اخبار آلتکویناخبار اتریوم

قیمت اتریوم در حال رکوردشکنی ؛ سطح مقاومت بعدی آن کجاست؟

چند روزی است که بازار ارزهای دیجیتال سبزپوش شده و شاهد رشد قیمت ها هستیم. رمز ارز اتریوم در شرف ایجاد سقف جدید در سال ۲۰۲۰ بوده و این در حالی است که بیت کوین همچنان با مقاومت ۹۶۰۰ دلاری خود درگیر است. در رالی صعودی فعلی بازار، Ethereum عملکرد بهتری از Bitcoin را به ثبت رسانده و تا ثبت بالاترین قیمت در سال جدید تنها چند دلار فاصله دارد.

اتریوم با نماد ETH با شکست مقاومت ۲۵۳ دلاری خود، سرانجام موفق به عبور از فاز اصلاحی خود شد. با شکست این مقاومت، روند صعودی قبل، از سر گرفته شد و می‌توان گفت که اتریوم موج صعودی خود را آغاز کرده است. از طرفی فشار خرید و تمایل معامله گران به خرید این ارز دیجیتال کاملا مشهود است. همین افزایش تقاضا در بازار، به رشد قیمت ETH منجر شده است.

روند صعودی قیمت اتریوم

تحلیل قیمت اتریوم ۴ مرداد - شکست مقاومت محدوده تراکم در نمودار قیمت اتریوم
تحلیل قیمت اتریوم ۴ مرداد

در نمودار بالا محدوده تراکم اتریوم نشان داده شده است. حمایت این محدوده تراکم، ۲۱۶ دلار و ۲۵۳ دلار محدوده مقاومتی آن بوده است. اتریوم در روز چهارشنبه موفق به شکست مقاومت این محدوده تراکم شده است. محدوده تراکم در تحلیل بازارهای مالی، فاز استراحت بازار است. زمانی که قیمت وارد این محدوده شده، حجم معاملات کاهش یافته و نوسانات قیمتی نیز به کمترین میزان خود می‌رسد. اگر قیمت موفق به شکست مقاومت این محدوده شود، روند صعودی از سر گرفته شده و موج بعدی بازار آغاز خواهد شد.

در زمان نگارش این تحلیل، اتریوم در محدوده ۲۸۵ دلار معامله می‌شود. بالاترین قیمتی که Ethereum در سال ۲۰۲۰ معامله شده، ۲۸۸ دلار بوده که در حال حاضر به شکست این قیمت بسیار نزدیک است. به همین دلیل محدوده ۲۸۸ دلار، مقاومت مهمی برای اتریوم به حساب می‌آید. بالاترین قیمتی که بیت کوین در سال جدید میلادی به ثبت رسانده، محدوده ۱۰۵۰۰ دلار است. در زمان نگارش این تحلیل قیمت آن در محدوده ۹۶۰۰ قرار دارد که تقریبا سه درصد با این قله اختلاف دارد.

در صورتی که اتریوم بتواند از سد مقاومت مهم ۲۸۸ دلاری خود عبور کند، اهداف قیمتی آتی آن محدوده ۳۲۰ دلار و پس از آن محدوده ۳۶۶ دلار خواهد بود. اما رسیدن قیمت ETH به این اهداف منوط به شکست مقاومت ۲۸۸ دلاری آن است. اما در صورتی که قیمت دومین رمر ارز بازار ارزهای دیجیتال نتواند این مقاومت را بشکند، اصلاح قیمت تا حمایت ۲۵۳ دلار دور از ذهن نیست.

اتریوم در مقایسه با بیت کوین

بیت کوین به عنوان اولین رمز ارز و اتریوم به عنوان دومین ارز دیجیتال در بازار، در یک روند صعودی قرار دارند. چند روزی است که شاهد رشد قیمت این دو غول بازار هستیم. اما اگر بخواهیم رشد قیمت این دو را با هم مقایسه کنیم، اتریوم عملکرد بهتری را به ثبت رسانده است. دلیل این حرف، بررسی نمودار ETH/BTC است. با مشاهده نمودار نسبت اتریوم به بیت کوین، شاهد رشد بیشتر تریوم در مقایسه با بیت کوین هستیم.

نمودار اتریوم به بیت کوین – ETH/BTC – و عملکرد بهتر اتریوم در مقایسه با بیت کوین

همانطور که در تصویر بالا ملاحظه می‌کنید، اتریوم در مقایسه با بیت کوین بازدهی بالاتری داشته است. در روند صعودی فعلی این دو رمز ارز، ETH تقریبا ۱۵ درصد رشد بیشتری نسبت به BTC داشته است. از طرفی افزایش حجم معاملات در بازار اتریوم کاملا مشهود است و حجم معاملات در این ارز دیجیتال نیز در مقایسه با بیت کوین رشد بیشتری داشته است.

منبع
میهن بلاکچین

تیم تولید محتوا

تیم تولید محتوای میهن بلاکچین متشکل از جمعی از نویسندگان، محققان، تحلیلگران و مترجمان حوزه بلاکچین و رمزارزهاست. این تیم همواره در تلاش است تا مطالب به‌روز و کاربردی حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار دهد.

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا