اخبار اتریوم

ویتالیک بوترین کارمزد جدیدی را برای شبکه اتریوم معرفی کرد

ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)، بنیانگذار اتریوم پروپوزال بهبود جدیدی با نام EIP-7706 را ارائه کرده که مدل کارمزد گس جدیدی را برای داده‌های کال (calldata) تراکنش‌ها معرفی می‌کند.

در این سرزمین همه برنده‌اند!

در تولد تترلند 2 اتریوم هدیه بگیرید!

برو به تترآیلند

به گزارش میهن بلاکچین، در حال حاضر تراکنش‌هایی که در شبکه اتریوم انجام می‌شوند دو نوع کارمزد گس دارند: یکی از آنها، مربوط به اجرای تراکنش (execution) و محاسبات مورد نیاز برای آن و دیگری، برای ذخیره‌سازی داده‌ها در بلاب‌های (blobs) این بلاکچین است.

کارمزد تراکنش‌های اتریوم چه تغییری می‌کنند؟

پروپوزال EIP-7706 اتریوم - منبع: Github
پروپوزال EIP-7706 اتریوم – منبع: Github

پروپوزال EIP-7706 شکل سومی از کارمزد گس را به طور انحصاری برای داده‌های کال معرفی می‌کند. منظور از داده‌های کال، بخشی از تراکنش‌های اتریوم است که داده‌های کلیدی را برای قراردادهای هوشمند در بر دارد. این داده‌ها شامل پارامترهای و دستورالعمل‌هایی است که قراردادهای هوشمند برای اجرا شدن به آنها نیاز دارند.

معرفی کارمزد اختصاصی برای داده‌های کال به این معنی است که شبکه اتریوم، قرار است جدای از کارمزدهای مربوط به اجرای کد یک قرارداد یا ذخیره داده‌ها، برای انتقال داده‌ها نیز کارمزد مجزایی دریافت کند و بین انواع تراکنش‌ها فرق بگذارد.

در صورتی که این پیشنهاد با موافقت جامعه اتریوم همراه شود، شبکه کارمزد انتقال داده‌ها را مستقل از سایر کارمزدها تعیین می‌کند. هدف از این کار این است که تراکنش‌هایی که داده‌های سنگینی دارند اما لزوما بار محاسباتی بالایی ندارند، کارمزد کمتری بپردازند.

بوترین همچنین پیشنهاد کرده تا مدیریت کارمزد هر سه نوع تراکنش execution، blob و calldata با استفاده از سیستمی پویا با استفاده از توابع max_basefee و priority_fee انجام شود تا به طور همزمان کارمزد مشخص و فرآیند آن تسهیل شود.

منبع
theblock

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا