیت بلاک ها، افزایش پردازش تعداد تراکنش ها در شبکه را امکان پذیر می‌سازد.

در فاز ۱.۵ شاهد این موضوع خواهیم بود که اتریو‌م ۱.۰ با اتریو‌م ۲.۰ ترکیب می‌شود و بلاک چین کنونی اتریو‌م به یکی از شاردها تبدیل خواهد شد.

در فاز ۲، برنامه ها و شبکه های مختلف بر بستر زنجیره اتریو‌م ۲.۰ شروع به ایجاد ارتباط با یکدیگر خواهند کرد. طبق گفته های ویلانووا این برنامه ها می‌توانند ماهیت بسیار متفاوتی با یکدیگر داشته باشند و شامل برنامه هایی نظیر لیبرا، بلاک چین های خروجی خرج نشده تراکنش ها (UTXO) و هم چنین شامل زنجیره قدیمی اتریو‌م ۱.۰ خواهد بود.

اجینگتون خاطرنشان کرده است که در اینجاست که مشکل اصلی اتریوم ۲.۰ شروع می‌شود. وی گفت:

قابلیت مشارکت و همکاری بسیار دشوارتر از شبکه آزمایشی با یک کلاینت است. این شبکه های آزمایشی با چند کلاینت هرگونه مشکلی که باعث ناکارآمدی می‌شوند را مشخص می‌کنند.

منبع
decrypt

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا