اخبار خارجی

افزایش قیمت اتر به بیش از ۳۰۰ دلار؛ ادامه روند صعودی در دست بیت کوین

روند صعودی قیمت بیت کوین به ۹۷۰۰ دلار، این دارایی را به سطح مقاومتی کلیدی رسانده است، در حالی که قیمت اتریوم به بیشتر از ۳۰۰ دلار دست افزایش یافته است. در روز شنبه، قیمت بیت کوین و اتر به ترتیب به ۹۷۰۰ و ۳۰۹ دلار رسید.

این افزایش قیمت مقداری تعجب برانگیز بود زیرا روزهای آخر هفته معمولا گویای حجم کم معاملات است و بعضی از معالمه‌کنندگان به دلیل نوسانی که در این روزها وجود دارد از حضور در آن اجتناب می‌کنند.

قیمت رمز ارز های هفتگی بازار
قیمت رمز ارز های هفتگی بازار

فارغ از اندیکاتورهای تکنیکال، افزایش سریع قیمت اتر به ۳۰۹ دلار می‌تواند به دلیل ارتقای احساسات ناشی از اخباری باشد که کل ارزش سرمایه‌های مسدود شده در پلتفرم‌های دیفای به ۴ میلیارد دلار رسیده است.

میزان حجم مسدود شده

در حال حاضر، سه پلتفرم برتر دیفای عبارتند از Maker و Aave و Compound که به ترتیب ۸۷۵، ۶۳۹ و ۶۱۶ میلیون دلار سرمایه در قراردادهای این پلتفرم مسدود شده است.

اطلاعات ارائه شده توسط DeFi Pulse نشان می‌دهد که عرصه دیفای در سال ۲۰۲۰ رشد چشمگیری داشته است، به طوری که ارزش سرمایه‌های مسدود شده در ابتدای سال کمتر از یک میلیارد دلار بود.

انتظار می‌رفت که قیمت اتر در صورت رسیدن به ۲۸۸ دلار به سطح ۳۱۷ دلار حرکت کند و روند صعودی روز گذشته به ۳۰۹ دلار فقط ۸ دلار کمتر از سطح مقاومتی ۳۱۷ دلار بوده است.

نمودار روزانه قیمت اتر
نمودار روزانه قیمت اتر

پس از روند صعودی تقریبا ۳۰ درصدی در هفته گذشته، انتظار می‌رود که قیمت اتر مدتی بدون تغییر بماند اما اگر گاوها مجددا فعال شوند یا بیت کوین با روند صعودی مواجه شود، این احتمال وجود دارد که قیمت اتر به ۳۱۷ دلار برسد و به دلیل عدم سطح مقاومتی بالاتر، ممکن است گاوها به قیمت ۳۶۷ دلار نیز دست یابند.

نزدیک شدن بیت کوین به سطح مقاومتی کلیدی

با افزایش قیمت اتر، قیمت بیت کوین نیز به ۹۷۳۳ دلار افزایش یافت. معالمه‌کنندگان اکنون منتظر این هستند که قیمت بیت کوین به بالاتر از سطح ۹۹۰۰ دلار افزایش یابد یا خیر، زیرا این موضوع می‌تواند قیمت را بالاتر از خط روند نزولی بلندمدت از رکورد سال ۲۰۱۷ قرار دهد.

مایکل ون دوپوپ در این خصوص گفته است:

بعید است به زودی نوسان پارابولیک مهمی رخ دهد، زیرا قیمت ابتدا باید سطوح ۹۹۰۰ و ۱۰۱۰۰ دلار را پشت سر بگذارد.

ون دوپوپ در ادامه بیان کرد:

محتمل‌ترین شرایط، الگوی پلکان است که قیمت بیت کوین به سمت سطح مقاومتی حرکت کند، از آن عبور نکند و سپس بتواند سطح مقاومتی قبلی را به عنوان سطح حمایتی تبدیل کند. پس از آنکه قیمت بیت کوین به بالاتر از ۱۰۱۰۰ دلار رسید، احتمال افزایش سرعت روند صعودی قیمت وجود دارد.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین مقداری از ۹۷۳۳ دلار کاهش یافته است اما نمودار روزانه نشان می‌دهد این رمز ارز به سمت رکورد روزانه قیمت پیش می‌رود و هم‌چنان بالاتر از میانگین متحرک ۲۰ روزه است.

نمودار روزانه قیمت بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

 

با افزایش قیمت بیت کوین و اتر، تعدادی از آلتکوین‌ها نیز نوسان چشمگیری داشتند.

کاردانو (ADA) با افزایش قیمت ۲۱ درصدی و رسیدن به قیمت ۰.۱۴۵۷ دلار باعث تعجب سرمایه‌گذاران شد. بایننس کوین (BNB) نیز با ۵ درصد افزایش قیمت به روند صعودی خود ادامه داد. قیمت لایت کوین نیز با ۱۲.۸۸ درصد افزایش به ۴۹.۴۷ دلار رسید.

طبق اطلاعات ارائه شده توسط کوین مارکت کپ، ارزش کل بازار رمز ارز ۲۹۴.۶ میلیارد دلار و تسلط بیت کوین نیز ۶۰.۵ درصد است.

منبع
cointelegraph

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا