اخبار خارجی

تحلیل قیمت اتریوم؛ قدرت گرفتن اتریوم در برابر بیت کوین

قیمت اتریوم پس از شکستن میانگین متحرک ۱۰۰ روزه به نزدیکی ۲۷۰۰ دلار رسید. در زمان نگارش این خبر اتریوم با ۶٪ کاهش نسبت به ۲۴ ساعت گذشته به قیمت ۲۴۷۰ دلار خرید و فروش می‌شود.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از cryptopotato اتریوم این هفته با افزایش ۱۸ درصدی ارزش در کانال صعودی قرار گرفت. این رمز ارز از روند خط نزولی خود در اواخر هفته گذشته عبور کرد و روزهای گذشته نمودار میانگین متحرک ۱۰۰ روزه قیمت خود را نیز شکست.

ارز دیجیتال اتریوم همچنین دیروز تا سطح ۲،۷۰۰ دلار بالا رفت تا رکوردی جدید را از هفته اول ژوئن تاکنون به ثبت برساند. نمودار ۴ ساعته، کانال قیمت صعودی را واضح‌تر نشان می‌دهد. این یک کانال قیمتی صعودی است و شکست این کانال به سمت بالا باعث شد تا اتریوم قبل از به‌روزرسانی هاردفورک لندن با افزایش قیمت همراه باشد.

سطوح حمایتی کلیدی: ۲۴۰۰ دلار، ۲۳۲۰ دلار

سطوح مقاومتی کلیدی: ۲۷۲۵ دلار، ۲۸۹۰ دلار، ۲۳۲۰ دلار

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم، تایم فریم روزانه
نمودار قیمت اتریوم در تایم‌فریم ۴ ساعته

پیش بینی کوتاه مدت قیمت اتر نسبت به دلار

اولین مقاومت‌های کلیدی در محدوده ۲۵۴۵ دلار (میانگین متحرک ۱۰۰ روزه) و در قیمت ۲۷۲۵ دلار (سطح ۰.۳۸۲ فیبوناچی) قرار دارند. مقاومت‌های بعدی در ۲۸۹۰ دلار (بالاترین سطح قیمت در ماه ژوئن) سپس ۳۰۰۰ دلار و پس از آن در قیمت ۳۰۳۵ دلار (سطح ۰.۵ فیبوناچی) قرار دارند.

از سوی دیگر، اولین حمایت‌های کلیدی در ۲۴۰۰ دلار، ۲۳۲۰ دلار (۰.۳۸۲ فیبوناچی) و ۲۲۰۰ دلار (۰.۵ فیبوناچی) قرار دارند. شاخص قدرت نسبی (اندیکاتور RSI) ۴ساعته واگرایی نزولی را نمایش می‌دهد.

بررسی نمودار ETH/BTC و الگوی مثلث متقارن

در نمودار اتریوم در برابر بیت کوین، ETH توانست الگویی که از اوایل ماه ژوئن در آن گرفتار شده بود را به سمت بالا بشکند. این کوین در انتهای هفته گذشته در مرز پایینی مثلث قرار داشت و دیروز از آن فراتر رفت. با شکستن این مثلث، اتر همچنین میانگین متحرک ۵۰ روزه و ۱۰۰ روزه را نیز شکست و به ارزش ۰.۰۶۵۸ در برابر بیت کوین صعود کرد و به سمت بالاترین نسبت آن در ماه جولای در حال حرکت است. در زمان نگارش این خبر ارزش اتریوم به نسبت بیت کوین معادل ۰.۰۸۴ بیت کوین است.

نمودار قیمت اتریوم در برابر بیت کوین
نمودار قیمت اتریوم در برابر بیت کوین

اولین حمایت قیمت در محدوده ۰.۰۷۷ بیت کوین قرار دارد. سپس به دنبال آن حمایت‌های ۰.۰۷۵ بیت کوین و ۰.۰۷۲ بیت کوین (سطح ۰.۶۱۸ فیبوناچی) خواهد بود. شاخص قدرت‌نسبی در حال افزایش است و نشان از حرکت صعودی دارد.

جریان سرمایه به بیت کوین و اتریوم

بر اساس داده‌های ارائه شده توسط Coinshares، محصولات سرمایه‌گذاری که قیمت کاردانو و ریپل را دنبال می‌کنند، شاهد سرمایه ورودی به میزان ۱.۱ میلیون دلار و ۰.۵ میلیون دلار بوده‌اند. محصولاتی که چندین دارایی را شامل می‌شوند در هفته گذشته ۷.۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرده‌اند.
این در حالیست که با خروج سرمایه از بازارهای بیت کوین و اتریوم ارزش بازار این دو رمز ارز برتر در حال کاهش است.
پادشاه رمز ارزهای جهان در چهارمین هفته متوالی شاهد خارج شدن سرمایه‌ای به ارزش ۱۹.۷ میلیون دلار از سوی سرمایه‌گذاران سازمانی بود.
سرمایه‌گذاران سازمانی نیز سپرده‌گذاری خود در اتریوم را به‌میزان ۹.۵ میلیون دلار کاهش دادند.

به نظر شما با پیاده‌سازی هاردفورک لندن قیمت اتریوم می‌تواند نسبت به بیت کوین رشد بیشتری داشته باشد؟

منبع
cryptopotatou.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا