اخبار خارجی

سود استیک کردن اتر با به‌روزرسانی مرج چه تغییری می‌کند؟

یکی از تحلیلگران اتریوم که با نام کاربری Pintail در توییتر و گیت‌هاب فعال است، به بررسی سود اعتبارسنج‌های شبکه اتریوم پرداخته و مدل‌های دقیقی برای بررسی اقتصادی پروپوزال EIP-1559، به‌روزرسانی‌های آلتر (Altair) و مدالا (Medalla) و استراتژی‌های مختلف یلدفارمینگ یونی‌سواپ ارائه کرده است.

به گزارش میهن بلاکچین و به نقل از یوتودی، این تحلیل‌گر پاداش‌های آتی اعتبارسنج‌های اتریوم در الگوریتم اجماع اثبات سهام را محاسبه کرده است.

کسب سود سالانه ۵.۳٪ الی ۷.۳٪ توسط اعتبارسنج‌های اتریوم

بر اساس اطلاعاتی که توسط Pintail به اشتراک گذاشته شده است، بخش عمده‌ای از پاداش‌هایی که بین شرکت‌کنندگان شبکه اتریوم توزیع شده است در واقع MEV (ارزش قابل استخراج ماینر یا ماکسیمال) هستند.

علی‌رغم آنکه فاصله بین ایجاد بلاک‌ها پس از عرضه مرج از ۱۳.۵ ثانیه (به طور میانگین) به ۱۲ ثانیه (ثابت و بدون تغییر) کاهش می‌یابد، اما MEV با پیاده‌سازی به‌روزرسانی مرج در شبکه اصلی اتریوم تغییر آنچنانی نخواهد کرد. Pintail به رصد سازوکار MEV در ۶ ماه اخیر پرداخته است. بر اساس محاسبات وی، سود سالانه اعتبارسنج‌های اتریوم پس از عرضه به‌روزرسانی مرج تقریبا ۶.۱٪ خواهد بود.

توییت pintail در خصوص تاییدکنندگان اتریوم
منبع: Twitter

البته عدد اعلام شده میانگین تقریبی سود اعتبارسنج‌ها است. Pintail در این خصوص افزود:

مدل تخمین سود اعتبارسنج‌ها که سطح کنونی MEV که به ولیدیتورهای اتریوم پرداخت می‌شود را پیش‌فرض قرار می‌دهد، بیان‌گر آن است که پس از مرج، میانگین سود سالانه اعتبارسنج‌ها برابر با ۶.۱٪ (حداکثر ۷.۳٪ و حداقل ۵.۳٪) خواهد بود.

نحوه پیش‌بینی‌ مقدار سود اعتبارسنج‌های اتریوم

این معیار شامل پاداش‌های لایه اجماع و MEV است. هرچند، ممکن است بعضی از کاربران با نوسان کمتری در مقدار پاداش خود مواجه باشند. Pintail تاکید کرد که با مدیریت همزمان چندین اعتبارسنج یا ایجاد استخری از ولیدیتورهای اتریوم، می‌توان به سود پیش‌بینی‌شده دست یافت. برای مثال، این سود پیش‌بینی شده را می‌توان با استیک کردن اتر از طریق ارائه‌دهندگان خدمت استیکینگ شناور محقق کرد.

به‌روزرسانی مرج در تاریخ ۱۵ سپتامبر (۲۴ شهریور) توسط اتریوم فعال خواهد شد. با مهاجرت شبکه اتریوم به اثبات سهام، اکوسیستم ماینرها با ولیدیتورها (اعتبارسنج‌ها) جایگزین خواهد شد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا