اخبار خارجی

تحلیل تکنیکال اتریوم ؛ آیا کاهش آدرس‌ها، باعث کاهش قیمت اتر می‌شود؟

عمق بازار ارزهای رمزنگاری شده بسیار پایین است؛ این ویژگی باعث شده تا رفتار تمام بازار وابسته به یک یا دو ارز دیجیتال باشد. در سال ۲۰۲۰ و با انفجار حوزه دیفای ، این رمزارز اتریوم است که رهبری بازار را در اختیار دارد. در این مقاله، تحلیل قیمت اتریوم را با استفاده از روش تکنیکال و برخی عوامل فاندامنتال آن ارائه خواهیم داد.

تحلیل قیمت اتریوم و بررسی اطلاعات شبکه بلاک چین

در آخرین تحلیل قیمت اتریوم که در تاریخ ۲۶ شهریور در سایت میهن بلاکچین منتشر شد، تاکید شده بود که اگر اتریوم حمایت ۳۵۰ دلاری خود را از دست بدهد در اولین گام تا محدوده ۳۲۰ تا ۳۱۰ دلار ریزش قیمتی خواهیم داشت. این تحلیل را در ادامه مشاهده می‌کنید.

پس از شکست حمایت ۳۵۰ دلاری، قیمت دومین رمزارز بازار تا محدوده ۳۳۰ دلار ریزش داشت.  قیمت ETH در حال حاضر در محدوده ۳۳۶ دلار داد و ستد می‌شود. در ادامه ابتدا نمودار قیمت اتریوم را در تایم‌فریم روزانه و با استفاده از اندیکاتور ایچی موکو مورد بررسی قرار می‌دهیم.

تحلیل قیمت اتریوم

همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده، محدوده ۳۳۵ دلار حمایت ابر کومو برای اتریوم بوده که در حال حاضر این رمزارز درگیر این حمایت است. پس از این حمایت، محدوده ۳۲۳ تا ۳۱۵ دلار حمایت مویینگ تنکنسن قرار گرفته که حمایت نسبتا خوبی برای ETH خواهد بود. کندل‌های قیمتی درون ابر کومو و زیر خطوط کیجنسن و تنکنسن خبر از احتمال اتمام روند صعودی و قرارگیری قیمت در یک روند انتقال به یک روند نزولی می‌دهد. اما شروع روند نزولی برای اتریوم مشروط به شکست ابر کومو بوده که تاکنون این سیگنال، صادر نشده است.

در نتیجه، قیمت اتریوم بر اساس اندیکاتور ایچی موکو بر روی حمایت محکم ۳۳۰ دلاری قرار دارد و شکست این محدوده به معنی نزولی شدن روند قیمتی این رمزارز خواهد بود.

تحلیل قیمت اتریوم بر اساس پرایس اکشن

تحلیل قیمت اتریوم را با استفاده از روش پرایس اکشن ادامه می‌هیم. بر اساس تکنیک‌های کلاسیک روش پرایس اکشن، قیمت اتریوم پس از برخورد با مقاومت ۴۹۰ دلار، سه کندل بلند نزولی ثبت کرده است که بدون شک فشار بالای فروش در این رمزارز را نشان می‌دهد. چنین کندل‌هایی نشان‌دهنده خرسی شدن بازار است. فشار فروش ایجاد شده در محدوده ۴۹۰ دلار باعث ریزش قیمت اتریوم تا محدوده ۳۱۰ دلار شده است. سپس قیمت تا محدوده ۳۹۰ دلار رشد داشته است و مجددا با فشار فروش مواجه شده است. پس محدوده ۳۱۰ دلار، حمایت بسیار محکمی برای اتریوم خواهد بود. در صورتی که قیمت اتریوم این حمایت را از دست بدهد، بر اساس تئوری کلاسیک داو در مورد روند نزولی، روند نزولی اتریوم تایید خواهد شد.( بر اساس تئوری داو در صورتی که قیمت سقفی پایین‌تر از سقف قبلی خود ایجاد کند اخطاری برای شروع روند نزولی خواهد بود و در صورتی که قیمت، کفی پایین‌تر از کف قبلی خود ایجاد کند، روند نزولی تایید خواهد شد. در مورد اتریوم، ۴۹۰ دلار سقف اول و ۳۹۰ دلار سقف دوم بوده که پایین‌تر از آن تشکیل شده است، در صورتی که کف ۳۱۰ دلار شکسته شود، روند نزولی تایید خواهد شد). تمامی این موارد در نمودار زیر نمایش داده شده است.

تکنیکال اتریوم

در نتیجه بر اساس روش تحلیل پرایس اکشن اگر قیمت اتریوم حمایت ۳۱۰ دلاری خود را بشکند و در زیر این حمایت تثبیت شود، روند نزولی آن تایید شده است. با توجه به شمایل کندل‌ها، فشار فروش در بازار اتریوم کاملا مشهود است. در صورتی که تقاضا برای خرید اتریوم افزایش پیدا نکند، دلیلی برای رشد قیمت آن وجود ندارد.

روند کوتاه مدت قیمت اتریوم

روند کوتاه‌مدت قیمت اتریوم با توجه به نمودار زیر و شکست خط روند صعودی کوتاه مدت، وارد اصلاح قیمتی شده است.  با این‌حال در نگاه کوتاه مدت و با توجه به نمودار قیمت اتریوم در تامی‌فریم ۴ ساعته، محدوده ۳۳۰ دلار حمایتی برای آن خواهد بود.( با توجه به روش ایچی موکو نیز این محدوده حمایت خوبی برای اتریوم بود). لذا احتمال بازگشت قیمت از حمایت ۳۳۰ دلار وجود دارد. در صورتی که قیمت اتریوم به زیر حمایت ۳۳۰ دلار بیافتد، ریزش آن تا حمایت ۳۱۰ دلار دور از ذهن نخواهد بود. با توجه به اندیکاتور RSI در تایم‌فریم چهار ساعته شاهد شکل گیری واگرایی صعودی در نمودار اتریوم هستیم که این موضوع بازگشت قیمت اتریوم را از محدوده ۳۳۰ دلار افزایش می‌دهد.

تحلیل قیمت اتریوم

کاهش آدرس‌های اتریوم چه معنایی دارد؟

تا اینجا به تحلیل قیمت اتریوم با استفاده از تحلیل تکنیکال پرداختیم. ساعاتی پیش خبری منتشر شد که نشان می‌دهد تعداد آدرس‌های اتریوم که بیش از ۱۰۰۰ اتریوم را نگهداری کرده‌اند، کاهش یافته است. این هولدرهای اتریوم بیش از ۲ سال ETH را نگهداری کرده‌اند که در این روزها تعداد آنها کاهش یافته و در حال انتقال دارایی خود هستند.

تحلیل قیمت اتریوم

برخی از تحیلیلگران معتقدند که رونق حوزه دیفای و انتقال اتریوم به این شبکه‌ها موجب کاهش تعداد این آدرس‌ها شده است. در پروژه‌های ییلد فارمینگ در حوزه دیفای نیمی از دارایی اتریوم به توکن اصلی شبکه این پروژه‌ها تبدیل می‌شود و این اتفاق طبیعتا باعث انتقال اتریوم‌ها خواهد شد. این مورد الزاما به معنی نقد شدن هولدرهای اتریوم نخواهد بود. اما برخی دیگر معتقدند با توجه به ریزش قیمت‌ها در هفته‌های اخیر، این رفتار هولدرهای اتریوم به معنی افزایش فشار فروش در بازار اتریوم خواهد بود.

منبع
ambcrypto

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا