اخبار خارجی

سرانجام موجودی واقعی اتریوم مشخص شد؛ چرا این موضوع اهمیت دارد؟

موسسه تحلیلی کوین متریکس در گزارش اخیر خود به تحلیل بازار اتریوم پرداخته است. بر اساس اطلاعات منتشر شده، تعداد کل توکن‌های شبکه بلاکچین اتریوم ۱۱۲.۱۱۴۶ میلیون توکن است. تعداد واقعی ETH موجود همواره یکی از سوال‌های فعالان این حوزه بوده است. سرانجام در گزارش اخیر، تعداد عرضه واقعی رمزارز اتریوم مشخص شد.

روز گذشته آنتونی پاملیانو (Anthony Pompliano)، تحلیلگر مطرح بازار ارزهای دیجیتال مسئله مهمی را در مورد تعداد کل عرضه رمز ارز اتریوم در توییتر خود منتشر کرد که نگرانی گسترده‌ای در میان طرفداران این شبکه بلاکچین بوجود آورد.

از آنجایی که تنها ۲۱ میلیون بیت کوین در جهان وجود دارد این کوین شفاف و مورد اعتماد است اما به محض اینکه موجودی ارزی مشخص نباشد به راحتی می توان در عرضه و قیمت آن دستکاری کرد، کاری که دولت ها با پول سنتی انجام می دهند و با چاپ پول غیرمنطقی تورم ایجاد می کنند.

به دنبال انتشار نظر این تحلیلگر بحث داغی میان کاربران در این شبکه اجتماعی بوجود آمد. این تحلیلگر معتقد است که هیچ کس از تعداد دقیق رمز ارز اتریوم موجود اطلاعی ندارد. به دلیل تعداد بالای بلوک استخراج شده در این شبکه و تعدد ارائه دهندگان اطلاعات این شبکه، اعداد متفاوتی از تعداد اتر عرضه شده وجود دارد.

تعداد واقعی کل اتریوم عرضه شده در بازار

تعداد کل اتریوم

این بحث باعث شد تا بنیانگذار ETHhub.io وارد بحث شود. او در پاسخ به ابهام ایجاد شده گفت:

مسئله اصلی اینجاست که اتریوم مانند بیت کوین، یک الگوریتم داخلی ندارد که به راحتی بتوان تعداد کل توکن‌های این شبکه را محاسبه کرد. این واقعیت وجود دارد که شبکه اتریوم مبتنی بر یک مدل نود-محور ( عدم وجود یک تابع داخلی به منظور انجام محاسبات درون شبکه ای) و از طرفی به دلیل داشتن ویژگی اعمال تغییر در دفتر کل شبکه بلاکچین، اطلاعات درون شبکه آن میان نودهای مختلف، متفاوت است.

اتریوم بیشترین میزان نقدینگی در گردش را در اختیار دارد

یکی از راه‌های یافتن تعداد دقیق و واقعی تعداد توکن‌های یک شبکه بلاکچین نابود کردن و یا سوزاندن توکن‌های خارج از شبکه(بلااستفاده) است. سایت تحلیلی کوین متریکس با استفاده از تکنیک استفاده شده در بازارهای سنتی، تعداد کل توکن های واقعی عرضه شده در یک شبکه بلاکچین را محاسبه می‌کند:

کوین متریکس روشی را که در گذشته در بازارهای سنتی مالی استفاده می‌شد را وارد بازار ارزهای دیجیتال کرده و از آن برای تحلیل بازار استفاده می‌کند. با استفاده از این روش می‌توان مقدار کوین بلااستفاده در یک شبکه بلاکچین را محاسبه کرد؛ تا از این طریق عرضه واقعی یک رمزارز مشخص شود. این روش مزیت دیگری نیز دارد که از طریق آن می‌توان ارزش بازار واقعی یک دارایی دیجیتال را محاسبه کرد.

تعداد کل اتریوم موجود

نکته قابل تامل اینجاست که عرضه کل توکن اتریوم بسیار بالاتر از بیت کوین و لایت کوین قرار دارد. اما در طرف مقابل، رمزارز ریپل در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال کمترین میزان توکن‌ها بلااستفاده در شبکه را دارد.

منبع
u.today

نوشته های مشابه

0 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
دکمه بازگشت به بالا