اخبار اتریوم

بازیابی 100 درصدی قیمت اتریوم پس از پنج شنبه سیاه؛ آیا روند صعودی ادامه می‌یابد؟

ساعاتی پیش قیمت اتریوم به ۱۹۰ دلار رسید. اگرچه از چند ساعت گذشته تاکنون قیمت این ارز دیجیتال چند دلار کاهش یافته است، اما رسیدن قیمت اتر به ۱۹۰ دلار به معنای روند صعودی ۲۹.۵ درصدی از کف قیمت هفتگی ۱۴۷ دلار در تاریخ ۱۶ دلار بوده است. این افزایش قیمت هم چنین باعث شد عملکرد اتریوم تقریبا از تمام دارایی های چند میلیارد دلاری در این بازه زمانی بهتر باشد.

مقایسه قیمت صرافی‌های ایرانی

با میهن بلاکچین، بهترین قیمت خرید و فروش ارزهای دیجیتال رو پیدا کن!

مقایسه صرافی

نکته قابل توجه تر این است که برای دقایقی که قیمت اتریوم به ۱۹۰ دلار رسیده بود شاهد بازیابی ۱۰۰ درصدی این ارز دیجیتال از “پنج شنبه سیاه” بودیم. در آن زمان، قیمت اتریوم طی ۲۴ ساعت از ۱۹۴ به ۹۰ دلار رسید. این کاهش قیمت که در تاریخ ۱۲ مارس رخ داد، دومین عملکرد بد روزانه اتریوم در تاریخ خود بوده است.

طبق اطلاعات اخیر skew، در نتیجه روند صعودی طی ۳ روز گذشته، ۳ میلیون دلار قرارداد فروش استقراضی اتریوم در بیتمکس نقد شده است.

روند صعودی اتریوم به دلیل روندهای مثبت فاندامنتال

هنوز کاملا مشخص نیست که دلیل این روند چه چیزی است، اما ترکیب روندهای مثبت فاندامنتال در اکوسیستم اتریوم ممکن است باعث افزایش فعالیت های خرید شده باشد.

نکته اول این است که گزارشگری از Grayscale Investment خاطرنشان کرده است که علیرغم روند نزولی اخیر بازارهای جهانی، سرمایه گذاران سازمانی در حال سرمایه گذاری های سنگین و کلان در بیت کوین و اتریوم هستند و بیش از ۴۰۰ میلیون دلار سرمایه های شرکت ها را به این عرصه وارد کرده‌اند. اسپنسر نون (Spencer Noon) از DTC Capital در خصوص اهمیت این موضوع برای اتریوم گفت:

سرمایه گذاران سازمانی در حال خرید اتریوم هستند. مسائل به طور رسمی مشخص شده است. در گزارش اخیر Grayscale Investment بیان شده است که Ethereum Trust در سه ماهه اول سال ۱۱۰ میلیون دلار سرمایه وارد این اکوسیستم کرده است. این مقدار از مجموع ورودی های دو سال گذشته که معادل با ۹۵.۸ میلیون دلار بود بیشتر است.

گزارش Grayscale به افزایش چشمگیر تقاضای سازمانی به اتریوم اشاره کرده است. این موضوع مدتی پس از آن رخ داد که سو ژو (Su Zhu) مدیر ارشد سرمایه گذاری صندوق ارز دیجیتال Three Arrows Capital بیان کرد که افزایش چشمگیر تقاضا برای این ارز آغاز شده است.

نکته دوم نیز این است که کاربرد خود شبکه اتریوم (و نه کوین اتر) افزایش یافته است، زیرا ورود استیبل کوین ها به این شبکه باعث افزایش محبوبیت آن شده است. در واقع، علیرغم آنکه قیمت اتر فقط ۱۷ درصد قیمت بیت کوین می‌باشد، گزارش شده است که مقدار ارزش تراکنش و تبادل شده در شبکه اتریوم به طور روزانه با بیت کوین برابر شده است.

روند صعودی بیشتری در راه است

تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که اتر در روزهای آتی به روند صعودی خود ادامه دهد.

یکی از معامله کنندگان محبوب به اسم Hsaka خاطرنشان کرده است که نوسان قیمت اخیر به اتریوم امکان داده است تا از محدوده قیمت مهم ۱۷۵ الی ۱۸۰ دلار عبور کند. وی افزود که تجربه نشان داده است که نوسان در این محدوده قیمت همواره با ادامه روند موجود همراه بوده است.

هنگامی که اتر در ماه ژانویه از این سطح عبور کرد، سریعا به قیمت ۲۹۰ دلار افزایش یافت. هم چنین در ماه نوامبر سال گذشته نیز پس از آنکه این ارز سطح حمایتی خود در این محدوده قیمت را از دست داد شاهد کاهش سریع قیمت به ۱۲۰ دلار بودیم.

یکی دیگر از معامله کنندگان نیز با این نظرات موافقت کرد و گفت که معتقد است بیت کوین در میانه بازیابی کامل از روند نزولی می‌باشد که از تاریخ ۱۲ مارس شروع شده است. این موضوع می‌تواند بدان معنا باشد که اتر می‌تواند در سال ۲۰۲۰ و طی ماه های آتی به رکورد قیمت ۲۹۰ دلار برسد.

در حال حاضر اتریوم در رتبه دوم بزرگترین ارزهای دیجیتال از لحاظ ارزش بازار قرار دارد. این ارز دیجیتال با افزایش قیمت ۷.۷۳ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته مواجه شدن است. گفتنی است ارزش بازار این کوین ۲۰.۶۸ میلیارد دلار و حجم معاملات روزانه آن نیز ۲۰.۲۴ میلیارد دلار است.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا