اخبار آلتکویناخبار اتریوماخبار عمومی

مشاجره خالق اتریوم و ترون همچنان ادامه دارد!

جاستین سان و ویتالیک بوترین بار دیگر در رابطه با پلتفرم های اتریوم و ترون در فضای توییتر با یکدیگر به جدال پرداختند.

امروز در توئیتر، جاستین سان در رابطه با مزایای پلتفرم ترون سخن گفت و در خلال پیام توییتری خود به مقاله ای که ویتالیک بوترین در آن اظهار نظر کرده بود اشاره کرد و نوشت:

اساسا موج بعدی پذیرش کریپتو بر اساس تبلیغات و پروپاگاندا نخواهد بود، زیرا همین حالا هم این تبلیغات وجود دارد. این پذیرش باید از طریق اپلیکیشن های بسیار مفید و چیزهایی که به مردم ارزش می دهد، به وجود آید.

در واکنش به اظهار نظر ویتالیک بوترین او همچنین نوشت:

ویتالیک بوترین اذعان می کند که اتریوم منجر به ایجاد بازار افزایشی در سال ۲۰۱۷ شده است. ترون بازار افزایشی بعدی رااز طریق ایجاد پذیرشی عظیم، اپلیکیشنهای غیرمتمرکز و بیت تورنت رهبری خواهد کرد.

این نظرات همسو با تبلیغات معمولی است که جاستین سان در رابطه با ترویج ترون با این مضمون که ترون باعث ایجاد بازار افزایشی بعدی خواهد شد.

ویتالیک بوترین از طرف دیگر در واکنش به نظرات جاستین سان گفت:

هر کسی که از نماد توکن خود در یک توئیت استفاده می کند، اساسا یک خودخواه دروغگو است و ارزش گوش دادن ندارد.

جاستین سان به طرز شگفت انگیزی پاسخ داد که بوترین می تواند پس از آنکه در حد بازده ترون که برابر با ۲ میلیون تراکنش در ثانیه است، رسید از استفاده آیکون TRX در توئیت هایش انتقاد کند.

رابطه تنش زا بین ویتالیک بوترین و جاستین سان به زمان پیدایش ترون بر می گردد. در گذشته، بوترین به طور گسترده از سرقت ادبی آشکار سان در نگارش وایت پیپر ترون که جملاتی را بدون ذکر منبع و به طور مستقیم از فایل کوین و IPFS استفاده کرده بود، انتقاد کرد.

بوترین در بیانیه ای به مساله تقلب و سرقت ادبی اشاره کرد و با کنایه اظهار داشت که جاستین سان می تواند از این پروژه ها با استفاده از کلید های میانبر “Ctrl + C / Ctrl + V” راحت تر سرقت کرده و عمل متقلبانه خود را کارآمدتر کند.

 با این حال، جاستین سان از خود دفاع کرد و از همین رو حجمه حملات خود را به اتریوم افزایش داد و اذعان کرد که در یک بازار کاهشی توسعه دهندگان باید به ترون تمرکز کنند:

در بازار کاهشی، توسعه دهندگان اتریوم باید توکن خود را یه سرعت به ترون منتقل کنند. ۱. عدم هزینه تراکنش، عدم هزینه سوخت ، سازگار با اتریوم، عدم هزینه انتقال. شما به راحتی می توانید توکن خود را ۱۰۰ درصد با نقدینگی بالا افزایش دهید.

شاید بوترین حق دارد بگوید که سان تنها در پی منفعت شخصی از ترون است. او در همین راستا اذعان کرد که:

اگر مسائل را اینگونه بچرخانید همانگونه که ادعا کردید که بازار هزار برابر افزایش خواهد یافت. شما مردم را مجاب و ترقیب می کنید مانند جاستین سان عمل کنند. 

با توجه به این شرایط، بعید به نظر می رسد که هر دو طرف اختلاف نظر خود را در مورد دو پلتفرم رقیب پایان دهند.

منبع
cryptoslate

نوشته های مشابه

اشتراک
اطلاع از
0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا