اخبار خارجی

قیمت اتریوم به ۲۰۰۰ دلار رسید؛ آیا روند صعودی ادامه دارد؟

اتریوم در روند صعودی قرار گرفت و توانست از سطح مقاومتی ۱۹۵۰ دلار عبور کند. قیمت اتریوم به کانال ۲۰۰۰ دلار رسید و احتمال دارد به روند صعودی خود ادامه دهد.

آغاز روند صعودی قیمت اتریوم

اتریوم توانست خود را بالاتر از سطح قیمت ۱۸۵۰ دلار حفظ کند و برخلاف بیت کوین، به رکورد هفتگی جدیدی دست یابد. اتریو‌م توانسته است از موانع و سطوح مقاومتی مهم ۱۹۲۰ و ۱۹۵۰ دلار عبور کند.

هم‌چنین شاهد افزایش قیمت به بالاتر از سطح ۲۰۰۰ دلار بودیم و در ادامه قیمت اتریوم به خوبی بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته ثابت ماند. بالاترین قیمت بر روی ۲۰۰۸ دلار ثبت شد. در حال حاضر سطح حمایتی اولیه نزدیک به ۱۹۸۰ دلار است.

سطح فیبوناچی اصلاحی ۲۳.۶ درصد افزایش قیمت اخیر از ۱۸۸۸ دلار به ۲۰۰۸ دلار، نزدیک به ۱۹۸۰ دلار است. هم‌چنین خط روند صعودی مهمی با سطح حمایتی ۱۹۴۵ دلار در نمودار ساعتی قیمت اتر در حال شکل‌گیری است.

قیمت اتریوم

این خط روند نزدیک به سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد افزایش قیمت اخیر است. از طرف دیگر، ممکن است اتریو‌م برای حفظ قیمت بالاتر از سطح مقاومتی ۲۰۰۰ دلار شرایط سختی داشته باشد. حفظ این سطح می‌تواند شرایط افزایش چشمگیر قیمت را در روزهای آتی فراهم کند. در این صورت، قیمت اتریوم می‌تواند به سمت سطوح ۲۰۸۰ و ۲۱۰۰ دلار حرکت کند.

سطوح حمایتی قیمت اتریوم

اگر اتریوم نتواند از سطح مقاومتی ۲۰۰۰ و ۲۰۱۰ دلار عبور کند، ممکن است با اصلاح قیمت مواجه شود. سطح حمایتی اولیه بر روی ۱۹۸۰ دلار قرار دارد.

اولین سطح حمایتی مهم بر روی ۱۹۵۰ دلار است. کاهش قیمت بیشتر ممکن است اتریوم را به سطح حمایتی ۱۸۸۰ دلار سوق دهد. خط روند صعودی دیگری در نمودار قیمت با سطح حمایتی ۱۸۸۰ دلار وجود دارد که گاوها در صدد حفظ آن هستند.

اندیکاتورهای تکنیکال

اندیکاتور MACD ساعتی: اندیکاتور MACD قیمت اتریوم در محدوده صعودی قرار دارد.

اندیکاتور RSI ساعتی: اندیکاتور RSI قیمت اتریوم بالاتر از سطح ۵۰ قرار دارد.

سطح حمایتی مهم: ۱۹۵۰ دلار

سطح مقاومتی مهم: ۲۰۰۰ دلار

خروج اتر از صرافی

کی یونگ جو (Ki Young Ju) مدیرعامل CryptoQuant با اشاره به خروج ۴۰۰,۰۰۰ اتریوم از صرافی کوین‌بیس طی چند روز اخیر، گفته است که سازمان‌ها در حال خرید این ارز دیجیتال هستند.

خروج اتریوم از صرافی‌ها به عنوان یک عامل صعودی در نظر گرفته می‌شود، زیرا مقصد آن به حتی فروش عجولانه در بازار، کیف‌های پول آفلاین یا صندوق‌های سازمانی است.

گری‌اسکیل بزرگترین صندوق ارز دیجیتال جهان در جدیدترین گزارش خود بیان کرده است که میزان سرمایه تحت مدیریت این شرکت به ۴۶ میلیارد دلار رسیده است. از این مقدار، ۶.۱ میلیارد دلار به صندوق امانی اتریوم اختصاص دارد که تقریبا معادل با ۳ میلیون اتریوم، یعنی ۲.۶ درصد از کل موجودی این ارز دیجیتال است.

افزایش کارمزد گس

یکی از تأثیرات نامناسب افزایش قیمت اتریوم، افزایش کارمزدهای گس است.

طبق گزارش BitInfoCharts، میانگین کارمزد تراکنش‌های اتریوم نسبت به رکورد ۴۰ دلاری خود در تاریخ ۲۳ فوریه، ۶۷ درصد کاهش داشته و به ۱۳ دلار در تاریخ ۲۷ مارس رسیده است. روند صعودی هفته جاری باعث شده